Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-04-06, 18:45

Pierwsze PZNW miałam w 2008 roku,prawie nie widziałam na prawe oko po solu wzrok wrócił,jednak to oko jest słabsze, barwy nie są już takie wyraźne. A teraz jestelakłe barwy. m drugi dzień na oddziale z PZNW lewego oka. Tym razem już wiedziałam co się święci , szybko zareagowałam i tylko boli i widzę wyblakłe barwy. mam nadzieję,że wróci to do takiego stanu jak przed zapaleniem. Najzabawniejsze jest ,że neurolog przyjmujący mnie na oddział powiedział,że to co sie dzieje z okiem nie ma związku z sm , bo rzuty sm nie bolą...... Na szczęście są tu jeszcze inni neurolodzy , bo odesłaliby mnie z kwitkiem.
A wracając do Ciebie Justa mam z okkiem po zapaleniu dokładnie to samo a właśnie mijają trzy lata.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

JUSTA
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-24, 08:56
Lokalizacja: Wlochy

Postautor: JUSTA » 2011-04-06, 19:24

Sylwiątko, dziekuje za odpowiedz i trzymam kciuki, aby oko jak najszybciej wrocilo do formy !

Jesli o mnie chodzi to oko mnie wogole nie bolalo, lekarze byli zdziwieni. Kolory wyblakly, ale teraz w "dobrych" momentach sa normalne. Tylko ta upierdliwa mgla, ktora pojawia sie i znika w roznym natezeniu.
Ale tak jak jest da sie wytrzymac. Byle nie byloby gorzej.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-04-07, 18:19

No właśnie i tak trzymać ;-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-19, 17:45

witam.jestem tu nowa.jakie sa objawy zapalenia nerwu wzrokowego?ja mam podejrzenie neuropatii.czekam teraz na wynik punkcji.pobrano mi plyn na sm,borelioze,wr i cos jeszcze.problemy ze zdrowiem zaczely sie po urodzeniu coreczki 10m-c temu.pozdrawiam
kanusia

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2011-04-19, 18:13

witaj Kanusia. Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego może być takie np. lekkie jak u mnie było, że w jedno oko odbierało słabiej kolorki zamiast krwistego czerwonego był taki bledszy no i ból przy kręceniu oczami ale to przeszło w ciągu miesiąca lub dwóch z pomocą Naklofenu (kropelek).

Neuropatia? Piecze Ciebie coś?
Ja kiedyś po solumedrolu załapałam grypę żołądkową i się odwodniłam bardzo mocno. Przez to piekła mnie prawa noga co najmniej miesiąc i nerwy skakały. Czasem rwała na początku. To przeszło ale co się nanerwowałam to moje. Dowiedziałam się po szpitalu z internetu oczywiście że Solumedrol może wypłukiwać potas. Dopiero wtedy zaczełam pić soki pomidorowe.

A w szpitalu była dziewczyna co miała neuropatię od cukrzycy.
eh :]

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-19, 18:25

czesc alinko.napisze jak to bylo od poczatku.jak urodzilam dziecko,to gdy kladlam hglowe na poduszke czulam ciezkosc.pozniej zaczal sie pieczacy bol glowy,sztrywnosc karku,bol nie do opisania trwalo to z 5m-c.zrobilam rezonans wyszly drobne zmiany demi...na dzien dzisiejszy nie spelnia kryterium sm.powiedziano mi ze mam nerwice i jestem przemeczona.w grudniu lekkie zawroty glowy,i bol oczu.bola mnie oczy w powiekach i w okolicy brwi.zrobilam oct i wyszlo podejrzenie neuropatii.mam tez dretwienia rak w nocy i mrowienia w nogach.czuje tez szczelanie w karku.bardzo sie boje ze to moze byc sm,mam slaba psychike.jestem totalnie zalamana.zrobilam punkcje i czekam na wynik jeszcze z 4tyg.pozdrawiam
kanusia

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2011-04-19, 22:07

Kanusiu nie denerwuj się.. naprawdę to nie jest Tobie potrzebne.. strach niepotrzebne nerwy robi a potem się okazuje "łee po co ja się tak stresowałam" Bądź cierpliwa jak będą wyniki to się rozjaśni.
Przemęczenie i nerwy też mogą coś narobić bez konkretnej choroby.. Hm.. jak miałam drętwienia rąk albo nogi właśnie podczas snu (ostatnio mi prawa cierpnie) to gdy zaczęłam brać Magnefar B6 to przeszło szybko. Właśnie takie drętwienia mogą oznaczać jakiś niedobór magnezu albo potasu (chyba znowu zacznę brać). Magnez też działa uspokajająco.
eh :]

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-19, 22:49

dziekuje za slowa otuchy.masz racje trzeba cierpliwie czekac na wynik.a ty alinko,chorujesz na sm?
jak sobie dajesz z tym rade?.buziaczki
kanusia

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2011-04-20, 11:27

tak mam sm ale na szczęście objawy mi zniknęły (może lekko czasem noga popiecze) i jak nie czytam w internecie o smie i nie przesiaduje na tym forum to prawie całkowicie zapominam ze mam sm ;D
W tamtym roku lekko się zdenerwowałam jak troszkę prawe oko zbledło.. niby dobrze wszystko widziałam i wyraźnie ale przez miesiąc taka zawiecha i myślówka przychodziła jak próbowałam coś czytać a czułam, że dziwnie mi się patrzy (coś przeszkadzało). Ja mam czasem jakąś manię porównywania kolorów lewego i prawego oka, patrzenia w różne strony :D A tak to wszystko ok fizycznie.
eh :]

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-20, 12:27

hej.to tak jak ja patrze w lusterko i porownuje jedno oko do drugiego:)zawsze cos wypatrze,bo chyba chcem wypatrzec:)to super ze czujesz sie ok,aby tak bylo do konca,z calego serca ci zycze.buziaczki
kanusia

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2011-04-20, 14:32

kanusia, witaj-ja podobnnie jak Ty mam też PZNW. W czerwcu 2010r pierwsze, obecnie przechodzię drugie. Zmiany demielinizacyjne też mam, ale tak jak u Ciebie, na dzień dzisiejszy nie spełnia kryterium sm. Mam podejrzenie SM, ale sama szukam przyczyny. Zacznę badać się pod kątem boleriozy, chociaż początkowe badania ja wykluczyły ( poza Elisa). Czy robiłas te badania?? Z tego co czytałam wlasnie bakąerie albo wirusy sa przyczyną takich dolegliwości. Poczytaj temat o boleriozie. U mnie tez sie zaczeło po urodzeniu córeczki.

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-20, 16:58

hej.mi nie postawiono diagnozy oczu ze to zapalenie nerwu,mam podejrzenie neuripatii.robilam badanie na oczy oct,za pol roku mam powtorzyc.mialam robiona tydzien temu punkcje,pobrano mi plyn na borelioze,sm,wr i cos jeszcze.za 4-6tyg wynik.robilam test na krew w przychodni za 90zl.wyszedl ok,ale podobno jest czesto omylny.zrob sobie punkcje,to nic nie boli,a bedziesz pewna co jest.nie moge sie juz doczekac wyniku,nie kiedy odchodze od zmyslow.bardzo sie boje.teraz wiem co czuja ludzie chorzy.bola mnie codziennie oczy i wokol oczu,ale wzrok jest ok.pozdrawiam cie cieplutko.
kanusia

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2011-04-21, 09:11

kanusia, - ja diagnozy PZNW też oficjalnie nie mam. Punkcje też miałam robioną i mam lekko poza normą prążki, ale na ich podstawie też nie mogą mi postawić diagnozy. Nauropatia?? - czytałam o niej, nie wiem czy ma coś wspólnego ze zmianami demielinizacyjnymi?? Ja w sumie nie wiem co mi jest. Wzrok powoli wraca do normy. Robię wszelkie badania na własną ręke.
Zwróc uwagę czy bolerioza przy punkcji była robiona z krwi czy z płynu - to ważne bo jeżeli z krwi to może wyjść ujemna.
Czytałam o objawach neuropati i niby coś tam u mnie występuje, np: palące stopy, drażliwość skóry. Jakie Ty masz objawy??

kanusia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-13, 14:30
Lokalizacja: gorzow wlkp

Postautor: kanusia » 2011-04-22, 06:32

hej.oczy bola mnie potfornie,przy zmeczeniu lekkkie zawroty glowy,dretwienie rak zwlaszcza w nocy,mrowienie w ciele zwlaszcza w nogach.co do oczu to nigdy nie mialam z nimi problemu,poza swiatlowstretem.krew mialam pobierana to wynik wyszedl ujemny.teraz pobrano mi plyn z punkcji.pozdrawiam
kanusia

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-04-22, 16:57

sorry,za ciemnowidzstwo...ale pewnikiem bez interwencji medyceusza się nie obejdzie
:-|
ale i tak 3-miem kciuka za Cię ;-)
co w duszy,to i w oczach


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości