Czy to może być SM?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

myszka85
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-11, 08:31
Lokalizacja: Jarocin

Czy to może być SM?

Postautor: myszka85 » 2013-07-11, 08:42

Ok. miesiąca temu miałam dziwny nocny incydent, mianowicie:
- Silne zawroty głowy, uczucie jak po upojeniu alkoholowym, bardzo wyraźne, utrzymujące się do ok. tygodnia po tej nocy, stopniowo słabnące przez ten czas
- Brak czucia w kończynach górnych i dolnych, które przeszło po ok. godzinie (od przebudzenia w nocy)
- Uczucie totalnego rozbicia przez kilka dni po tej nocy - zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, przez kilka dni od zdarzenia
- Problemy z codziennymi czynnościami, np. pisaniem na klawiaturze komputera, trafieniem w odpowiednie klawisze

Poza tym incydentem pojawiają się stale, okresowo objawy takie jak:
- Mrowienie nerwów twarzy
- ciągłe uczucie zmęczenia, również rano po przespanej dobrze nocy
- Zaburzenia pamięci (bardzo wyraźne, nie pamiętam, gdzie coś położyłam, co ktoś mówił do mnie wczoraj)
- mrowienie, drętwienie kończyn, czasem w nocy uczucie braku władzy w nodze, które dopiero po chwili starań poruszenia kończyną wraca
- Lekkie zawroty głowy

Mam podejrzenie o rwę kulszową oraz o SM, mam 28 lat, jestem skierowana na rezonans i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. W badaniu rtg odcinka ledzwiowego stwierdzono sklerotyzację blaszek granicznych. Wyniki badania krwi w porządku. Czy to wszystko może świadczyć o SM?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez myszka85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-07-11, 10:02

Witaj Myszko :-) .
Czy to może być sm pytasz .Objawy owszem poważne i mogą towarzyszyć sm ,ale nie masz diagnozy,tylko podejrzenie .Po rezonansie i punkcji będziesz wiedziała więcej ,póki co nie denerwuj się na zapas ,bo inne choroby tez mogą dawać podobne objawy. Może ,ale nie musi to być sm .
Pozdrawiam .
Blanka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-11, 10:48

Witaj myszko :-)
Nie denerwuj się, też nie wiem co to może być ale ja radzę Ci zrobić rezonans kręgosłupa. Nie lekceważ tego i nie daj sobie wmówić , że tam nic nie ma, bez badań(na oko). Lekarze często to robią, jak badania pokażą zmiany w mózgu. Ja uwierzyłam a teraz mam w papierach SM i dyskopatię i nie wiem co gorsze, co daje więcej objawów. Wiem, że ból kręgosłupa nie daje mi żyć, że jak mniej boli, lepiej chodzę, nie mam aż tak bardzo dokuczliwych dręwień ...itp.
Pozdrawiam.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

myszka85
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-11, 08:31
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: myszka85 » 2013-07-11, 11:07

renia1286 pisze:Witaj myszko :-)
Nie denerwuj się, też nie wiem co to może być ale ja radzę Ci zrobić rezonans kręgosłupa. Nie lekceważ tego i nie daj sobie wmówić , że tam nic nie ma, bez badań(na oko). Lekarze często to robią, jak badania pokażą zmiany w mózgu. Ja uwierzyłam a teraz mam w papierach SM i dyskopatię i nie wiem co gorsze, co daje więcej objawów. Wiem, że ból kręgosłupa nie daje mi żyć, że jak mniej boli, lepiej chodzę, nie mam aż tak bardzo dokuczliwych dręwień ...itp.
Pozdrawiam.


Czy dyskopatia i SM mogą być ze sobą jakoś powiązane?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-11, 11:37

myszka85 pisze:Czy dyskopatia i SM mogą być ze sobą jakoś powiązane?

To 2 różne choroby ale powodują dużo takich samych objawów , trzeba badań i dobrego neurologa, żeby je odróżnić. Niektórym udaje się znaleźć takiego, co nie obwini za wszystko SM. Najlepiej jak zaczniesz od kręgosłupa, tu im szybciej tym lepiej. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

myszka85
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-11, 08:31
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: myszka85 » 2013-07-11, 13:08

Rezonans dopiero w listopadzie, niestety są kolejki

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-11, 19:51

myszka85, lepiej jak pojedziesz do Poznania; znam tą trasę a z Jarocina masz bliżej o 50km niż ja ;)
Znałam kiedyś chłopaka z Jarocina z sm, to Jarocin chyba neurologii jako takiej nie ma :-/
W Poznaniu szybko Cię wezmą na oddział i wszystkie badania zrobią; będziesz wiedziała od razu co Ci jest.

myszka85
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-11, 08:31
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: myszka85 » 2013-07-11, 20:26

AlicjaXYZ pisze:myszka85, lepiej jak pojedziesz do Poznania; znam tą trasę a z Jarocina masz bliżej o 50km niż ja ;)
Znałam kiedyś chłopaka z Jarocina z sm, to Jarocin chyba neurologii jako takiej nie ma :-/
W Poznaniu szybko Cię wezmą na oddział i wszystkie badania zrobią; będziesz wiedziała od razu co Ci jest.


Właśnie w Poznaniu jestem umówiona na rezonans na listopad, tak mnie zapisano. Lekarz podjął taką decyzję, gdyż mój stan jest dobry i nie wymaga natychmiastowego leczenia.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-11, 21:48

Aha, kurcze to może odpuść sobie temat sm'u do listopada :mrgreen:
U kogo tam byłaś? Może jak wszystko Ci przeszło, to może faktycznie zawiesić temat, bo można sfiksować...


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości