Proszę was o odpowiedź na moje wątpliwości

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

TheZlamany
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-29, 15:48
Lokalizacja: Poznań

Proszę was o odpowiedź na moje wątpliwości

Postautor: TheZlamany » 2012-09-29, 15:55

Witajcie! Czy moglibyście odpowiedzieć na parę moich pytań?

Pół roku temu zaczęły się u mnie zawroty głowy, które powodowały upadki, około 10 razy dziennie. Nieraz upadłem a nieraz po prostu utrzymałem równowagę. Po kilku tygodniach mój wzrok się pogorszył. Wykryli u mnie astygmatyzm, zauważyłem że wzrok pogarsza mi się z miesiąca na miesiąc. Pojawiła się senność i zmęczenie "niczym", potrafiłem przespać 16 godzin dziennie... Byłem już kilka razy w szpitalu i mi coś tam jakieś badania zrobili :P
Wykryli u mnie "delikatny, dyskretny ucisk na oponę rdzeniowo mózgową" i "niskie umiejscowienie migdałków móżdżka na 3 mm", czyli wygląda to dobrze (chyba)

Czy 3 mm to dużo czy mało? Będzie się to pogłębiać?

Niedługo idę do neurochirurga i wszystkiego się dowiem :) Mam nadzieje, że nic mi nie jest.
Pozdrowienia :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez TheZlamany, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-09-29, 16:49

Witaj :) Myślę, że najlepiej na Twoje pytania odpowie neurochirurg. Nisko osadzone migdałki móżdżku występują np. w zespole Arnolda- Chiari, ale u Ciebie może to być wada rozwojowa czyli do obserwacji i bez paniki. Moim zdaniem trzeba zrobić porządek z astygmatyzmem (odpowiednie okulary), bo wzrok pośrednio, ale również odpowiada za równowagę.
Nie łam się, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

TheZlamany
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-29, 15:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: TheZlamany » 2012-09-29, 17:33

Dziękuje za odpowiedź :) Okulary już odpowiednie noszę, jednak lekarz okulista wspomniał mi, że nie wyleczę tego :/ mam nadzieję, że to tylko jakaś wada rozwojowa i wszystko się ustabilizuje .

Po wizycie postaram się napisać co się dowiedziałem
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez TheZlamany, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości