Moje początki/Wopa

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

rostanki
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-26, 23:45
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: rostanki » 2011-01-28, 20:59

Tujeczko dzieki wielkie :mrgreen: Pozdrawiam cieplutko:)
Rostanki

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-01-28, 23:33

Zamieszczam zeskanowaną przez OCR ulotkę - najważniejsze zapisy
Cena w aptekach 45 - 50 zł Lek wydawany na receptę.

Milgamma® 100
(Benfothiaminum + Pyridoxini tiydrocłiloridum) 100 mg + 100 mg, drażetki

1. CO TO JEST LEK Milgamma 100 I W JAKIM CELU SIę, GO STOSUJE
Milgamma* 100 jest lekiem zawierającym dwie witaminy z grupy B: benfotiaminę {rozpuszczalną w tłuszczach postać witaminy B1) oraz pirydoksyny chlorowodorek (witaminę B6).
Lek stosuje się w leczeniu chorób układu nerwowego (ogólnoustrojowe choroby neurologiczne) wywołanych udokumentowanym niedoborem witaminy B1 i B6. Ponieważ benfotiamina rozpuszcza się w tłuszczach, jest dobrze przyswajana przez organizm ludzki. Po wchłonięciu w jelicie benfotiamina przekształcana jest w czynną witaminę B1.) (tiaminę).
Tiamina i pirydoksyna są niezbędnymi składnikami odżywczymi (witaminami). Długotrwałe niedostateczne spożycie tych witamin z żywnością lub niektóre choroby mogą wywołać ciężkie objawy niedoboru, z zaburzeniami układu nerwowego. Skutkiem mogą być bóle i zaburzenia czucia, przede wszystkim w obrębie stóp.

2. Stosowanie innych leków:
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekacti, również tych, które wydawane są bez recepty.
Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje):
-występują interakcje z izoniazydem, D-penicylaminą i cykloseryną. Decyzję o stosowaniu leku Milgamma* 100 jednocześnie z wymienionymi lekami powinien podjąć lekarz prowadzący;
-lecznicze dawki witaminy B6 mogą osłabiać działanie L-dopy (lek stosowany w chorobie Parkinsona).

3. JAK STOSOWAć LEK Milgamma* 100
Lek Milgamma* 100 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj stosowana dawka leku Milgamma* 100 to 1 drażetka 1 do 3 razy dziennie. Lek należy przyjmować popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.
Po czterech tygodniach leczenia lekarz powinien zadecydować, czy konieczne jest dalsze przyjmowanie leku.

Zażycie większej niż zalecana dawki leku Milgamma* 100:
Witamina B1 ma szeroki przedział terapeutyczny i objawy przedawkowania nie są znane. W przypadku długotrwałego stosowania witaminy B6, przez ponad 2 miesiące w dawkach przekraczających 500 mg/dobę, mogą wystąpić efekty neurotoksyczne (dotyczące nerwów).
Objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.
Brak jest specyficznej odtrutki.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli wystąpią niespodziewane objawy.

Pominiecie zażycia leku Milgamma 100
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy kontynuować przyjmowanie leku o zwykłej porze i starać się na przyszłość przyjmować lek regularnie.
Przerwanie stosowania leku Milgamma* 100
Przenwanie przyjmowania leku może spowodować, że zastosowane leczenie okaże się nieskuteczne. W przypadku pojawienia się przykrych działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego leczenia.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

4.MOŻLiWE DZiAŁANiA NIEPOŻĄDANE
Jak każdy lek, Miigamma" 100 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane podczas leczenia preparatem Miigamma* 100 występują rzadko.
Obserwowano następujące działania niepożądane:
Zaburzenia układu immunologicznego:
Bardzo rzadko (rzadziej niż 1/10 000): reakcje nadwrażliwości, takie jak wykwity skórne, pokrzywka, nadwrażliwość na światło, reakcje anafilaktyczne (ostre reakcje nadwrażliwości).
Zaburzenia układu nerwowego:
Rzadko (rzadziej niż 1/1000; częściej lub równo 1/10 000): neuropatie obwodowe (objawy dotyczące nerwów, jak drętwienie dłoni lub stóp

Środki zaradcze
W przypadku ogólnoustrojowych reakcji nadwrażliwości może zaistnieć konieczność natychmiastowej pomocy; lekarza. Jeśli pojawią się działania niepożądane, należy zaprzestać stosowania leku i jak najszybciej powiadomić lekarza.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Milgamma* 100 mogą wystąpić inne działania niepożądane.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.

6.INNE INFORMACJE
Co zawiera lek Miigamma* 100
-Substancjami czynnymi leku są benfotiamina (100 mg) i pirydoksyny chlorowodorek (100 mg)
-Inne składniki leku to: krzemu dwutlenek, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloceluloza sodowa, powidon K 30, talk, guma arabska, glicerydy usieciowane, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, glicerol 85%, polisorbat 80, wosk Montana, szelak, sacharoza, wapnia węglan.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-01-28, 23:55

ja koczi23 biorę owy specyfik zamiennie z Cocarboxylazol + B-12w sesonie przed grypowym i na wiosenkę ,co by łatwiej przejść wiosenne przesilenie
Milgamma jest mniej kłopotliwa dla naszego żwacza od leków z szajki Dexametazol
Dexaven...a którymi często raczono esemowatych, kiedyśod paru wiosenek biorę ten specyfik i ...dokuczam medyceuszom , nadal
:5:
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-29, 08:55

Wopa, wystarczyło tą informację wpisać w temacie, który podałam. Zrobiłam to nie bez powodu. Proszę czytać moje wskazówki.
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-01-29, 15:26

Dzisiaj nastepny objaw przyjmowania sterydu i antybiotyków. Podniebienie, język, wargi oraz przełyk piecze. Po konsultacji telefonicznej z lekarzem: awitaminoza i grzybica (poprzez branie antybiotyków przy jednoczesnym podawaniu sterydów) - kupiłem Nystatynę na grzybicę - granulat do zwiesiny doustnej. Całe szczęście, że w aptece poszli mi na rękę i receptę przyniosę w poniedziałek. Już jestem po płukaniu jamy ustnej - rzeczywiście przechodzi.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-01-30, 06:15

Ja to mam pecha. Pół nocy nie spałem. Przy grzybicy zrobiły mi się 3 afty. Tragedia. Ale to wszystko pokłosie przyjmowania sterydu w dużych dawkach. Pewnie trzeba przeżyć i to.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-01-30, 11:52

Wopa dasz radę ,
na wszelkiego rodzaju afty, zajady stosuję przemywanie- przecieranie tych miejsc zmywakiem, tym co myję naczynia.
Są w nim bakterie, te których nam brakuje, bo je antybiotyk wytłukł :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-01-30, 12:26

renia1286 pisze:na wszelkiego rodzaju afty, zajady stosuję przemywanie- przecieranie tych miejsc zmywakiem, tym co myję naczynia.

Ja też tak robię jak czuję swędzenie opryszczkowe-zanim wyjdzie opryszcza już ją tłukę :20: myjką od garów :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

rostanki
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-26, 23:45
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: rostanki » 2011-01-30, 13:35

Wojtek berdzo dziekuje za obszerne informacje.Ostatnio ktos mi powiedzial ,ze to pomaga a nie wiedzialam na co ;-) .
Rostanki

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-01-30, 22:33

Właśnie idę spać. Jest o niebo lepiej. W aptece dostałem DentoseptA. Pomogło błyskawicznie. Już tak w ustach nie piecze. A jutro zrobię sobie badania, bo od wyjścia ze szpitala takowych nie miałem. Przy okazji zrobię badania do Przychodni SM (Echo sreca, EKG i Koaulogram)
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-02-01, 17:57

Wopa to już pewnie nieaktualne,ale ja po każdym sterydzie mam grzybicę w ustach. Dermatolog polecił mi nestetynę............dopochwową,którą należy ssać. Pomaga błyskawicznie,chociaz za bardzo nie smakuje , ale lek ma leczyć nie smakować :23:
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-02-01, 22:18

Sylwiątko pisze:ale lek ma leczyć nie smakować

I racja. Ja już po problemie. Płukałem Nystatyną oraz Dentoseptem. Miałem dzisiaj badania. Wyniki za kilka dni. Napiszę co ze mną wyczyniaja. W poniedziałek idę do Przychodni Przyszpitalnej Neurologicznej do lekarza, który mie prowadził w szpitalu jak zdiagnozowali mi SM. Jest to młody lekarz i dlatego będę mógł sobie z nim porozmawiać o seksie, bo zauważyłem niepokojące syptomy u siebie, chyba związane z SM.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

oceany_czasu
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-19, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: oceany_czasu » 2011-02-01, 23:47

Sylwiątko pisze:Dermatolog polecił mi nestetynę............dopochwową,którą należy ssać.


:shock:
Czy mogę prosić o bliższy opis, jak to się robi?
nie wierz w cuda - zdaj się na nie;)

[*]

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-02-04, 07:49

Wszystkie badania krwi,moczu,potas itd w normie. Nawet wzrok mi się poprawił. Czyli jest ok i jestem super zdrowy......hahaha. W poniedziałem kolejny Neurolog.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-02-09, 21:51

Neurolog bedzie dopiero za tydzień. Dzisiaj była bardzo miła Pani Kardiolog. Wysłuchała i w efekcie będzie mi robić na oddziale Kardiologii "echo seca" - to dla przychodni SM.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości