Bardzo się boję, proszę pomóżcie

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

ToTylkoJa
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-14, 17:23
Lokalizacja: Poznań

Bardzo się boję, proszę pomóżcie

Postautor: ToTylkoJa » 2012-04-14, 17:33

Witam, mam 20 lat od dłuższego mam problemy z prawym okiem-pogorszył mi się wzrok, badania u okulisty wykazały, że wszystko jest w porządku, jedynie mam wadę wzroku właśnie w oku prawym, niestety 2 dni temu doszło do tego drętwienie- uczucie przechodzącego zimna w prawej ręce od łokcia po dłoń i w prawej nodze- od kolana po stopę. Wczoraj byłam u neurologa na ostrym dyżurze- z tego co mnie zbadał wszystko wyszło bardzo dobrze- jednak napisał mi na skierowaniu SM SUSP, chiał przyjąć do szpitala- po powrocie do domu wzięłam rzeczy pojechałam do szpitala, rozmiawiał ze mną inny lekarz- który stwierdził, że nie potrzebnie nastraszono mnie SM i powiedział, żebym poszała do okulisty na ostry dyżur- badanie okulistyczne ponownie nie wykazało żadnych zmian, poza wadą prawego oka. Przez to wszytko bardzo się boję, mam napady lęku, nie mogę spać i jeść. Czy to naprawdę może być SM? Dodam że badanie- rezonans mam umówiony dopiero na 10 maja :(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-04-14, 20:05

Witaj ToTylkoJa, nie, to wcale nie musi być SM, ale tylko specjalistyczne badania mogą to ocenić. Może to tylko stres lub problemy z kręgosłupem, przyczyn może być wiele. Pocieszające jest to, że w badaniu okulistycznym i neurologicznym nie ma nic podejrzanego, poza tym nawet z podejrzeniem SM można żyć długo i w zupełnie dobrej formie, czego Ci życzę. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: Jolcia » 2012-04-14, 21:45

TO TYLKO JA 3mam kciuki będzie dobrze :11:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jolcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-04-16, 09:06

ToTylkoJa pisze:napisał mi na skierowaniu SM SUSP


na skierowaniu lekarze często piszą konkretną diagnozę, żeby można było wykonać specjalistyczne badania np. rezonans i wcale diagnoza nie musi się potwierdzić, piszą tak, bo muszą mieć "powód" dla którego kierują Cię np. na "zbyt" kosztowne badanie..........
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

ToTylkoJa
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-14, 17:23
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ToTylkoJa » 2012-04-16, 18:25

Dziękuję Wam, za odpowiedzi :) Wiem, że SUSP oznacza podejrzenie i ze cos musiał wpisac, ale nie slyszeliscie go w ten dzien, wrecz sam sugerował mi SM, czym doprowadzil mnie do takiego stanu(co przy mojej nerwicy) było okropieństwem-ten weekend był chyba jednym z gorszych w moim życiu. Na zmiane obawiałam się SM, albo guza, dzisiaj jest juz troche lepiej.

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2012-04-18, 20:55

ToTylkoJa, współczuję lekarza szczerego do bólu. W Twoim wieku miałam podobne problemy z oczami i też to nieszczęsne SUSP, które brzmiało jak wyrok...

Może to nic poważnego? a może SM, ale wtedy to napewno nie wyrok. Z tym da się dobrze żyć. Mój odezwał się dopiero po 9 latach, a to i tak z mojej niefrasobliwości i dlatego, że ZAPOMNIAŁAM, że jestem chora ;)
Trzymaj się!
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości