Pole widzenia

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Pole widzenia

Postautor: milenka » 2009-12-16, 17:05

czesc.mam do was pytanko.niedawno lezalam w szpitalu gdzie leczylam domniemana borelioze, bo mam tez podejrzenie stwardnienia rozsianego.przed szpitalem mialam bardzo niedobre pole widzenia w badaniu okulistycznym.po dwutygodniowym leczeniu antybiotykiem, pole widzenia wyszlo o niebo lepiej, prawie dobre, czy ktos moze mi napisac czy tak mogly wplynac antybiotyki i czy w SM mogly zadzialac na to lepsze pole widzenia?
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 00:36 przez milenka, łącznie zmieniany 1 raz.
mila

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-12-16, 18:06

czesc.nie jestem w stanie odp na zadane pytanie ale za moze znajdzie sie ktos z podobnym doswiadczeniem :-) podaj nazwe antybiotyku - moze cos wysnuje na podstawie opisu jego dzialania. w sumie,w SM zdecydowana wiekszosc takich zmian leczy sie sterydami a nie antybiotykami,wiec jest szansa,ze to nie to :-D o ile dobrze zrozumialem,to nie masz jeszcze diagnozy,wiec nie ma co wyrokowac i (niestety) trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
sam jestem ciekaw,czy ktos bedzie mial wiedze w tym temacie
pozdrawiam

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-12-16, 21:23

Czesc milenka, na twoje pytania odpowiedzi brzmią 1. Tak 2. Nie. Nie sądzę aby lekarz podał antybiotyk nie mając jakiegoś poparcia w badaniach. Jeżeli miałaś właściwie masz zawężone pole widzenia czyli nastąpiło porażenie nerwu okoruchowego i zadziałał antybiotyk masz neuroborelioze, przynajmniej wszystko na to wskazuje. Powinnaś wykonać dokładne badania na borelioze i na koinfekcje. Nie wiem jakie badania miałaś ale badanie zwane ELISA jest zbyt mało wiarygodne potrzebne WB i RTPCR. Przeczytaj koniecznie ten temat:

Sm a Borelioza

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2009-12-18, 14:20

mialam elise w szpitalu jak lezalam na neurologii z podejrzeniem stwardnienia rozsianego, bo wyszly zmiany demielinizacyjne ale niespecyficzne dla SM.po tym wyniku niewiele podwyzszonym lezalam dwa tyg. na oddziale chorob zakaznych. otrzymywalam dwa tyg.antybiotyk.przedb szpitalem mialam kiepskie pole widzenia, po antybiotyku duzo lepsze, potencjaly w normie dwa razy robione.potem robilam kilka razy elise wychodzila watpliwa.ostatnio po antybiotykach po 6 tyg antybiotykoterapii wynik na borelioze znowu dodatni.WB mialam robione. wyszedl tylko prazek P41.martwie sie ze te wyniki na borelioze daja jakas reakcje krzyzowa z inna choroba.prosze wypowiedzcie sie co o tym sadzicie.dziekuje slicznie.
mila

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2010-01-19, 14:08

Do ROBA.jak lezalam w szpitalu to mialam podawany oframax, nie wiem juz sama co o tym myslec
mila

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2010-01-19, 16:48

co o tym myslicie?proszę.
mila

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-01-21, 20:42

Milenko ja miałam pole widzenia robione,bez antybiotyków samo mineło,podejrzewano nawet guza mózgu,i wszystko znowu wróciło do normy tylko pogarszał sie wzrok.Mimo że mam stwierdzone sm to sama jak będę w stanie zrobie badania na boleriozę,babesje,bartonelle i yersinie.Ja myślę że to od kleszcza.Podobno u mnie sm zaczął sie od oczu.Pozdrawiam
Finka

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2010-01-22, 17:22

a masz teraz dobre pole widzenia? samo ci sie poprawilo?
mila

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2010-01-22, 18:16

Milenka ja miałem zawężenie pola widzenia. Ale to było bardzo dawno temu i teraz nie powiem co oni mi podawali. U mnie to sie objawiało że góry nie widziałem tylko dół dziwne wrażenie , ale to przeszło i jak do tej pory nie mam problemów. Tak że być dobrej myśli że będzie dobrze.
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2010-01-22, 18:29

U mnie leczono to sterydami, po dwóch kroplówkach w zasadzie przeszło. Miałam znacznie zawężone pole widzenia, widziałam szarą plamę lewym okiem (tak jakby coś zasłaniało mi widok). Stwierdzono PZNW i podano solu medrol, przeszło i nie wróciło :)
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

finka
Posty: 812
Rejestracja: 2009-07-12, 12:44
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: finka » 2010-01-22, 18:58

Pole widzenia dobre,dziś pierwszy raz wsiadłam do auta(impreza w przedszkolu)po dwóch miesiącach.Od maja 2009 roku chodzę w okularach pogorszył się wzrok,do czytania dwa denka od słoików :-) Tydzień temu patrząc w prawo widziałam podwujnie,jestem dopiero po drugim rzucie.Pierwsze problemy z oczami miałam 16 lat temu,jak artur68 czy lilianka widziałam różnie ale się cofało.Pozdrawiam :-)
Finka

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2011-02-11, 11:35

Napiszę coś bez ciągłości z poprzednimi postami, ale może komuś zainteresowanemu polem widzenia z czasem sie taka informacja przyda.
Mam obustronne zblednięcie tarczy nerwu skroniowego od strony skroniowej ( 8 lat temu podejrzenie SM bo tez inne objawy) ale pole widzenia jest u mnie prawidłowe. Wczoraj miałam ponowne badanie i jest ok.
Wniosek:
Nie zawsze takie zblednięcie, występujące również w SM - jest z nim związane i powoduje zmiany pola widzenia.
Napisałam to dla nowych niezdiagnozowanych, szukających powiązań wyników z objawami.
Nie martwcie się na zapas.


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości