Moje sm:(czemu nie leczą?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Moje sm:(czemu nie leczą?

Postautor: AniaPawel » 2013-05-17, 18:12

Witam. Mam 25 lat. od grudnia czekałam na diagnoze w sprawie sm....to nie były latwe miesiace:( do szpitala trafilam poniewaz stanely mi galki oczne...dziwne no ale.zrobiona mi punkcje, potencjaly. wszystko wyszlo dobrze....w rezonansie mam trzy place....no i brak witaminy D3...wiec uslyszalam ze to sm.....pierwszego dnia nie bylo latwo....byl straszny placz....ale teraz staram sie myslec pozytywnie....chociaz i tak czasami lzy same staja w oczach:(mianowicie poki co dostalam sama witamine D3 w tabletkach(2 dziennie). czemu nie dano mi konkretnych lekarstw na sm?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez AniaPawel, łącznie zmieniany 2 razy.
Ania:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-05-17, 19:00

Witaj Aniu

Lekarze zapewne stwierdzili, że w tej chwili najważniejsze jest u Ciebie uzupełnienie niedoborów. Nie podaje się leków w Sm tak na już, jeśli nie ma ku temu wskazań. Poza tym nie ma żadnych konkretnych medykamentów, które dostaje zawsze każdy chory. To jest bardzo indywidualne. Stosuje się raczej leczenie objawowe i ewentualnie interferony itp. Nie powinnaś się tym martwić i oby na tej witaminie się skończyło.

Pozdrawiam :-)

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-05-17, 23:17

wiec jak wogole przebiega leczenie? teraz dosstaje ta witamine a co dalej?
Ania:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-05-17, 23:47

Tak jak napisałam wyżej. Stosuje się leczenie objawowe. Jeśli Twój stan neurologiczny jest dobry, nie będziesz miała rzutów, choroba nie będzie postępować, to nie dostaniesz żadnych leków, bo po co? Może jakieś suplementy czy zalecenia o zdrowej diecie. Zapewne na wypisie masz notkę typu: zdrowy i higieniczny tryb życia, unikanie infekcji, przegrzania organizmu, stresu itp. Poczytaj też forum. Dział Leczenie, Leczenie alternatywne, Rehabilitacja. Sm jest chorobą przewlekłą i nieprzewidywalną, ale i mamy rodziny i pracujemy, uczymy się, więc nie ma sensu się zadręczać, bo zwyczajnie szkoda czasu.
Jeśli Twoje samopoczucie jest OK, to nie rozumiem, czym się martwisz. Jak pojawią się jakieś niepokojące symptomy, lekarz z pewnością Ci coś zleci.
Żyj normalnie, bo psychika Cię wykończy. ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-18, 07:42

Witaj Aniu :-)
AniaPawel pisze:dostalam sama witamine D3 w tabletkach(2 dziennie)

Aniu mam nadzieję, że lekarz Ci powiedział , żeby zjadać ją z czymś tłustym i brać razem magnez(najlepiej chela mag B6), inaczej słabo się wchłania albo wcale :-)
AniaPawel pisze:czemu nie dano mi konkretnych lekarstw na sm?

A po co? masz jakieś objawy, bo te mrowienia itp mogą być z niedoboru elektrolitów w tym D3. Badałaś inne, np potas żelazo?
Staraj się nie myśleć tyle o chorobie, bo nerwy Cię wykończą, nie SM.
Pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-06-03, 21:59

dziekuje za odpowiedzi....co ja bym bez was zrobila:*:*:*:**:
Ania:)

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-06-06, 12:53

Witam ponownie:) Mam kolejne pytanie związane z sm.....mianowicie....każdy pisze żeby np. nie przegrzewac organizmu.....mozecie mi to konkretnie opisać....tzn. co mam w ogole nie wychodzic na slonce, przerywac prace gdy zaczynam sie pocic czy co? Czym dokladnie jest to przegrzanie? Czy chodzi tylko o fakt zeby nie byc na sloncu np. kilka godzin, nie opalic sie az do poparzenia itp? Wyjasnicie mi to? Z gory dziekuje:)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez AniaPawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ania:)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-06-06, 12:59

AniaPawel pisze:każdy pisze żeby np. nie przegrzewac organizmu.....mozecie mi to konkretnie opisać....
Zachęcam do zapoznania się z << T Y M >> wątkiem.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

mariposa
Posty: 64
Rejestracja: 2012-03-08, 12:58
Lokalizacja: Japonia
Kontaktowanie:

Postautor: mariposa » 2013-06-06, 13:54

przegrzewanie organizmu to też chyba indywidualna sprawa. ja czuje się wyśmienicie i pełna energii w bardzo wysokich temperaturach. Bardzo wilgotny i upalny klimat też mi sluzy. czuję się dużo gorzej przy nagłych zmianach pogody..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mariposa, łącznie zmieniany 1 raz.
mój blog o wszystkim

www.odterazwjaponii.blogspot.com
zapraszam ;)

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-06-07, 11:08

Zosiek:) przeczytalam o temperaturze juz wiem:) a co z przegrzaniem poprzez prace? tzn ja pracuje w Biedronce....tamjest zawsze duzo pracy malo ludzi.....wiec wystawianie towaru przerzucanie zgrzewek napoi.....i pot po tylku leci:)czy na takie przegrzanie tez musze uwazac?
Ania:)

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2013-06-07, 14:19

Musisz "po prostu" uważać na informacje od własnego ciała.
Kiedy czujesz się OK, kiedy ewentualnie mniej. Jak czujesz się w trakcie danej aktywności, jak po.
Nie ma co unikać wszystkiego na zapas. Czy to temperatury, czy danej aktywności.
It doesn't get any easier; you just go faster.

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-06-07, 20:55

rozumiem:)a czy mi moze te gorsze samopoczucie "wyrazac sie" pogarszaniem sie wzroku?bo np zawrotow glowy nie mam....ale gdy wczoraj juz czulamze to za duzo pracy to zaczal mi przeszkadzac wzrok.....
Ania:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-06-10, 13:47

AniaPawel pisze:czy mi moze te gorsze samopoczucie "wyrazac sie" pogarszaniem sie wzroku?

Tak Aniu może. Jednym z przemęczenia drżą/słabną/bolą np. nogi, inni muszą odpocząć, bo opadają z sił , inni szybko coś zjeść a Tobie bolą oczy. Wiesz pogadaj o tym z neurologiem, może być że to niedoleczony rzyt zostawił ślad, może leki potrzebne. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-10, 19:10

Mnie Aniu ,kiedy jestem zmęczona też pojawiają się przejściowe problemy ze wzrokiem ,łącznie z bólem gałek ocznych (na szczęście nie dużym ,ale dokuczliwym) :-)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-15, 14:43

Aniu - u mnie sm to powracające PZNW i faktem jest , że jak jestem zmęczona to gorzej widzę i zaczynają boleć mnie oczy, a czasami jak "przegnę" to sztywnieją mi ręce i nogi lub drżą palce, do tej pory korzystałam z sauny bardzo ostrożnie acz systematycznie ale ostatnio niestety zdaje się, że pobytami w saunie wywołałam u siebie rzut , nie lubię gorąca i nie lubię się wystawiać bezpośrednio na słońce ( i nie mówię tu o opalaniu) bo z automatu boli mnie głowa i mam nudnosci , także jak widzisz, trzeba zwrócić uwagę na reakcję swojego organizmu bo każdy może reagować inaczej
dużo zdrówka Ci życzę
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości