prosze o rade, czy to SM?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Ania1
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-04, 18:19
Lokalizacja: krakow

prosze o rade, czy to SM?

Postautor: Ania1 » 2010-08-04, 20:12

Witam wszystkich bardzo ciepło.
Postanowiłam tu napisać bo wiem że jestem wśród osób które na co dzień zmagają się z tą chorobą. Ja tak naprawdę nie mam zdiagnozowanej SM ale zostałam skierowana na rezonans i czekam na efekt. Bardzo bym chciała usłyszeć czy według Was objawy które mam mogą wskazywać na SM . Otóż od jakiegoś czasu najgorszym objawem są u mnie drżenia , całego ciała z przewagą głowy , czasem nagłe i krótkie, czasem ciągłe . Bardzo utrudnia mi to funkcjonowanie wśród społeczeństwa i nie wiem co mogę z tym zrobić. Lekarka przepisała mi lek Amantix , zobaczymy czy zadziała.Prócz tego cały czas czuje się zmęczona i bardzo szybko zmienia mi się nastrój .Mam problemy z równowagą , właściwie od dawne to mam , wiele razy zupełnie bez powodu się wywracam i bardzo szybko tracę orientacje jednak wcześniej nie zwracałam na to uwagi bo myślałam że to normalne . Przez pewien czas miałam dziwny objaw związany ze wzrokiem . Mianowicie zwłaszcza przy zmęczeniu pojawiały mi się mroczki i błyski świetlne przed oczami, później obraz się zamazywał i miałam standardową migrenę . Patrząc na objawy SM boję się że moje do nich pasują prócz chyba dwóch . Nie zauważyłam bezwładu kończyn . Poza tym chyba nigdy nie przeszłam zapalenia nerwu wzrokowego na co skarży się wiele osób z tą chorobą . Czy opisane objawy mogą choć trochę przypominać SM . Pytam na forum bo któż inny jak ludzie którzy są na to chorzy mogą mi w jakiś sposób powiedzieć czy mają bądź mieli podobne objawy. Bardzo będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam Wszystkich ciepło .

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-08-04, 20:35

Aniu witaj na Naszym forum :-)

Pominęłaś wprawdzie dział :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewforum.php?f=8, ale mam nadzieję, że i tam założysz temat, w którym dasz nam możliwość przywitania się z Tobą w należyty sposób. ;-)

Ania1 pisze:Bardzo bym chciała usłyszeć czy według Was objawy które mam mogą wskazywać na SM .


Nie, nie muszą.

Moim skromniutkim zdaniem, poczekaj Aniu na wynik rezonansu, a i to ( mimo wskazań) nie musi wcale oznaczać SM. Do takiej diagnozy bardzo długa droga, a cudem jest znalezienie lekarza, który ma w naturze " a sprawdźmy jeszcze to".

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wnikliwego czytania forum ;-)
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-08-04, 21:05

Witaj Aniu moja imienniczko...

Objawy, które opisałaś wcale nie muszą wskazywać na sm.... A te przypadłości które wymieniasz mogą mówić nawet o dużym niedoborze w organizmie witaminy B12 bądź magnezu...

Musisz koniecznie trafić na początek do lekarza pierwszego kontaktu, powiedzieć o tych objawach i poprosić o skierowanie na rezonans.

I nie panikuj, będzie dobrze. :-)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-08-05, 07:51

Zanim doczekasz się rezonansu, zajrzyj do jakiegoś doświadczonego internisty, i jeśli coś zsugeruje poza neurologią to skrupulatnie to sprawdź. Zachęcam też do przestudiowania naszego forum.

maciej0310
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-04, 14:51
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Postautor: maciej0310 » 2010-08-05, 08:30

najlepiej zrobić rezonans ja miałem 2 wykazało że tak
MACIEJ BYDGOSZCZ

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-08-05, 12:04

Hi.
poczekaj na wyniki,przedpisaczki rację mają,warkocze do góry ;-)
co w duszy,to i w oczach


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości