Jeden objaw, ale dwukrotnie

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

nada
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-07, 17:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: nada » 2013-04-16, 13:42

Dzięki Malwina... ehhh tak, tak u rodzinnego :-/ mam nadzieję, ze neurolog w moim mieście nie będzie taki i da mi skierowanie na te witaminy i przeciwciała. Jak nie to będę bulić z własnej kieszeni. Cudowna służba zdrowia ;)

Renia - tak, dostałam. Odpiszę niedługo, ale teraz lecę do pracy i nie mam jak. Dzięki :)

nada
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-07, 17:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: nada » 2013-07-30, 14:19

Chyba mam za dużo czasu ;) Siedzę, analizuję, myślę i dochodzę do pewnych wniosków.

Czy próbowaliście powiązać sm z czynnikiem, który mógłby go powodować? Mam kolegę, który także choruje i twierdzi, że na 90% przyczyną u niego były antyperspiranty w spray'u. Wiem, wiem, że brzmi dziwnie, ale albo mocno w to wierzy i siła autosugestii jest tak wielka, albo rzeczywiście to działa. Odkąd przestał ich używać nie ma rzutu - 7 lat.

Osobiście, tak jak pisałam miałam dwa rzuty (2xPZNW) w odstępie 5 lat i scenariusz był taki sam:
- zima
- frustracja spowodowana brakiem słońca
- spory stres i wysiłek fizyczny

Niedawno zaczęłam baczniej zwracać uwagę na dietę by wykluczyć aspartam i glutaminiam sodu. Znalazłam dietetyczkę, która układa mi optymalną, zdrową dietę. Próbuję wyluzować się maksymalnie i realizować marzenia :)

Co do ostatnich badań:
- wit. D3 w normie
- wit. B12 niedobór - uzupełniam serią 20 zastrzyków
- borelka wykluczona drugim testem WB
- czekam na wyniki przeciwciał jądrowych ana i anca - [shadow=orange]już miesiąc! Ile to może potrwać?[/shadow]


A i dodam, że wszystkie jak na razie badania mam na nfz - tfu tfu, żeby nie zapeszyć ;)


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości