Sm a słońce ?

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

tuztoczarna
Posty: 5
Rejestracja: 2017-06-07, 17:05
Wiek: 26

Sm a słońce ?

Postautor: tuztoczarna » 2017-06-21, 00:35

Witajcie kochani :) mam pytanie,a raczej dwa, pierwsze dotyczące przebywania na słońcu.. kocham słoneczko i z chęcią bym nie schodziła z kocyka, ale martwi mnie fakt, że lekarka zabroniła się przegrzewać. Jak to u was wygląda ?
Drugie pytanie to czy macie jakieś stałe ubytki czuciowe albo np czujecie na ręce czy nodze coś inaczej, bo od jakoś pół roku mam na udzie obszar wielkości pół dłoni gdzie czuję inaczej, gdy mi zimno nie pojawiają się na tym "placku" ciarki a gdy się dotykam to tak jakbym miała ciągle zakwas w tym miejscu tyle, że dużo bardziej bolący od normalnych zakwasów i podkreślam, że nie jest to od zastrzyków bo miejsce to znajduje się nad kolanem po prawej stronie. Często też gdy mam ciarki to są one punktowe nie na całej nodze tylko rozsypane po kilka, dość śmiesznie to wygląda [FACE WITH TEARS OF JOY] może ktoś ma podobnie albo też coś równie ciekawego mu się dzieje? [SMILING FACE WITH SMILING EYES] piszcie, chętnie poczytam [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Pozdrawiam was serdecznie ! Niech móc będzie z nami ! [FLEXED BICEPS]

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Sm a słońce ?

Postautor: Andrew » 2017-06-21, 18:11

Gorące otoczenie nie szkodzi w tym sensie, że nie powoduje postępu choroby.
Natomiast u części chorych powoduje przejściowe pogorszenie objawów neurologicznych (np. ogólne osłabienie i zmęczenie).

Ponadto wyższa temperatura może zmniejszać spastykę, co jest w zasadzie dobre, ale nie zawsze. Jeśli pacjent chodzi „na spastyce”, to po np. gorącej kąpieli może nie wyjść z wanny o własnych siłach.

Ale jeśli nic złego na słońcu się nie dzieje, to nie trzeba z niego rezygnować :) Neurolog mojej żony nie ma nawet nic przeciwko saunie. 90 stopni celsjusza i więcej w saunie nie jest dla niej żadnym problemem. Za to bezpośrednią ekspozycję na słońce znosi nieco gorzej.
Każdy musi zatem sam zbadać własne ograniczenia.


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości