Dopiero co się dowiedziałam...

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

desire1988
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-08, 12:10
Lokalizacja: warszawa

Dopiero co się dowiedziałam...

Postautor: desire1988 » 2012-04-08, 12:31

Już parę razy zaobserwowałam że drętwieją mi ręce zawsze brałam magnez i przechodziło tym razem było inaczej. w Piątek 23 marca obudziłam się i nie czułam nóg i okolic intymnych jak bym dotykała surowe mięso to było straszne ale pomyślałam że to znów magnez jak do poniedziałku nie przeszło poszłam do lekarza pierwszego kontaktu. Tam Pani doktor uwzięła się że mam cukrzyce i 2 dni przychodziłam na czczo na 14 >.> i tak wyniki były 79/72/75 w końcu się zbuntowałam i powiedziałam że chce skierowanie do neurologa i nie wyjdę jak go nie dostane zgodziła sie... już następnego dnia miałam wizytę. Czwartek po badaniu u neurologa dostałam skierowanie na badania do szpitala jak tylko się tam zgłosiłam już nie chcieli mnie wypuścić wybłagałam 2h żeby do domu po rzeczy iść. Od soboty do środy brałam sorumedrol dorzylnie bo już w piątek mieli podejrzenia o SM nie stety przez te 8 dni(wyjscie w piątek 6 kwietnia) nie mogli mi dać 100% pewności że to SM lekarka napisała tylko że wykryto 5 rzutów w głowie i że to są początki procesu demielinizacyjnego(CSI) + mam tężyczkę. Po tych 5 wlewach jakoś znikł brak czucia w okolicach intymnych ale zostało na stopach może nie 100% brak czucia ale mniejsze czucie i takie ciągłe mrowienie w dodatku czuję się jak nie w swoim ciele wszystko robi mi sie z straszną trudnością gorzej widzę i inaczej wszystko widze nie umiem tego wyjaśnić strasznie trudno mi sie do tego przyzwyczaić. Może wiecie czy te uczucie drętwienie przejdzie i wzrok mi znów wróci jak było wcześniej? i co ja mam dalej robić :/ Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-04-08, 14:48 przez desire1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-04-08, 13:35

Witaj desire1988, myślę, że powinnaś poczekać na wszystkie wyniki badań i dać sterydom czas na zadziałanie. Przede wszystkim nie panikuj, CIS i 5 zmian w MRI to jeszcze nie SM, poza tym tężyczka też daje różne dziwne objawy. Jesteś młodziutka, masz całe życie przed sobą, więc głowa do góry :) Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2012-04-09, 10:40

Nie martw sie :) kazdy sm przechodzi zupelnie inaczej, niektore objawy mina z czasem, niektore niestety moga tez zostac, ale badz dobrej mysli.. ja po solu tez dlugo dochodzilam do siebie, nie moglam nawet ziemniakow obrac :P ale wiekszosc objawow znikla do czesci sie przyzwyczailam, wzrok niestety nie jest juz ten sam ale.. moglo byc gorzej :) pozdrawiam :)


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości