Pomocy!?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Pomocy!?

Postautor: magdazaplata » 2009-09-01, 22:26

Witam, Mam na imie Magda, 18 lat.
Mam maly problem, i za 2 miesiace rezonans.
-Mam codziennie cierpniecia konczyn dolnych i gornych (w nocy potrafie sie obudzic)
-Moze to bys smieszne ale odczuwam czasem wrazenie ze cierpna mi usta
-Kreci mi sie w glowie
-Odczuwam taki dresz czasami jakby mnie przechodzil przez kregoslup. Takjakby ciarki mnie przeszly
-I zauwazylam jakbym popadla w jakas depresje i ogolnie jakos tak sie chyba zmienilam.
-I Problem z wzrokiem odczuwam
Ponadto lecze neurologicznie sie na bole glowy i na epilepsje. Musze dodac ze mialam robiona tomografie (jakis 1,5miesiaca temu) i wyszla bez zmian ale z tego co wiem to poczatkowe objawy w cale nie musza byc widoczne w obrazie.
A co do epilepsji to wywnioskowali ja z mrowienia i cierpniecia i z niewielkich zmian w EEG!!! (mialo to miejsce 1,5 miesiaca temu). tak jak mowie tomografia wyszla bez zmian ale wtedy jeszcze tak czesto tych oobjawow nie mialam, a tabletki przeciwpadaczkowe biore. Mrowienie, cierpniecia, zawrorty glowy nadal mam. czuje sie spiaca. Dodam ze pewnego dnia mialam dosc dziwne uczucie w lewej stopie - poczulam jakby mi zaczela cierpnac a jak ja dotknelam to prawie jej nie czulam. Nie wiem moze zle robie ze tu pisze ale na epilepsje to mi to nie wyglada neurolog tez troszke sie zdziwil ze nie ustepuja cierpniecia i kazal mi zrobic rezonans.

Prosze o opinie na ten temat.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2009-09-02, 00:22

Niestety nie znam sie na epilepsji od strony medycznej, jednak mam znajomą, która choruje na padaczke i powiem Ci, ze leki bardzo jej pomagają. Podczas ich brania w ogóle nie ma ataków. Z kolei moja siostra tez ma kolezanke z padaczka i u tej z kolei sytuacja wyglada duzo gorzej - pomimo leków ma bardzo częste ataki. Jednak ani u jednej ani u drugiej nie ma żadnych objawów ze strony psychiki, depresji czy tym podobne. Obydwie są bardzo pogodnymi dziewczynami, które z nadzieja patrzą w przyszłość. Jedna z nich (ta z cięższymi objawami) urodziła nawet dziecko ;)
Ale nie o tym chciałam napisać. Objawy, które opisujesz nie pasują mi do epilepsji, za to do SM. Oczywiście do SM pasuje większość jakichkolwiek objawów, ale np. prądy odczuwane po kręgosłupie czy brak czucia kończyn jest dość charakterystyczny. Rezonans wszystko wyjaśni. Przynajmniej powinien, bo z doświadczenia tego forum i własnego też wiem, ze rezonans to zazwyczaj początek diagnostyki. Napewno jednak jego wynik rzuci sporo światła na sprawę.
Bądź dobrej mysli i cierpliwie czekaj na wynik badania. To ze lekarz przyznł się do wątpliwości wobec wcześniejszej diagnozy i zlecił jakby nie było bardzo drogie badanie dobrze o nim świadczy.
Pozdrawiam i życzę zdrowia i dobrego samopoczucia (nie tylko fizycznego)!

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-02, 07:48

A wszystkie inne badania w porządku? Przyczyny mogą być zupełnie nie neurologiczne ale musisz po prostu trafic do dobrego internisty.

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2009-09-02, 09:56

Bierz regularnie ziołowe tabletki uspakajające np Persen i sprawdź czy objawy ustępują, zmniejszają się czy nic się nie dzieje. Napisz jak reagujesz po kilku dniach brania leków.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-09-02, 15:35

Z tego co opisujesz, mi jako nie lekarzowi wygląda to na SM a nie na epilepsję. Nawet przeczytałam w wikipedii coś na temat epilepsji to nie ma tam takich objawów jakie opisujesz, że masz.
Poczekaj cierpliwie, jesteś na dobrej drodze do wykonania rezonansu. Zobaczymy później, bo może okazać się zupełnie inna choroba, którą wyleczysz. Nie nastawiaj się po tych kilku objawach niby podobnych do sm, że to jest sm.
A w ogóle zanim usłyszysz diagnozę to lekarz czasami długo szuka przyczyny choroby...
Trzymaj się! Pozdrowienia!
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-02, 15:46

jezeli chodzi o inne badania:
to tomografia b.z.
krew - zwiekoszona ilosc kwasochlonnych (14), reszta B.Z.
RTG Kregoslupa - podonbno zaczyna mi sie robic lordoza w odcinku szyjnym ale dopiero zaczyna.
EKG serca - wykazalo cechy Hiperwagotonii
EEG glowy - zlokalizowano zmiany pod postacia fal ostrych o amplitudzie 100 w czesci skroniowo ciemieniowo potylicznej.
test na Latex i Bolerioze w porzadku
Hormony tarczycy:
TSH: 3,74 ulU/ml FT4: 1,14 ng/dl (nie wiem czy sa w porzadku bo nikt mi nie mowil;/)
CRP: 4,10 mg/l (skala 1-3 ale do 5 tez jest dobrze)
ASO: 138 j

SM moze wyjsc w tomografii?


Co do stanu psychicznego to nie przez jakis traumatyczne przezycie nie wiem skad sie wzielo nagle po prostu zaczelam miec problemy z koncentracja z pamiecia wzrok mi sie rozdwaja i rozmazuje jestem rpzez to rozdrazniona w sumie ten stan psychiczny moze spowodowany byc ciaglymi bolami glowy ktorych mam juz dosyc. U psychologa bylam i stwierdzil ze jest wszystko w porzadku.Na szczescie dlugo na rezonans czekac nie bede bo 2 miesiace (najpeirw uslyszlama przez telefon 5 miesiecy a jak przyszlam ze skierowaniem to termin dostalam na 3 listopada wiec az tak zle nie jest) tylko dziwi mnie ze przez caly czas bylo wszystko dobrze. pierwszy neurolog leczyl mnie na m igreny, pozniej stwierdzil ze to nie migreny i nie wiedzial co ale i tak leczyl... potem ta epilepsja a teraz mrowienia i cierpniecia.. dziwne ciarki mnie po plecack przechodza... Wiem ze jest pewnie duzo chorob o podobnych symtomach ale juz nie wiem gdzie mam psiac i gdzie szukac pomocy...

DZIEKI ZA ODPOWIEDZI WSZYSTKIE..

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-09-02, 18:52

:-)
Ostatnio zmieniony 2009-09-02, 18:58 przez a_g_n_e_s, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-09-02, 18:54

Witaj Magda :-) Wiem, że to trudne- sama nie mam diagnozy, chociaż objawy dość typowe- ale musisz uzbroić się w cierpliwość. W niejasnych przypadkach diagnostyka polega na wykluczaniu kolejnych, możliwych przyczyn objawów i niestety "trochę" to trwa. Nie nastawiaj się, proszę, od razu na SM, bo jest wiele podobnych objawowo chorób i warto poczekać, żeby leczyć tę właściwą.
Daj znać co dalej, pozdrawiam serdecznie
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-02, 18:58

ja juz po prostu bezradna jestem. bedac w szpitalu uslyszlalam ze jest wszystko w porzadku.. nastepnego dnia EEG.. kilka dni pozniej - EPI. i ze niby to jets to spowodowane epilepsja. Zignorowano gdy mowilam o cierpnieciach i o tym ze nie mijaja po lekarstwach, ordynator powiedziala ze zrobi mi punkcje, ani sie nie obejzalam dostalam wypis. Nie zrobiono punkcji. wiem ze to moze nie SM i licze ze nie. tylko szukam po prostu wszedzie pomocy.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-09-02, 19:09

Madziu ,dobrze trafiłaś w takim razie skoro jesteś na tym Forum.Poczytaj sobie spokojnie wszystko skoro

magdazaplata pisze:tylko szukam po prostu wszedzie pomocy.


Tutaj nikt nie wyleczy ,nikt też nie zdiagnozuje ale każdy przeczyta i wesprze jak tylko będzie umiał.W międzyczasie nie zapomnij też o tym,że jesteś bardzo młodziutka i wszystko co najlepsze przed Tobą. :lol: Traktuj diagnozowanie się jako przerywnik a nie sposób na życie. ;-)
Powolutku wszystko się wyjaśni ,na to potrzebny jest niestety czas :-/
Obrazek

magdazaplata
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-01, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: magdazaplata » 2009-09-02, 19:29

dzieki:)

Jakos zleca te 2 miesiace do rezonansu i wtedy sie dowiem co i jak. Dzieki za takie slowa.
Teraz szkola sie zaczela to juz w ogole nie potrafie sie skupic ale postaram sie o tym myslec jak najmniej to moze czas zleci szybciej...

Pozdrawiam:)

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-09-03, 09:01

magdazaplata, z tomografi nasza choroba nie wyjdzie. Wyjdzie tylko z rezonansu, ale nie masz się czym martwić uwierz mi. Napisałaś, że coś tam Ci się dzieje w odcinku szyjnym w kręgosłupie, mogą to być uciski na rdzeń kręgowy i to może być przyczyną tych właśnie o to objawów. Możesz jeszcze się postarać o Doplerowskie badanie przepływu naczyń szyjnych. Spokojnie jeszcze nie umierasz i nie tak szybko Ci to przyjdzie. Jeśli to nawet SM na to się nie umiera.
Bob budowniczy zawsze da rade.

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-09-03, 09:24

zgredek, czym sie rozni tomografia od rezonansu?
bo ja to juz nie wiem
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-09-03, 09:28

Grzegorz76, Powiem Ci tak, że do końca nie wiem sam choć miałem to i to. Różnica była taka że przy tomografi jeżdziła wielka opona wokół mojej głowy, natomiast w rezonasie to leżałem w róże. Zdięcia różnią się chyba tym że w tomografi masz plastry czyli przekrój, ale pewien nie jestem.
Bob budowniczy zawsze da rade.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-09-03, 09:38

Rezonans odczytuje dzwięk odbijający się od narządów- jest bezpieczny i mozna go robić nawet kilka razy w roku , natomiat tomograf komputerowy działa jak takie dokładniejsze RTG- to jest takie dokładne prześwietlenie.Tomograf można robić tylko do max 3 razy w roku ( wg mojego chirurga)
Nadzieja umiera ostatnia ...


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości