SM a inne podobne choroby, np.ZESPÓŁ SUSACA

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Michalina
Posty: 14
Rejestracja: 2012-07-15, 00:04
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

SM a inne podobne choroby, np.ZESPÓŁ SUSACA

Postautor: Michalina » 2012-07-25, 22:41

Od razu przepraszam, że poruszam tu temat innej choroby, ale jest ona bardzo podobna do SM, a ze względu że występuje bardzo rzadko (ok. 200 osób na świecie) nie ma forum dotyczącego tej choroby. Jest też często mylona z SM i okazuje się, że często ktoś błędnie leczony jest na SM, a okazuje się że to zespół Susaca. Choroba ta zaczyna się głównie od problemów z oczami, potem z uszami no i mózgiem. Taką własnie chorobę zdiagnozowano 5 dni temu u mojego mężą (wcześniej podejrzewano i leczono wirusowe zapalenie mózgu, potem SM). Wszystko zaczęło się w połowie kwietnia od zawrotów głowy, leczony Solu Medrolem troche było poprawy mimo że zła diagnoza, a obecnie jest kiepsko. Ma uszkodzony słuch na wysokości slimaka, ale słyszy; zmiany w siatkówce oczu, ale widzi; ale najgorsze - zmiany demielinizacyjne w mózgu, co powoduje zaniki pamięci, świadomości, urojenia, zachwiania równowagi itd. Lekarze nie dają szans na poprawę!!! Bierze Encorton.
Czy ktoś kiedykolwiem miał do czynienia z tą chorobą albo zna kogoś na nią chorego? w internecie jest bardzo mało informacji na ten temat, a ja jestem bezradna i nie wiem co mam robić. Jedno wiem ,że nie mogę pozwolić, żeby mój mąż został w takim stanie jak jest,bo czuje się jakbym miała drugie dziecko w domu! Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc mojemu mężowi wrócić do zdrowia...
mmm

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2012-07-26, 10:51

Michalino, a może poszukaj na zagranicznych forach. Jak masz kłopoty z językiem, to znajdź kogoś, kto ci przetłumaczy.
Twojemu mężowi życzę zdrowia i oby trafiał na dobrych lekarzy, Tobie życzę wytrwałości i cierpliwości. Trzymaj się


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości