Stwardnienie rozsiane a pecherz neurogenny

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

kate19stg
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-10, 18:16
Lokalizacja: stg
Kontaktowanie:

Stwardnienie rozsiane a pecherz neurogenny

Postautor: kate19stg » 2008-12-10, 18:20

witam jestem nowa na forum i z gory przepraszam jesli pisze tego posta w zlym dziale. Chcialam zapytac czy macie problem z pecherzem, konkretnie chodzi mi o pecherz neurogenny. Ja mam pecherz neurogenny rozpoznane w marcu br. wczesniej nie bylo zadnych probelmow z pecherzem, lekarze podejzewaja ze przyczyna jest stwardnienie rozsiane ??jakie wogole robi sie badanie zeby wykryc ta chorobe ?? dodam ze poza tym choruje na nadcisnienie, klebuszkowe zapalenie nerek, guzy nadnerczy, jestem po zap. miesnia sercowego i mam rozrusznik serca. czekam na odpowiedz

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2008-12-10, 20:03

Witaj,chyba powinien zbadac Cie jakiś neurolog. Mri głowy i odcinka szyjnego, pobranie płynu rdzeniowo-mózgowego,da obraz czy to jest sm. Pęcherz neurogenny jest jednym z wielu objawów sm. Bądź dobrej myśli i idź do dobrego neurologa.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

kate19stg
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-10, 18:16
Lokalizacja: stg
Kontaktowanie:

Postautor: kate19stg » 2008-12-10, 20:41

tylko ze ja nie moge miec MRI :( bo ja mam rozrusznik serca

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-12-10, 23:27

Witaj.
A czy masz inne objawy , ktore mogły by wskazywać na SM?? jesli nie to trzeba szukac gdzie indziej a jesli tak , to poszukaj dobrego neurologa, ktory bez rezonansu bedzie mogł wstepnie okreslic czy to moze byc SM.
Z rozrusznikiem chyba mozna zrobic tomograf, ale on niestety za dokładny nie jest i przy poczatkowym stadium moze nie wykryc zmian.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

kate19stg
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-10, 18:16
Lokalizacja: stg
Kontaktowanie:

Postautor: kate19stg » 2008-12-10, 23:46

wsumie z tego co czytalam w necie to z innych objawow mam tylko oslabione czucia rąk. A lekarz podejzewa ze to SM bo moje problemy z pecherzem zaczely sie z dnia na dzien bez innej przyczyny, poprostu bedac w szpitalu wstalam rano i nie moglam oddac moczu i tak prawie 2 dni, mocz oddawalam po kropli, wyniki nerek sie pogorszyly, pozniej zalozyli cewnik i tak zaczela sie historia

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-12-11, 00:37

Same problemy z pecherzem nie oznaczaja SM, najlepszym wyjsciem jest znalezienie dobrego neurologa aby Cie przebadał, wtedy powinnas dowiedziec sie cos wiecej.

A jaki lekarz podejrzewa SM??? jakiej speclalizacji?

I za duzo sie odrazu nie przejmuj , ze to SM z tego co piszesz jak narazie nie wskazuje to na ta chorobe, ale trzeba sie dokładniej przebadac.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

kate19stg
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-10, 18:16
Lokalizacja: stg
Kontaktowanie:

Postautor: kate19stg » 2008-12-11, 09:24

TO podejzewa paru lekarzy, urolog, nefrolog, lekarz rodzinny. A neurolog mnie badal jak lezalam w szpitalu i tez podezewal SM tylko ze bez rezonansu powiedzial ze nie moze tego na 100% stwierdzic. no a rezonansu niestety nie mozna zrobic.

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-12-11, 10:16

to niech zrobią Tobie prążki i potencjały wzrokowe, jak wyjdą dodatnie- to S.M (oby nie), a jak ujemne- to też nie masz pewności że to nie S.M. Wtedy pozostaje obserwacja pacjenta- zadecyduje wówczas obraz kliniczny.
...

kate19stg
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-10, 18:16
Lokalizacja: stg
Kontaktowanie:

Postautor: kate19stg » 2008-12-11, 11:02

no nrazie szukam jakiegos neurologa, ale najszybsze terminy sa na koniec lutego :( a z tego co czytama w internecie to te badania potencjalow wzrokowych to polegaja na umieszczeniu elektrod na oku, a ja nie moge miec zadnych badan, w ktorych uzywane sa elektrody, zadnego przewodnictwa, takie badania moge mnie zabic, u mnie probelem jest to ze mam ten rozrusznik

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2008-12-11, 12:42

Nie pozostaje nic innego jak znaleźc dobrego neurologa. Czasami warto wydac na prywatną wizytę,wtedy jest szybciej miejsce w szpitalu i badania można szybciej porobic. :-?
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-12-11, 13:03

zgadzam się z Sylwiątkiem, znajdź neurologa, który pracuje w szpitalu i prywatnie i idź do niego na wizytę , a on powinien potem przyjąć Ciebie w szpitalu i porobić badania, bo tak możesz czekać i czekać. Niestety, to bardzo często jedyne wyjście.
...

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-11, 17:17

marta17 pisze:to niech zrobią Tobie prążki i potencjały wzrokowe, jak wyjdą dodatnie- to S.M (oby nie), a.


tu sier troche nie zgodze ze jak dodatnie to wyjdzie sm.
ja jestem po niedowladzie lewosttronnym. mam duzo objawow, patologiczne odruchy mam. a od dwoch mnie diagnozuje, niby na sm ale nie wiadomo.
lekarz powiedzial ze niekoniecznie dodatnie potencjaly moga byc wynikiem SM.
ja mam dodatnie potenclay i co ;D? diagnozy jakos nie mam . prawdopodnnie nieprawidlowe potencjaly mam od torbielki ktora mam w glowie i poszezrenie rogu skroniowego.

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-12-11, 18:11

i właśnie to jest to, każdy lekarz mówi pacjentowi co innego, ja tak usłyszałam od mojej neurolog, że zmiany w mózgu o charakterze dem. +potencjały wzrokowe nieprawidłowe = SM. Najlepiej było by posadzić ich przy jedym stole i ustalić jedną wersję, a nie co neurolog to inna opinia.
Ja mam zmiany w mózgu +objawy bólowe, drętwienie rąk, mrowienie głowy i nóg, gorsze widzenie... I mi neuro powiedziała tak: proszę zrobić potencjały jak wyjdą nieprawidłowe tzn. że ma pani S.M (chodzi o latencję w jakim bodziec dociera z nerwu wzrokowego do mózgu) i dlatego gorzej widzę (ostrość), jak wyjdą prawidłowe, to też nie będzie wiadomo czy to nie S.M bo mam zmiany, tyle że będzie pewne że gorzej widzę nie przez nerwy a przez wadę wzroku. Tak usłyszałam od specjalisty zajmujacej się pacjentami z S.M
...

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-11, 19:37

marta ja tez gorzej czasami widze, tez mam wade wzroku.
rzeczywiscie co lekarz to inna teoria. niektorzy mowia ze mozna miec niedobre potenclay a na zmiany w MRI czekac :shock: ale najgorzej jak jest zla diagnoza:|
mnie ejszce czeka rezonans szyjny i pierisowy i nie zagalebiam sie w temat juz. zostalam jzu przebadana na wszystko :|
trzeba bedzie sie nauczyc zyc z gorszym samopoczuciem :| :2:

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-12-11, 19:39

kate19stg, mam nadzieję że ta choroba Ciebie nie dotyczy, nie należy Ci się już 2więcej i tak masz już dosyć. Trzymam kciuki że to nie to cholerstwo.
Bob budowniczy zawsze da rade.


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości