Objawy

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
malowanaszuflada
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-12, 07:35
Wiek: 33

Objawy

Postautor: malowanaszuflada » 2017-07-12, 08:39

Witam od roku mam stwierdzone
Hpv i od miesiąca EBV wirus
A od dwóch dni drętwieje mi ręka, kłucia szpilki w nogach i rękach, na głowie i jakby sparaliżowana cześć języka w nocy się obudziłam cała spocona. Miałam nocne poty ale myślałam ze to przez hpv i stan przednowotoworowy szyjki macicy. Skąd u mnie EBV nie mam pojęcia ..
przechodzenie mononukleozy w wieku 32 lat?
A teraz to kłucie a zaczęło się od palców u prawej ręki. Martwię się bardzo. Miałam robiony rezonans miesiąc temu przed wycięciem węzła chłonnego potylicznego.. bez kontrastu i tylko wykazał węzły które wycięłam. Teraz sama nie wiem, mam jakby kłucia i małe paraliże. Jestem mama 8 latka i jestem sama. Proszę niech ktoś napisze co myśli o tym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
malowanaszuflada
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-12, 07:35
Wiek: 33

Objawy

Postautor: malowanaszuflada » 2017-07-12, 08:43

Jeszcze napisze ze Ok dwa miesiące temu miałam taka sytuacje ze położyła mnie wysoka temperatura i migrena taka ze ledwo widziałam na oczy . Leżałam tak dwa dni. Potem przeszło czy to mógł być rzut ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Objawy

Postautor: Andrew » 2017-07-13, 13:42

Odnosząc się do kwestii EBV: tego wirusa ma i tak większość populacji, a zakażenie nim najczęściej następuje w młodości i przebiega bezobjawowo (tzn. bez wystąpienia mononukleozy).

A co do reszty - jeśli się obawiasz, że to SM, to w opisanej sytuacji najlepiej będzie udać do specjalizującego się w tej chorobie neurologa z obrazami rezonansu głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa.
Jeśli w rezonansie nic charakterystycznego dla SM nie ma, to raczej trzeba diagnozować w kierunku innych chorób.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Objawy

Postautor: joanna_nick » 2017-08-06, 23:37

Jeśli nie masz zmian w MRI to raczej nie jest to SM.

Wirus EBV - szacuje się, że zakażenie to dot. ok. 80% populacji (łatwo złapać, nazywany wirusem pocałunków) - czy to ze masz od miesiąca oznacza, że miesiąc temu nie miałaś? Nie musisz mieć mononukleozy, możesz natomiast mieć aktywne przewlekłe zakażenie EBV i to daje też objawy - szczególnie przewlekłego zmęczenia,
z netu: Wirus Epsteina-Barr może być odpowiedzialny za wywoływanie zespołu przewlekłego zmęczenia. Jest to utrzymujące się przez minimum 6 miesięcy uczucie zmęczenia ograniczające codzienną aktywność pacjenta, niewystępujące wcześniej, przy wykluczeniu innych przyczyn symptomu. Dodatkowymi objawami zespołu są:
bóle gardła,
powiększenie węzłów chłonnych,
bóle mięśni i stawów,
bóle głowy,
zaburzenia snu (nadmierna senność lub bezsenność),
zaburzenia koncentracji,
wydłużone zmęczenie po wysiłku fizycznym, który uprzednio był przez chorego dobrze tolerowany.
Ponadto wirus EBV daje powinowactwo do niektórych nowotworów...

Natomiast drętwienia, kłucia, nocne poty to może być wiele rzeczy... Raczej trzeba wykluczać wszystko po kolei... Z mojego doświadczenia borelioza i koinfekcje dają takie objawy (nocne poty charakterystyczne dla babesji, drętwienia, kłucia itp. borrelia, mycoplazma), ale...zapewne wiele innych chorób także może to dawać... wysoka gorączka + migrena trwające 2 dni - to owszem mógł być rzut, ale nie sm, tylko boreliozy - miałaś jakieś "kontakty" z kleszczem?
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości