Czy ilość zmian ,plak świadczy od ilu lat chorujemy !!!

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

magdasz
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-16, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: magdasz » 2013-03-08, 10:30

Według tego co wiem dopóki nie będzie nowych zmian albo wzmocnienia po kontraście w następnych MRI to można tylko postawić podejrzenie. Ja też taki wniosek miałam po pierwszym rezonansie. Po drugim akurat już sprawa byłą jasna :P

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-03-09, 22:59

blanka pisze:No a co neurolog na opis radiologiczny i objawy? 4 m-ce ,trochę długo.
;-)


Neurolog mówi ze nic nie widzi i przepisuje citabax na nerwice...

Mam w pon drugi rezonans wiec cos moze sie wyjasni...
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-03-10, 13:35

No to trzeba czekac do poniedziałku :-| .Najważniejsze ,żeby próbowali opanować objawy ,zdiagnozowali no i odczepili się od nerwicy
Pozdrawiam Cię i daj znać co po tym imr.
;-)
Blanka

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-03-10, 14:08

Pewnie że sie pochwale;-)Tylko wyniki prawdopodobnie bede miał dopiero po 2 tygodniach...no nic trzeba czekac

Pozdrawiam
Musi byc dobrze!!

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-05-10, 13:46

Ja odświeżę trochę temat, opisując swoją historię, bo ktoś nowo zdiagnozowany może się uspokoi. :-P

Ja mam w mózgu... yyy... no opis mojego rezonansu ma dwie strony, z czego spokojnie 3/4 zajmuje opis samych zmian o charakterze demielinizacyjnym, z czego z kolei połowa to zmiany aktywne. Kolejna strona to zmiany w kręgosłupie. Mam 22 lata. Wcześniej nie miałam zupełnie żadnych oznak choroby. Mój pierwszy rzut to powierzchowne zdrętwienie połowy ciała bez niedowładu (przeszło po jednym dniu, zostało tylko w ręce, po czym całkiem się wycofało) i kilkudniowe podwójne widzenie. Później doszła jeszcze sztywność w łydkach i zdrętwienie podbić stóp, co już również się wycofało. No i boli mnie oko od 2 i pół tygodnia jak sądzę, przy czym podejrzewam, że to raczej kwestia spędzania przed komputerem około 13 godzin/24 (taka praca). Tak więc: na ten moment uspokajam, ilość zmian niekoniecznie świadczy o tym, jaki jest nasz stan (choć wielokrotnie sama się tym martwiłam, wystarczy przejrzeć historię mych postów).


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości