Objawy

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
malowanaszuflada

Objawy

Postautor: malowanaszuflada » 2017-07-12, 08:39

Witam od roku mam stwierdzone
Hpv i od miesiąca EBV wirus
A od dwóch dni drętwieje mi ręka, kłucia szpilki w nogach i rękach, na głowie i jakby sparaliżowana cześć języka w nocy się obudziłam cała spocona. Miałam nocne poty ale myślałam ze to przez hpv i stan przednowotoworowy szyjki macicy. Skąd u mnie EBV nie mam pojęcia ..
przechodzenie mononukleozy w wieku 32 lat?
A teraz to kłucie a zaczęło się od palców u prawej ręki. Martwię się bardzo. Miałam robiony rezonans miesiąc temu przed wycięciem węzła chłonnego potylicznego.. bez kontrastu i tylko wykazał węzły które wycięłam. Teraz sama nie wiem, mam jakby kłucia i małe paraliże. Jestem mama 8 latka i jestem sama. Proszę niech ktoś napisze co myśli o tym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
malowanaszuflada

Objawy

Postautor: malowanaszuflada » 2017-07-12, 08:43

Jeszcze napisze ze Ok dwa miesiące temu miałam taka sytuacje ze położyła mnie wysoka temperatura i migrena taka ze ledwo widziałam na oczy . Leżałam tak dwa dni. Potem przeszło czy to mógł być rzut ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Andrew

Objawy

Postautor: Andrew » 2017-07-13, 13:42

Odnosząc się do kwestii EBV: tego wirusa ma i tak większość populacji, a zakażenie nim najczęściej następuje w młodości i przebiega bezobjawowo (tzn. bez wystąpienia mononukleozy).

A co do reszty - jeśli się obawiasz, że to SM, to w opisanej sytuacji najlepiej będzie udać do specjalizującego się w tej chorobie neurologa z obrazami rezonansu głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa.
Jeśli w rezonansie nic charakterystycznego dla SM nie ma, to raczej trzeba diagnozować w kierunku innych chorób.

Wróć do „Początki choroby”