Proszę o pomoc

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-11-08, 09:35

magda2442 pisze: Wchodząc na takie forum jak takie to chciałam się dowiedzieć o tej chorobie i jej przebiegu ale po takiej krytyce myślę że błąd zrobiłam

Magdo ja też, nie widzę tu żadnej krytyki. Jesteś wystraszona i nerwy robią swoje. Napisz co wyszło w rezonansie i co lekarz na to. Pozdrawiam serdecznie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2012-11-08, 11:33

Magdo, nie gódź się na punkcję, zanim, nie zrobią ci badania MRI głowy i szyi ( rezonans magnetyczny mózgu i odcinka szyjnego rdzenia kręgowego ). Jako matce czwórki dzieci to pewnie będzie trudne, ale doradzam ci, żebyś położyła się na oddział neurologiczny do szpitala - wtedy zrobią ci komplet badań i ewentualnie postawią diagnozę. Nie będziesz miesiącami czekała na badania. Póki co nie denerwuj się. Te wszystkie objawy mogą być wynikiem przepracowania, a jeśli nawet nie są, to warto wiedzieć. Trzymam kciuki, żebyś nie musiała więcej zaglądać na to forum!

Małaania
Posty: 25
Rejestracja: 2012-11-07, 16:09
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: Małaania » 2012-11-08, 18:28

Przychylam się do opini, żebyś nie godziła się na punkcję, też tak zrobiłam 10 lat temu ( a zaproponowano mi ją pomimo MRI) jak zobaczyłam w szpitalu pacjentów po tym zabiegu. Nie wiem jaka jest twoja sytuacja majatkowa, ale jeżeli cię stać to możesz szybko wykonań MRI odpłatnie. To badanie jest bezinwazyjne i o wiele dokładniejsze. I uważam, że za wcześnie na diagnozę, zaczekaj na dokładne badania.
Ania

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2012-11-09, 19:18

Dodam jeszcze od siebie że oprócz MRI głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa dobrze jest zrobić odcinek piersiowy. U mnie zmiany wyszły właśnie tam.

Nodrep
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-25, 12:05
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nodrep » 2013-03-18, 22:48

W moim przypadku - objawy - dretwienie od pasa w dół, przeczulica - po wywiadzie i badaniu, neurolog skierowała mnie na rezonans kręgosłupa. Wyszły zmiany demielinizacyjne, ale nie stawiano mi diagnozy, dopóki nie przeprowadzono rezonansu głowy i naklucia ledzwiowego. Wyniki wszystkich badań jednoznacznie potwierdzały sm, zresztą następne rzuty też. Ale zawsze lepiej upewnić się co do diagnozy i nie zakładać najgorszego.
Beata


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości