Możliwa diagnoza w ciągu 2 tygodni od pierwszych objawów?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Myszka
Posty: 28
Rejestracja: 2012-12-28, 12:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Możliwa diagnoza w ciągu 2 tygodni od pierwszych objawów?

Postautor: Myszka » 2012-12-30, 23:07

Witam serdecznie! Już zdążyłam się zorientować, że wielu z Was to prawdziwi specjaliści od SM, w związku z czym postanowiłam pokrótce opisać swoja historię. Czytałam, że bardzo często musi minąć wiele miesięcy, a nawet lat zanim zostanie postawiona diagnoza, że to SM, natomiast w moim przypadku od pierwszych objawów (drętwienie kończyn) do stwierdzenia „ma pani SM” minęło zaledwie 2 tygodnie!
Najważniejsze zdania w opisach rezonansu są następujące:
W MRI głowy- niewielkie zmiany o charakterze demielinizacyjnym.
W MRI kręgosłupa szyjnego- zmiana widoczna na długości 1,6 cm. Obraz MR niejednoznaczny- świeże ognisko demielinizcyjne z aktywnością procesu? Ognisko zapalne?

W badaniu PMR trochę podwyższone białko (58) i cytoza (7)
Brak prążków w surowicy, ale w PMR obecne.

Badania w kierunku boreliozy negatywne.

Czytałam, że w zasadzie dopiero po drugim rzucie można stwierdzić czy to rzeczywiście SM, a mnie jeszcze nawet pierwszy się nie skończył Najbardziej martwi mnie to, że pomimo, iż w szpitalu wzięłam 5 kroplówek i nadal biorę Metypred nie widzę żadnej poprawy

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2013-01-01, 12:01

Myszka pisze: Czytałam, że bardzo często musi minąć wiele miesięcy, a nawet lat zanim zostanie postawiona diagnoza, że to SM, natomiast w moim przypadku od pierwszych objawów (drętwienie kończyn) do stwierdzenia „ma pani SM” minęło zaledwie 2 tygodnie!


w moim przypadku było tak: 13lat temu trafiłem do szpitala z niedowład kończyny dolnej, zrobili badanie punkcji po której wyszło że to SM, przy wypisie dostałem jeszcze skierowanie na rezonans który potwierdził że to stwardnienie...

marekpiotr1984
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-31, 11:13
Lokalizacja: Polska

Postautor: marekpiotr1984 » 2013-01-03, 00:14

Jak bardzo zmieniło się Twoje życie w ciągu tych 13 lat? Jestem na tym forum zaledwie 5 minut, a już się boję że moje objawy to może być SM... Dlatego chciałbym wiedzieć co się dzieje po 13 latach od zdiagnozowania SM..


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości