Pamięć

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Ema
Posty: 26
Rejestracja: 2016-10-09, 22:29
Lokalizacja: Wawa

Pamięć

Postautor: Ema » 2016-11-03, 13:21

Jestem trochę przerażona.
Mam ostatnio takie problemy z pamięcią, że masakra. NIe pamiętam, gdzie położyłam jakąś rzecz, czy wzięłam proszki, nawet nie pamiętam jakim cudem otworzyłam drzwi, skoro zamknęłam je za sobą. Od paru tyg jest to nie do zniesienia. Zaznaczam, że nie jestem jeszcze zdiagnozowana. Czy to objaw sm czy może coś innego?
Jak u was?
"(...)życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy." Melissa Darwood

Awatar użytkownika
OlaKW
Posty: 21
Rejestracja: 2016-09-09, 20:51
Wiek: 35
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Pamięć

Postautor: OlaKW » 2016-11-03, 14:36

ja póki co, odpukać, z pamięcią większych problemów nie mam, ale bez kalendarza, ciężko jest mi się obyć, jak mam za dużo na głowie, ale nie wiem, czy to objaw SM, czy zwyczajnie nawału informacji :)
:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Pamięć

Postautor: blanka » 2016-11-03, 17:24

OlaKW pisze:Source of the post ja póki co, odpukać, z pamięcią większych problemów nie mam, ale bez kalendarza, ciężko jest mi się obyć, jak mam za dużo na głowie, ale nie wiem, czy to objaw SM, czy zwyczajnie nawału informacji :)
- :yes: :)

Przeczytajcie cały temat - ludzie radzą sobie na różne sposoby i pamiętajmy o tym , że dużo spraw przypisujemy sm .Z pamiecia jest dosyć "sliska" sprawa - obowiązki dnia codziennego ,goniące terminy ,mnóstwo innych spraw .. Wiele tego umyka niezależnie od choroby :)
Blanka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Pamięć

Postautor: Ann » 2016-11-03, 20:04

Zgadzam się z Blanką w pełni, no i jeszcze stres, nerwy (u mnie podstawowy powód zapominania)
Anka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Pamięć

Postautor: Zgredzia » 2016-11-03, 22:34

Ema pisze: Czy to objaw sm czy może coś innego?

Moim skromnym zdaniem zaburzenia pamięci mogą, ale nie muszą być związane z sm. Interesował mnie ten temat, ponieważ u mnie zaburzenia pamięci wystąpiły znacznie wcześniej niż problemy ruchowe. Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że coś w moim mózgu jest nie tak. Teraz, jeśli okaże się na 100%, że to SM, to będę żywym dowodem, że ta choroba może powodować tego typu zaburzenia. Polecam przeczytać.
http://idn.org.pl/sm/Medyk/Intelekt.htm

Awatar użytkownika
Ema
Posty: 26
Rejestracja: 2016-10-09, 22:29
Lokalizacja: Wawa

Pamięć

Postautor: Ema » 2016-11-04, 08:08

Dzięki za art Zgredzia. Zaczęłam czytać ten wątek od początku. Trochę tego dużo :wink:
Ale faktycznie u Ciebie to już trochę gorzej niż u mnie.
"(...)życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy." Melissa Darwood


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości