Moja choroba

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

elizabeth27
Posty: 10
Rejestracja: 2014-11-18, 13:56
Lokalizacja: Toruń

Moja choroba

Postautor: elizabeth27 » 2014-11-18, 15:52

W połwie pażdziernika trafiłam a na pogotowie z niedowładem prawej ręki i nogi ,znalazłam się na oddziale neurologii gdzie zaczęto robić mi badania tomograf, rezonans , krew , pobierali mi też płyn mózgowo-rdzeniowy.Lekarz powiedział mi że podejrzewa SM.Dostałam kroplów z solumedrolem i po tygodniu wyszłam ze szpitala.Gdy wychodziłam nikt ze mną nie porozmawiał na teamt moeje diagnozy, wię infoformacji zaczęłam szukać w internecie gdzie wyczytałam ze borelioza jest bardzo podobna do SM .Miałam problemy z kleszczami i zastanawiam się czy jest mozliwe ze to bolerioza? jakie badania można by był jeszcze zrobić ?? i jak rozmawiać z lekarzemna ten temat?? Parę dni temu mój głos się zmienił, ciężko jest mi przełykać ślinę,byłam dzisiaj u neurologa , dostałam skierowanie do szpitala .Jadę jutro. Tak naprawde nie wiem co mam dalej robić ?? proszę pomoc, o podpowiedzi co dalej robić z tą chorobą ...
Pzodarawiam

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2014-11-18, 19:21

Tak, borelioza jest podobna do SM. Sam mam pozytywne wyniki badań na obydwie choroby. Osobiście przeleczyłem się na borelkę i od prawie 3 lat nie mam żadnych nowych objawów, ale tak naprawdę nie wiem co mi dolega. Wiem, że z lekarzami jest zwykle ciężki kontakt, ale jak już będziesz w szpitalu spróbuj jak najwięcej od nich wyciągnąć. Koniecznie powiedz im o kleszczach. Poważny lekarz nie powinien tego lekceważyć. Jak wrócisz ze szpitala to daj znać co nowego słychać. Powodzenia i dużo zdrowia Ci życzę! :-)

aga65
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-15, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: aga65 » 2014-11-19, 11:01

Witam wszystkich.
Chciałam powiedziec że ja miałam takie same objawy sm jak elizabeth27.
SM mam zdjagnozowane od roku chociaż moja dr. stwierdziła już po rezonansie ale potwierdziło też badanie mózgowo-rdzeniowe.
Jeśli chodzi o rozmowe z lekarzami na temat sm to ja również dowiedziałam się więcej od koleżanki która choruje od kilku lat i z internetu a u lekarzy to informacja była bardzo ogólna.
Powodzenia

elizabeth27
Posty: 10
Rejestracja: 2014-11-18, 13:56
Lokalizacja: Toruń

Postautor: elizabeth27 » 2015-01-03, 10:35

Mam pytanie jak długo czeka się n?a wyniki z płynu mózgowo-rdzeniowego na te prążki? Ja czekam od połowy października i wczoraj dowiedziałam się że nadal ich nie ma..Co robić?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2015-01-03, 12:50

elizabeth27 pisze:Mam pytanie jak długo czeka się n?a wyniki z płynu mózgowo-rdzeniowego na te prążki? Ja czekam od połowy października i wczoraj dowiedziałam się że nadal ich nie ma..Co robić?


Witaj elizabeth27, niestety z czasem oczekiwania nie ma reguły, bo odczynniki są drogie i często jest tak, że laboratorium musi zebrać odpowiednią liczbę próbek, żeby zacząć badania. Musisz uzbroić się w cierpliwość i jak najczęściej przypominać lekarzowi. Życzę pomyślnych wyników i pozdrawiam serdecznie :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

elizabeth27
Posty: 10
Rejestracja: 2014-11-18, 13:56
Lokalizacja: Toruń

Postautor: elizabeth27 » 2015-01-10, 10:54

Bardzo się martwię nadal nie ma wyników...

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2015-01-17, 11:08

Coś mi tu nie pasuje. Przynajmniej dla mnie dziwna sprawa.Ja miałem 4 punkcje i najdłużej czekałem 4 tygodnie. Też w różnych szpitalach i też wysyłali gdzieś do innych laboratoriów, ale od października? Może zgubili płyn i teraz tak się tłumaczą? Może Agnes ma rację. Ale dzwoń i wypytuj się . Nie ma to znaczy nie ma i nie będzie, czy nie ma bo jeszcze coś robią? Jakąś odpowiedź musisz otrzymać ,jeśli masz czekać to ile jeszcze???normalnie jaja. :20:
Pozdrawiam
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

elizabeth27
Posty: 10
Rejestracja: 2014-11-18, 13:56
Lokalizacja: Toruń

Postautor: elizabeth27 » 2015-04-24, 10:17

Witam :) co do wyników PMR wyszło tak że musialam osobiście jeździć i szukać wyników normalny cyrk ale w końcu mam . Mam pytanie w tych wynikach jest napisane że w PMR stwierdzono obecność prążków klasy IgG w surowicy ich nie stwierdzono i nic więcej nie ma .Co to znaczy?może ktoś sie orientuje? moje 2 pytanie 3 tyg temu przeszlam zapalenie spojówek od 2 tyg jestem slabsza wieczorami zdarzała sie podwyższona temp. uderzenia goraca od paru dni mam z tym spokoj ale wczoraj wieczorem zaczela strasznie bolec mnie glowa nie spalam prawie cala noc bol bardzo silny z prawej strony glowy . gdy wstalam rano glowa nie bolala tak bardzo tylko cmi szyja jak by zesztywniala moge ruszac ale jest uczucie sztywnosci .czy to moze byc 2 rzut? .Bardzo dlugo planowalam wyjazd na ten weekend na drugi koniec Polski i zastanawiam sie teraz co robic ..


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości