Pomocy!?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-09-04, 16:42

Rezonans jest dużo dokładniejszy! W tomografii mi nie wyszło nic, a wrezonansie 2 spore zmiany...
A co do snu przy rezonansie głowy - ja nie daje rady, bo tak wali, że nawet zatyczki i inne takie nie pomagają;/
Poza tym mega nerwy:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-05, 12:11

no ja mialam 2 razy tomografie z kontrastem i tez nic nie wykazala i teraz mam pierwszy raz rezonans:p ale nie wiem czy bede miala z kontrastem:) hehe no ja mam leki przeciwpadaczkowe czyli bez zelaza hehe wiec chyba moge wziasc:) a na kontrast przy tomografii tak srednio reagowalam ale to jest zupelnie inny kontarst - tak mi mowila babka przy rejestracji :P

Kurcze juz mam dosyc tego cierpniecia i mrowienia az mi sie ryczec dzisiaj chcialo!;/dzisiaj rano mi tak stopy zcierply ze az mi lzy polecialy.. co robicie jak cierpna wam nogi? wiem ze moze smiesznie to brzmi ze mi lzy polecialy ale ja juz na praawde nie mgoe to juz tak dlugo trwa i codziennie jest to samo raz mocniej raz slabiej, raz dluzej, raz krocej... raz tylko reka.. raz cale nogi... MASAKRA... macie jakies sposoby na cierpniecia i mrowienia.. dodam ze jak proboje "rozruszac" to niepomaga... :(

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-09-05, 21:17

Mnie pomagala kopiel z sola "bochenska"

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-06, 12:42

Dzieki. tyle ze ja mam prysznic :( hehehe ale dzieki bardzo :)

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2009-09-06, 20:22

Magdo mi zniknęły mrowienia i drętwienia odkąd biorę magnez z wit. B6. Ale może to przypadek. Czasem biorę Kalipoz (potas). Piszę "czasem" bo w badaniach poziom potasu miałam dobry, a nie powinno się go przedawkować. Od niedawna łykam kapsułki Doppel Herz dla mózgu. Też ma witaminy z grupy B i takie tam różne omegi - 3 :)
Póki co jest nie źle. Życzę tego samego.
Pozdrawiam

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-11, 17:23

powiem wam ze ejst coraz gorzej:/ nogi dretwieja mi coraz bardziej... glowa mnie tez boli nie wiem skad... i co jest dziwne dostalam napad padaczkowy z utrata przytomnosci w szkole!!! nie wiem co sie ze mna dzieje!! cos jest chyba nie tak.. dyrekorka szkoly zaczela histeryzowac i namawiac moich rodzicow na indywidualne lekcje w domu ale bez przesady... wiem jaki jest stosunek ludzi do epilepsji ale nie po jednym napadzie ktory i tak nie wiem skad sie wzial!! zaczely mnie bolec stawy i widze dosc niewyraznie.. :/ :/ w poniedzialek mam wizyte u lekarza rodzinnego w sprawie zwolnienia z wf na miesiac :/ niestety nie chce po gram w siatkowke :/ ale pielegniarka szkolna nalega:/ nogi dretwieja mi coraz bardziej.. juz mam dosyc tego czekania.. gdybym tylko miala 700zl to bym poszla prywatnie na rezonans i bym juz miala po sprawie.. juz mam dosyc tego wszystkiego..

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-11, 17:37

Współczuję ci doznań ; sama przerobiłam najpierw drętwiejace nogi a poźniej etap "rozdeptywania jeża" przy każdym kroku, ale będę jak pozytywka; oprócz neurologa i rezonansu dobry internista!!!! Im prędzej tym lepiej dla ciebie.
Ostatnio zmieniony 2009-09-19, 19:05 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz.

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-11, 17:45

myslalam wlasnie o tym... do internisty nie msuze miec skierownia? moge isc bez?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-09-11, 17:46

Madziu dasz radę choć przyznam,że utrata przytomności to sprawa która motywuje do szybkiego wyjaśnienia.Jestem pewna,że rodzice głowią się ,jak Ci pomóc i znajdą jakąś radę.Trzymaj się Słoneczko ;-)
Obrazek

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2009-09-13, 21:56

nati_1978 pisze:Rezonans odczytuje dzwięk odbijający się od narządów- jest bezpieczny i mozna go robić nawet kilka razy w roku , natomiat tomograf komputerowy działa jak takie dokładniejsze RTG- to jest takie dokładne prześwietlenie.Tomograf można robić tylko do max 3 razy w roku ( wg mojego chirurga)


Tu coś o rezonansie magnetycznym, który nas szczególnie dotyczny
http://www.zdrowie.med.pl/bad_obraz/rezonans.html
http://radiologia.co.bydgoszcz.pl/mr.htm


Tutaj coś o tomografii komputerowej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomografia_komputerowa
http://resmedica.pl/archiwum/zdart2009.html

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-14, 17:40

dziekie :):):) poczytam sobie :):)

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-19, 15:08

po 8 dniach od ostatniego napadu znow dostalam nastepny, nie wiem co jest ze mna!! przeciez ja mam slabe zmiany w EEG prawie zadnych a mam napady sa duze z utrata siwadomosci.. nic nie pamietam pozniej tylko opowiadaja mi kolezanki z klasy (bo niestety napad ostatni tez mial miejsce w szkole jeszcze do tego na lekcji:/) to chyba nie jest normalne.. przeciez biore lekarstwa?... i mam slabe zmiany i nie powinno tego byc.. Jejku nie wiem co ze mna jest..

dzwonilam w pt do szpitala do mojego lekarza i odpowiedzial - termin wizyt - az do listopada wszystko zajete a na grudzien nie ma jeszcze wypisane - w srode ide prywatnie do neurologa u siebie na osiedlu juz dluzej czekac nie bede.

cierpniecia dalej nie przechodza... wszystko mi sie w oczach rozdwaja juz mam tego dosyc.... nie wiem co ejst ze mna i nie wiem skad sie wziele u mnie napady padaczkowe co prawda stwierdzono zmiany padaczkowe w mozgu ale napewno nie moglyby wywylac takich napadow i nie w odstepie 8 dni.... :(

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-09-19, 20:07

Magdusiu,nie martw się.W tomografii wyszedłby jakiś guz mózgu,a nie masz go,więc to już jest dobra wiadomość :lol: Idź prywatnie,może lekarz będzie bardziej kumaty i skieruje Cię do szpitala na bardziej szczegółowe badania.Też czekam,czekam i czekam na diagnozę i wiem,co przeżywasz.Nie odpuszczaj w każdym razie.Pisz,jak tylko będziesz miała taką potrzebę.Tu lub na priv i głowa do góry :-) Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki.
becia

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-09-19, 22:26

witam
jedno pytanko:
czy tom9ografia jest wtedy z tymi dzwiekami,dosyc glosnymi?
pozdrawiam
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-09-19, 22:36

Grzegorz76 pisze:witam
jedno pytanko:
czy tom9ografia jest wtedy z tymi dzwiekami,dosyc glosnymi?
pozdrawiam

Nie,to rezonans wydaje te głośne dźwięki.Jestem technikiem radiologii,więc coś o tym wiem ;-)
becia


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości