CZY TO MOŻE BYC TO??

Indywidualne początki choroby chorych na SM

Moderator: Beata:)

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-03-27, 10:33

hmmm nie mam ognisk w tych miejscach w ktorych zdiagnozowalo by to SM , od wczoraj cierpie na silne zawroty glowy wczoraj to nawet poczulam oslabienie prawej reki tak jak by ktos ja wylaczyl z pradu :] moze to na tle nerwowym..... :-/ mam ostatnio strasznego stresa... sama nie wiem :]
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-03-27, 11:21

Beata2121, spokojnie, meteopaci laczmy sie w bolu :evil:

Poczekaj az halny przejdzie :roll: , ja mam pelne objawy rzutowe- cala prawa strona z uczuciem zdretwienia :-(

.

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-03-27, 15:55

hmmmm ja juz to przechodzilam ;) heh zaczelo sie od malego kawalka plecow a pozniej rozeszlo sie po calej lewej stronie ciala jak jakis wirus :-| fakt faktem strasznie wieje :-]
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

saga
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-13, 19:34
Lokalizacja: radom

Postautor: saga » 2009-07-16, 17:39

nie wiem, może panikuje, ale też mam drętwienia rąk i nóg które przechodzą po krótkim czasie. jestem zmęczona, osłabiona i chodzę śpiąca. mam również bóle głowy, czasami trwają kilka dni a nawet tygodni, i ostatnio zauważyłam że widze tak jakby przez mgłe. mój brat jest chory na sm, i co pamiętam to jego problemy zdrowotne również zaczeły się od bólu głowy, zaburzenia widzenia i mrowienie kończyn...
mam nadzieje że panikuje...

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-07-17, 11:32

A może masz o prostu problemy z kręgosłupem? a "dla spokojności" możesz skonsultować się z neurologiem, powiedzieć mu o swoich obawach, nie zaszkodzi, a może pomóc. Pozdrawiam

saga
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-13, 19:34
Lokalizacja: radom

Postautor: saga » 2009-07-17, 12:13

tak też zrobię. już czekam na wizytę.

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-08-21, 23:03

Kolejny rezonans tuż tuż.... trochę sie boje :] na wynik pewnie trochę poczekam jakiś miesiąc :] jestem ciekawa co mi powie lekarz zastanawiam sie nad zmiana lekarza.... Ostatnio będąc u lekarki nie wiedziała o co chodzi gdy powiedziałam jej o rezonansie i dałam wyniki :] objawów póki co nie mam jedynie co czuje to lekkie prądy po wysiłku fizycznym w nogach.... jak przebiegnę kawałek... czasami senność tak bez powodu i zmęczenie :] najgorsze są prądy jak bym sie uderzyła w łokieć takie samo uczucie ;] ale to chyba nic takiego.... mam przynajmniej taka nadzieje ;] Pozdrawiam :-) :-/
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-21, 23:38

Beata2121, wynik rezonansu,jak będziesz uparta i uśmiechnięta :-P
dostaniesz od razu.Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do lekarza,to go po prostu zmień!!!Twój czas jest najcenniejszy.
Niczego się nie bój,będzie dobrze. :lol:
Obrazek

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-23, 22:47

Beata - daj znać, jak będziesz miała wyniki. Te 3 ogniska w mózgu jednak świadczą o jakimś trwającym lub przebytym stanie zapalnym:/ Ale nie ma co panikować na zapas...zerknij na nowy wynik MRI - jeśli będą nowe zmiany, znajdź dobrego lekarza - zrób potencjały wzrokowe oraz punkcję...warto ostro ruszyć do diagnozowania, bo nikt za nas tego nie zrobi:( Ja po wynikach rezonansu z 2 ogniskami, zostałam od razu wzięta do szpitala na potencjały oraz punkcję...ja nadal atypowa bez pewnej diagnozy, więc mi zostało kontrolowanie...ale Ty walcz o badania! Trzymam kciuki i dawaj znać! Buziaki
P.S. Najważniejsze, że dobrze się czujesz! A czasami gorzej może się poczuć przy zmianach pogody..wtedy nie warto panikować:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-23, 22:48

Saga - jeśli się martwisz, idź do dobrego neurologa - niech Cię przebada, zrób sobie rezonans, idź do dobrego okulisty aby zobaczył dno oka itp itd..albo Cię to uspokoi, albo będziesz wiedziała, że coś CI dolega i będziesz mogła z tym walczyć! Dawaj znać..trzymam kciuki!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-23, 22:49

Buziak dla wszystkich:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-08-31, 11:50

:mrgreen: dzięki za cieple słowa , Me Lilo coś musiało sie tam dziać ;) bo wykręcało mnie na wszystkie strony ;)zazwyczaj gdy mnie coś zabolało nie przejmowałam sie tym , fakt od zawsze mam bole głowy ale lekarze odsyłali mnie z kwitkiem wmawiając problemy nerwice albo niedotlenienie organizmu ;) myślałam ze to stres bo miałam w tym czasie sesje i w dodatku przeprowadzkę spory kawałek od domu , oby owe ogniska zniknęły :-D Tuja lekarza zmienię chociaż już powinnam to zrobić to jednak chyba wstrzymam sie do kolejnego rezonansu.... :-/ jeszcze 4 tygodnie trochę zła jestem że tyle czasu muszę czekać na rezonans na początku maja sie zapisałam a teraz mamy wrzesień :] a rezonans w październiku prywatnie czekała bym od 1mc d0 2 mc :D i zapłaciła bym 660zl dziwna ta nasza służba zdrowia.... :roll: :arrow: Jakoś to będzie bo jakoś to być musi ;) Pozdrawiam cieplutko :)
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-31, 14:00

Beatka - ja od wielu, wielu lat miałam lekkie zawroty głowy i bujanie jak na statku..po masie badan stwierdzili, że nerwica, brałam leki - pomagały...ale czy to np. nie były już oznaki ewentualnego SM-u..to nie wiem:/ Niby zmiany w mózgu mam w zupełnie innej części..ale kto go tam wie;)
Strasznie długo na rezonans czekasz;/ Ja chodzę prywatnie, bo państwowo pewnie bym się nie doczekała w ciągu pół roku;/ Teraz śmigam w listopadzie przed planowana ciążą:P
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-09-01, 13:07

hmmm ja nie dostałam żadnych leków ani na nerwice ani na coś innego... raz przyjmowałam leki przeciw migrenowe i przyznam ze trochę pomogły nie miałam już tak częstych bolów głowy jak je brałam jak przestałam to znowu to samo.... ;) wiec nie wiem chyba choruje na wszystko nerwice migrena :P heh ;) i jeszcze te ogniska zapalne , jestem zdania tego ze co ma być to będzie ;) chociaż gdyby oświadczyli mi ze to coś poważnego to na pewno bym sie podłamała ;] twu twu :-? :-/ Me Lilo zdiagnozowali Cie ;>? wiesz już co Ci dolega bo czytałam posty o Boreliozie ;) ja miałam badania na boreliozę zrobiłam na własną rękę i podobno nie mam i nie miałam ale tak powiedział lekarz rodzinny jak pokazałam wyniki z pobierania :] nie wiem czy lekarz rodzinny ma odpowiednie kwalifikacje aby móc stwierdzić czy mam boreliozę czy nie , a podobno ciężko ja wykryć mój chłopak miał boreliozę ale słyszałam ze tym nie można sie zarazić ;) :mrgreen:
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2009-09-01, 13:13

Ps. Planujesz ciąże :>? no to ja dziękuje za odpowiedz i niech Ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi ;) heh :mrgreen: :P :mrgreen: hmmm często masz rezonansy :>? a tak wogole to są one szkodliwe czy nie ? :] za często podobno ich robić nie można hmmm Pozdrawiam Cieplutko :mrgreen: ;)
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...


Wróć do „Początki choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości