Dziwne dolegliwości

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-25, 00:44

Nudności od SM'u? Nie słyszałam o tym:/ Ew. od leku, który się przy tym bierze - to tak..ale nie od samego SM-u.
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2009-11-28, 20:31

a ja wlasnie slyszalam ze moga wystapic w sm-ie nudnosci i tym sie bardzo martwie.sciska mnie tak w zoladku i robi mi sie niedobrze i takie dziwne mam uczucie w glowie, moze jakby lekkie zawroty ale bardziej to sa nudnosci.a jak w stwardnieniu rozsianym wygladaja zawroty glowy czy moze mi ktos odpowiedziec?dziekuje.
mila

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-12-14, 11:02

hej ;) w koncu udalo mi sie znalezc dobrego neurologa :):) powiedzial ze ogniska moga swiadczyc o sm ale nie zgadza sie wszystko do konca moze to byc rowniez inna choroba ktora powoduje ogniska zapalne.... dostalam skierowanie na kolejny rezonans.... nie mam objawow od dluzszego czasu tyle co zmeczenie ale to juz przeszlo czyli prawie rok bez objawow :] lekarz powiedzial ze jesli po kolejnym rezonansie nic sie nie wyjasni bede musiala zrobic punkcje ledzwiowa :] ktorej sie okropnie boje uhm.... :] poki co dostalam leki na spastycznosc miesni bo mam troche lewa noge sztywna i nic poza tym :] :-D
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-12-14, 11:07

ale dodal rowniez ze to moze byc to ale nie musi :/ to i tak pocieszajace w porownaniu z tym co mowila poprzednia neurolog.... ktora twierdzila ze objawow sm-u sie nie łagodzi :-D he ;) :-P a jeszcze jedno male pytanko czy przy sm-ie ma sie bole miesniowe ? ja mam je dosc czesto ostatnio tzn jakies 5 dni najpierw bolaly mnie łydki , pozniej rece pozniej znowu łydki taki bol jak na zmiane pogody tyle ze cos dlugo to trwa.... zazwyczaj jak mialam bol to po 1 dniu przechodzilo :] :shock:
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-14, 13:28

Mnie coś tam czasami boli,ale jedna pani neurolog twierdzi,że przy sm-ie nic nie boli. I bądź tu mądry......
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-12-14, 15:01

Beatko - takie można mieć przy borelce np...ja też czasami miewam..ale osobiście nie mam diagnozy:)
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-12-14, 15:58

Dziewczyny ,mnie boli wszystko ,nawet w takich miejscach gdzie nie powinno chyba być mięsni ,stawy też okropnie bolą ,tak ze sm boli :!:
A jesli chodzi o dziwny objaw to czasami mam na dłoniach i stopach okrone żyły ,wyglądaja jakby wyszły na wierzch ,widac każdą nawet najcieńszą żyłkę , strasznie to wygląda czy ma ktoś z was taki objaw ,czy tylko ja jestem takim dziwolągiem :?: <mikolaj>
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-12-14, 17:49

mnie tez nieraz miesnie bola w dziwnych miejsach np. pod posladkami lub gdzies z boku albo ostatnio pod piersiami :shock: jak bym miala zakwasy :roll:

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-12-14, 18:09

Reniu nie jestes dziwolągiem, ja takie żyłki czasem mam na stopach. Fatalnie to wygląda. :roll:

A mięśnie też mnie pobolewają, szczególnie jak mam być na zmiana pogody. Ból jest nie do wytrzymania.
Neurolog mi mówiła, że możemy mieć objawy reumato - podobne i stąd przekonanie, że sm boli. :cry:

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-12-14, 19:10

bol nie jest naszym wymyslem. Oto link do warszawskieg PTSR

http://www.ptsr.waw.pl/index.php?option ... Itemid=127

A tam znajdziecie w formacie pdf artykul pt. "Bol w SM":

http://www.ptsr.waw.pl/bol_w_sm.pdf

oraz "Wyniki ankiety na temat objawów bólu w stwardnieniu rozsianym, przeprowadzonej wsród członków warszawskiego Oddziału PTSR"

http://www.ptsr.nazwa.pl/home/wyniki_ankiety.pdf

_

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-12-15, 10:55

hmmmm sama nie wiem dostaje mydocalm forte to mialo zmniejszyc napiecie miesniowe , wogole czuje sie powykrecana lydki juz nie bola ale teraz glowa zapatulam sie jak tylko moge zby nie zachorowac , a ostatnio wstalam z lozka i nie slyszalam na jedno ucho odrazu placz i lament ze to SM zapisalam sie do laryngologa i wlasnie dzis wyruszam co prawda na ucho juz slysze ;p no ale chce isc zeby mi powiedzial o co chodzi najprawdpodobniej sie zatkalo ale tydzine chodzilam glucha :] czekam tez na kolejny rezonans to juz 3 :) bo z tego co lekarz mowil nie powinno sie robic rezonansu w tym samym miejscu ;) a wiec bedzie 3 po nowym roku a jesli to nic nie wyjasni to punkcja :( czy punkcja boli ?? slyszalam co o strasznych bolach glowy :] :-| <mikolaj> sami do konca nie wiedza co to jest bo mam czesc objawow sm i te ogniska w mozgu w mozdzku i nie tylko.... ale objawow takich specjalnych to nie mam pojawily sie 3 nowe ogniska a nie mialam objawow ;) nie wiem boje sie ze bedzie ich wiecej tzn ognisk :] a tego bym nie chciala dziwnie sie czuje z mysla ze cos mi tam kielkuje w mozgu :] he
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

soline
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-14, 10:33
Lokalizacja: wałbrzych

Postautor: soline » 2009-12-15, 22:14

Ja też mam bóle, szczególnie w nogach, nawet rano, po obudzeniu, jakbym w nocy przebiegła maraton!!! Czasem boli mnie kręgosłup w odcinku lędzwiowym, a teraz ostatnio głowa!!!! Już z miesiąc trzyma mnie ból głowy. Nie jestem zdiagnozowana i z tego, co się tu naczytałam o diagnozę nie tak łatwo jakby się wydawało. Też czekam na MRI głowy, może w końcu coś się wyjaśni.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-12-15, 23:10

Wygląda, że ból , to norma.Mnie też bolą łydki, stawy, kregoslup, a ostatnio i ręce.Taka choroba. :evil:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

soline
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-14, 10:33
Lokalizacja: wałbrzych

Postautor: soline » 2009-12-16, 10:03

Ja do tego mam drżenie mięśni, nie boli ale wkurza! Ręka już mi tak drży, że nie jestem w stanie nią nic zrobić! I to w dodatku lewa!(jestem leworęczna) nie utrzymam szklanki, nie posłodzę łyżeczką herbaty(zawsze rozsypię) nie moge już pisać...musiałam nauczyć się pisać prawą ręką, co nie było łatwe, ale dałam radę.Najgorsze jest to, że ja odruchowo biorę wszystko do lewej ręki no i tłukę szklanki, rozrzucam widelce, bo wszystko wypada.Ale co zrobić?...Dobrze, że prawa jeszcze sprawna.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-12-16, 10:11

Soline to jest nas dwie ,moja lewa jest do niczego a ile naczyń wytłukłam to juz nawet nie pamiętam .Najbardziej nie moge odżałować imbryczka z podgrzewaczem[świeczka] ceramiczny był a jaki ładny oh :evil:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości