Drętwienie języka i obniżona temperatura

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Drętwienie języka i obniżona temperatura

Postautor: Tomo81 » 2010-05-17, 21:02

Witam,
Chciałbym zapytać czy ktokolwiek z Was miał lub slyszał o drętwieniu języka przy Sm? Od ok 2 miesięcy mam zdrętwiały język (trochę to przeszkadza w wysławianiu się). Końcową połowę języka mam zdrętwiałą, jak dotykam palcem to odczucie tak jakbym jezdził po nim szczotką. Miał ktoś tak?

Wiem, że tak zdaza się przy Boreliozie, ale czy przy SM też? Testy na borelioze nie wychodzą dodatnie, wiec to chyba nie to... Juz sam nie wiem...

Dodatkowe pytanie. Mam obniżoną temperaturę ciała. Czy przy SM zdazają się takie anomalie temperatury?

Jesli ktoś tak miał to prośba o informację.

Pozdrowionka

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-05-17, 22:23

Hej
Przy ostatnim, styczniowym rzucie miałam zdrętwiały język po prawej stronie, odczucie takie jak przy znieczuleniu podczas leczenia zębów. Nie miałam problemów z wysławianiem się. Mimo sterydów dokuczało mi to ok 1,5 miesiąca. Borelioza wykluczona.
O obniżonej temperaturze przy SM nic nie słyszałam, u mnie nie ma z tym żadnych problemów.
Pozdrawiam.

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2010-05-17, 23:21

agaciszon pisze:Hej
Przy ostatnim, styczniowym rzucie miałam zdrętwiały język po prawej stronie, odczucie takie jak przy znieczuleniu podczas leczenia zębów. Nie miałam problemów z wysławianiem się. Mimo sterydów dokuczało mi to ok 1,5 miesiąca. Borelioza wykluczona.
O obniżonej temperaturze przy SM nic nie słyszałam, u mnie nie ma z tym żadnych problemów.
Pozdrawiam.


Dziękuję za odpowiedz.
Z tego co czytałem, na obecnym etapie rozwoju medycyny nie da się wykluczyć boreliozy - wszystkie testy są mniej lub bardziej zawodne. Można jedynie okreslic ze jest mniejsze lub wieksze prawdopodobienstwo wystepowania boreliozy. Wiem, ze brzmi to jak wymysl jakigos furiata, ale taka jest prawda :)

Pozdrowienia

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-05-18, 07:27

Mnie drętwiał język na początku...ale teraz już wiem,że właśnie przy boreliozie tak jest często....
Nadzieja umiera ostatnia ...

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2010-05-18, 08:14

Ja od około roku mam zdrętwiały język i część głowy.Przy wysuwaniu język jest krzywy(zbacza w prawą stronę)
co do temp. to również zawsze mam obniżoną.Po interferonie żle reaguję na zmianę temp.
bo skacze z 35 do 38,8.
Leżę pod dwoma kołdrami,a za moment jest mi gorąco.
(Myślałam że to tylko ja taki dziwoląg)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

sabtt
Posty: 12
Rejestracja: 2010-05-15, 12:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sabtt » 2010-05-18, 08:23

zofija pisze:Ja od około roku mam zdrętwiały język i część głowy.Przy wysuwaniu język jest krzywy(zbacza w prawą stronę)
co do temp. to również zawsze mam obniżoną.Po interferonie żle reaguję na zmianę temp.
bo skacze z 35 do 38,8.
Leżę pod dwoma kołdrami,a za moment jest mi gorąco.
(Myślałam że to tylko ja taki dziwoląg)

To pewnie by ci pomogła ta metoda leczenia:
http://www.webmd.com/multiple-sclerosis ... timulation

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-18, 08:46

sabtt, to jest polskie Forum i taki język tutaj obowiązuje.Bez skrupulatnego tłumaczenia nie wklejaj takich linków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-18, 10:13

Tomo81 pisze:Dodatkowe pytanie. Mam obniżoną temperaturę ciała. Czy przy SM zdazają się takie anomalie temperatury?


Nie wiem, czy jest to związane z SM, ale moja temperatura ciała rzadko kiedy osiąga 36.6, zawsze jest niższa.Wprawdzie nie robię często pomiarów, ale od lat zauważam u siebie taką właśnie tendencję.Bardzo rzadko, nawet przy zapaleniu oskrzeli mam temperaturę wyższą niż 37,5.Podobno to kiepsko, bo organizm nie broni się tak, jak powinien.

Drętwienie języka i zdarzające się wówczas problemy z mową występują u mnie tylko podczas rzutów.Po podaniu Solu i upływie ok. miesiąca na szczęście ten problem znika.
Obrazek

sabtt
Posty: 12
Rejestracja: 2010-05-15, 12:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sabtt » 2010-05-18, 10:50

tuja pisze:sabtt, to jest polskie Forum i taki język tutaj obowiązuje.Bez skrupulatnego tłumaczenia nie wklejaj takich linków.

Mały opis o tej metodzie:
Głęboką stymulację mózgu (DBS) stosuje się, by złagodzić objawy choroby Parkinsona, syndromu Tourette'a, a także w leczeniu chronicznego bólu, dystonii, depresji i nerwicy natręctw. Naukowcy porównują tę metodę do wszczepienia rozrusznika serca. Dzięki DBS wybrane części mózgu pacjenta są stymulowane przez impulsy elektryczne - np. w przypadku choroby Parkinsona stymulowane jest jądro niskowzgórzowe, u chorych na dystonię część wewnętrzna gałki bladej. Operacja wszczepienia elektrod jest dość prosta, odwracalna i nie zmienia fizycznej struktury mózgu (jak to się dzieje w innych operacjach neurochirurgicznych).
więcej:
http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1, ... mozgu.html

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-18, 10:58

Nie widzę związku z tematem założonym przez Tomo81,
Obrazek

Babetka
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-18, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Babetka » 2010-05-18, 15:14

tuja pisze:Nie widzę związku z tematem założonym przez Tomo81,


A ja widze ogólny związek DBS bo sm to choroba mózgu przeciez , przyznaje jednak racje że akurat z mrowieniem języka to raczej nie ma.
sabtt to ciekawe z tym http://translate.google.pl/translate?hl ... l:official
tuja nie wiem jak ten link bedzie widoczny na tym forum ale po polsku napisze że jest cos takiego jak Tłumacz Google .

Mrowienie języka też może ale nie musi mieć związku z sm bo miewają je ludzie od zwykłego przewiania przeciągu. Jednak my jako osoby szczególnie wrażliwe i podatne na różne choroby wszystko zwalamy na sm. U mnie mimo że mam sm lekarz nazwał to porażeniem nerwu twarzowego i nie musi mieć przyczyn w sm akurat.
Być może nawet przypadkiem trafił i czytając tutaj o boreliozie że to typowe dla niej postanowiłam ponowić badania na borelioze którą leczyłam 3 lata temu przez pół roku. A jak zainteresowani wiedza boreliozę można jedynie zaleczyć więc może tak się odezwała teraz. Jak zaczynam myśleć co mi jeszcze ostatnio dolega to dojdzie do tego równiez kręcenie i bóle stawów , palenia i mrożenie czyli zaburzenia czucia poza tym gorączka w granicach do 37,5 a czasmi poniżej 36. Od neurologa na porażenie mieśni twarzy dostałam Miligammę. U mnie oprócz drętwienia i spuchnięcia języka , jeża na języku, krosty na czubku języka było a właściwie jeszcze jest ból jednego ucha, gardła z jednej strony, drętwienie dziąseł, upośledzony smak i w ogóle pobolewania połówki głowy. Dzwonienie i szumy w uchu juz mi przeszły ale przeleczyłam u laryngologa kroplami i Alertekiem chociaż zmian w uchu nie było widać.

Babetka
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-18, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Babetka » 2010-05-18, 15:23

tuja pisze:sabtt, to jest polskie Forum i taki język tutaj obowiązuje.Bez skrupulatnego tłumaczenia nie wklejaj takich linków.

Całkiem dobre tłumaczenie linka sabatta :
http://translate.google.pl/translate?hl ... timulation

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-18, 15:53

Babetka, też Cię witamy na Forum.
Dziękuję za cenną informację o Tłumacz Google, ale tutaj jest zasada, że osoba, która wstawia zagraniczny link, robi to również z tłumaczeniem.Poczytaj spokojnie, a się przekonasz.Może to wynika z szacunku dla innych?
Tylko nie wklejajcie teraz w każdy wątek tych linków jw. bo tutaj prawie każdy objaw wywodzi się z mózgu ;-)
Obrazek

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2010-05-20, 09:44

Dziękuję wszystkim za odpowiedz.

Widzę, że nie tylko ja tak mam. A powaznie zastanawialem się nad tym czy to nie borelioza, ale chyba trzeba sobie odposcic.

Pozdrawiam


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości