Dziwne dolegliwości

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

soline
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-14, 10:33
Lokalizacja: wałbrzych

Postautor: soline » 2009-12-16, 10:18

Mnie najbardziej wkurza jak ludzie się na mnie patrzą jak coś robię a ręka drży. Do niedawna pracowałam jako kelnerka i barmanka w restauracjii...zwolniłam się. Nie dawałam już rady przy obsłudze gości np. na weselu kiedy musiałam nalać im zupę do talerza, czy podać filiżankę z kawą...myśleli, że mnie to tak stresuje, że ręka się trzęsie....ale ja nie byłam zestresowana.Wiesz o czym mówię. :-)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-12-16, 10:36

Dokładnie wiem o czym mówisz ja tak mam jak musze wyjsc z domu ,nogi mi sie trzęsą okropnie ,ludzie patrzą jak na dziwadło .Niktórzy mają tupet ,szkoda słów ,nikt nie pomyśli co by było gdyby? ,no cóz niech żyją w zdrowiu ,tego wszystkim życzę.Trzymaj sie dziewczyno ,zyj najlepiej jak umiesz olej reszte ,nie warto przejmowac sie ludzkim wzrokiem niby to wiem a jednak.... :evil:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-16, 10:39

Jest nas trzy,najwięcej tłukę naczyń przy zmywaniu,i mam całe ręce pokaleczone, nie czuję jak się kaleczę,za to później.Uspokajają się te moje dłonie jak robię na drutach,normalnie słuchają się!! :!:
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

soline
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-14, 10:33
Lokalizacja: wałbrzych

Postautor: soline » 2009-12-16, 10:45

Wiesz...też myślałam o tym, żeby zacząć robić na drutach. Zawsze to jakieś ćwiczenie :-) a jesli mówisz, że się uspokajają to warto spróbować.

dante
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-09, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Postautor: dante » 2009-12-16, 18:20

Wiem co to drżenierąk,Ja od roku nie pomywam naczyń,niestety nie czułam jaka leci woda nie utrzymywałam naczyń w ręce.Obecnie nic nie przeniosę samodzielnie bez rozlewania dlatego pomaga mi mąż.Mam nawet dni ze nie podniosę szklanki do ust takie mam drżenie rąk.
nowa internautka

Iwona36
Posty: 102
Rejestracja: 2009-12-03, 11:19
Lokalizacja: ŁODŹ

Postautor: Iwona36 » 2009-12-27, 20:23

Proszę powiedzcie mi jak długo to jeszcze będzie mnie trzymać??? Zaczełam chorować od 6 listopada ,w tym krótkim okresie dwa razy w szpitalu z rozpoznaniem podejrzenie SM.Zaczeło sie zapaleniem neru wzrokowego pozagałkowego , utrata równowagi aż doszło że nogi odmówiły mi posłuszeństwa poprostu niedowład obustronny kończyn i ręki prawej.Po SOL-medrolu stanełam na nogi ,ale nie do końca i dla tego okropnie sie boję niby chodze ale bardzo sztywnieją mi kolana są jak z drewna mimo że biorę masę lekarstw na zwiotczenie mięśni ,na osłabienie ,na zawroty głowy no i nadal bior Medrol tylko w tabletkach .Ja dopiero zaczynam walczyć z tym wszystkim więc może ktoś z was bardziej zatarty w boju doradzi mi jak sobie z tym radzic.
iwona.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-12-27, 20:39

Z tego co piszesz ,to prawie wszystko przezyłam,na efekty sterydów niestety trzeba poczekac ,na mnie niestety solu nie dzała -mam postepującą postac sm .Nie jestem medykiem ale cos mi podpowiada ze zbyt duza ilosc leków moze cie osłabiac .
Moze poczekamy az napisze ktos kto wie wiecej ,narazie nie panikuj -skonsultowałabym na twoim miejscu te wszystkie leki z innym neurologiem -co dwie głowy ........Trzymaj sie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-27, 21:48

Sterydy mają to do siebie,że działają z opóźnionym zapłonem. ja po każdych sterydach dochodzę do siebie przez kilka tygodni i dopiero wtedy czuję poprawę. Najpierw niestety muszą minąć wszystkie skutki uboczne,za każdym razem coś innego.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości