Proszę o pomoc, diagnoza tylko z rezonansu.

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

młodyM
Posty: 109
Rejestracja: 2014-10-27, 20:28

Postautor: młodyM » 2014-11-05, 13:12

mlody84 pisze:A mozecie mi powedziec czy spotkaliscie sie z przypadkiem , ze stwierdzono u kogos sm, a okazalo sie to pomylka, czy sa to tylko legendy, a lekarze dobrze robia robote i sa nie omylni??


Wiadomo że wszędzie jest jakaś szansa na błąd i może się okazać pomyłką.
Nie ma co się teraz martwić tylko trzeba czekać na resztę wyników.

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-11-05, 13:28

mlody84 pisze:A mozecie mi powedziec czy spotkaliscie sie z przypadkiem , ze stwierdzono u kogos sm, a okazalo sie to pomylka, czy sa to tylko legendy, a lekarze dobrze robia robote i sa nie omylni??

To chyba częsty przypadek u chorujących na boreliozę. Lekarze nie są nieomylni, wręcz przeciwnie, przekonasz się o tym jeszcze nie raz :)

amnezja
Posty: 108
Rejestracja: 2014-09-16, 18:28
Lokalizacja: nie pamiętam

PROSZE O POMOC !!!! Diagnoza tylko z rezonansu

Postautor: amnezja » 2015-09-27, 12:51

Obecnie obowiązują nowe kryteria diagnostyczne (kryteria Mc Donalda z 2010) kryteria są bardziej szczegółowe i skracają okres diagnostyki, dlatego w obecnej chwili nie jest konieczne wykonywanie punkcji w celu określenia obecności prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo- rdzeniowym. Odsyłam do źródła czyli do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji,
"Łagodząc ból drugiego człowieka zapominamy o własnym".
(A. Lincoln)


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości