Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Astronom
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-13, 23:10
Lokalizacja: planetaZiemia

Postautor: Astronom » 2013-12-13, 23:18

Witam, jestem tu nowy, także kłaniam się :-)
Mam pytanie odnośnie SM. Uczę się jako terapeuta zajęciowy i nieco słyszałem o objawach SM. Teraz moje pytanie jest następujące. :
Dzisiaj podczas poruszania oczami odczułem delikatny ból w lewym oku. Ostrość widzenia jest ok, normalnie mnie nic nie boli, jedynie oko zaboli gdy patrzę w prawo wytężając wzrok. Wtedy u góry gałki ocznej czuję taki delikatny ból. Czy to może być pozagałkowe zapalenie nerwu? Podkreślam, że boli tylko gdy patrzę w prawo, ostrość widzenia bardzo dobra, kolory również ok. POZDRAWIAM SERDECZNIE
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Astronom, łącznie zmieniany 1 raz.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-12-16, 13:53

Astronom pisze:Czy to może być pozagałkowe zapalenie nerwu?

Może, ale ryzyko jest niewielkie :) Jeśli chcesz być w 100% pewny, idź do okulisty, ale dobrego.

izaxl
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-06, 17:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

zapalenie nerwu wzrokowego

Postautor: izaxl » 2014-03-27, 19:39

witam , pewnie był ten temat juz poruszany ale mam konkretne pytanie i nie moge znalezc odpowiedzi .
Chciałabym wiedzieć jak u Was przebiegało pozagałkowe zapalenie. Wszędzie czytam ,że nastepuje gwałtownie osoby które straciły wzrok " widzą ciemność" . U mnie nie było gwałtownie . Najpierw bolało mnie ucho ( przy dotyku ) , pozniej zaczeło mnie bolec oko ( całe dookoła przy patrzeniu na boki ) zaczęłam gorzej widzieć. Po ok.tygodniu wstałam rano i już nic nie widziałam .jednak nie było ciemno a wręcz przeciwnie bardzo jasno, biało . Tak jakby światło docierało ale nic więcej . Po drugiej dawce solu zaczęłam widzieć kształty i z każdym dniem było coraz lepiej . Wszystko ustąpiło całkowicie.
Wiem , że często zapalenie powraca ( ja miałam raz ) .....czy macie jakieś objawy poprzedzające ? Czy jedziecie do szpitala , czy czekacie na poprawę ?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-03-27, 20:10

izaxl, połączyłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym i...
izaxl pisze:Chciałabym wiedzieć jak u Was przebiegało pozagałkowe zapalenie.

...zanim padną odpowiedzi polecam poczytać to, co już jest tu napisane, a sporo można się dowiedzieć.
Pozdrawiam.

Karcia 001
Posty: 35
Rejestracja: 2014-01-21, 01:07
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Karcia 001 » 2014-03-30, 19:52

Ja widziałam coraz gorzej, niewyraźnie i jak zamykałam oczy widziałam białe światełka. Na pewno u każdego przebłaga to inaczej. Lekarze sterydami mnie leczyli, ale moja neurolog stwierdziła że powrót oka do normalnego widzenia po sterydach może trwać do 6miesięcy u mnie właśnie tyle minęło no i okazało się że okulary muszę nosić , które -wydaje mi się-pomogły mi. Nawrotu nie miałam. Jednak jeżeli by to wróciło i trwało dłużej niż 24h to pojechałabym do szpitala.

mamma
Posty: 115
Rejestracja: 2013-06-04, 00:06
Lokalizacja: okolice W-wy

Postautor: mamma » 2014-04-10, 23:43

zosiako pisze:
ja bym na wszelki wypadek chyba kupiła bilety na jeszcze ze dwa koncerty


Właśnie znowu niedawno poszalałyśmy. I za 2 tygodnie znów. Wzrok co prawda nie wrócił idealnie i po rebifie na kilka godzin się pogarsza, ale w sumie nie jest źle.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mamma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-04-11, 22:37

Mamma - ostatnio czytałam o programie komputerowym do ćwiczeń wzroku, jak coś więcej się dowiem dam znać, bo u mnie też po ostatnim PZWN, zostały wyraźne braki w polu i zamierzam coś z tym zrobić, więc może i Wam się przyda. życzę udanej zabawy :23:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

mamma
Posty: 115
Rejestracja: 2013-06-04, 00:06
Lokalizacja: okolice W-wy

Postautor: mamma » 2014-04-11, 22:42

To brzmi dobrze. Dzięki czekam na info, bo ja zanim coś znajdę - -będzie już nieaktualne. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-04-11, 22:50

http://www.jogaoczu.pl/welcome.php
http://zenforest.wordpress.com/2009/11/ ... cwiczenia/
http://ultimeyesvision.com/

Piszę o ultimeyesvision, aczkolwiek zaczęłam od czytania informacji na wszystkich stronach. Nauczona przez lekarzy, zanim zacznę stosować muszę doczytać ;) Żadnego programu z w/w nie stosuję, nie sprawdziłam i nie polecam. Jestem na etapie zastanawiania się i analizy :)

Będę wdzięczna za opinię, i nie wiem czy to we właściwym temacie :13:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiako, łącznie zmieniany 1 raz.

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-05-09, 14:43

Hej! Mam szybkie pytanie w sprawie pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego. Czy ból oka, błyski, których przyczyn nie wykazało badanie okulistyczne, kwalifikuje je automatycznie do uznania za PZNW czy są jakieś inne kryteria? Czy badanie neurologiczne może w jakiś sposób wykryć PZNW?

Vesna
Posty: 11
Rejestracja: 2014-04-23, 17:28
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vesna » 2014-05-13, 19:13

Mi pznw zdiagnozowała okulistka, pozaglądała do oka, zrobiła milion badań i wiedziała. Neurolog w żaden sposób w kwestie oczu nie ingerował, więc nie sądzę by w ogóle mógł.

irenkar
Posty: 61
Rejestracja: 2014-01-04, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: irenkar » 2014-05-14, 11:27

na okulistyce zgłosiłam, że widzę jak za mgłą, ból oka i oko nie reaguje na światło, dopiero trzecia lekarka po zaglądaniu do oka stwierdziła zapalenie nerwu; jak im powiedziałam, że jestem pod opieką neurologa to zrezygnowali z mri, badali tylko pole widzenia i potencjały na moje oczko; w wypisie mam napisane podejrzenie pznw
„Nie wyruszył od razu. Wiedział z doświadczenia, jak ważne jest umieć odkładać to, za czym się tęskni.”

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2014-05-29, 22:56

Czy ktoś z Was miewa same bóle gałek ocznych bez zaburzeń widzenia ?

2 dni boli mnie dość silnie prawe oko. Ból nasila przy ruchach gałki ocznej, przy dotyku.
Byłam u okulisty - ciśnienie ok, żadnych widocznych patologii.
Doktor powiedziała, że mam czekać, może to być początek pznw, które może rozwijać sie 2 tygodnie. Może się to cofnie samo i nic z tego się nie rozwinie.
W razie nasilenia lub wystąpienia zaburzeń widzenia mam sie zgłosić do kliniki okulistycznej, a o problemie mam powiedzieć neurologowi. Ale jak tu czekać...? - ból i stres przeszkadza..., a ten pierwszy dość mocno dokucza...

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2014-05-30, 13:51

Ja mam czasami....Ale bardziej czuję to jako ból mięśni okoruchowych przy każdym ruchu i jak zamknę oczy to widzę błyski...ale po maksymalnie dwóch dniach mija i nigdy nic się z tego nie rozwinęło :)

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2014-05-30, 14:09

Też tak miewam i to dosyć często. Na początku trochę panikowałem i brałem jakieś leki przeciwzapalne, ale jak się okazało niepotrzebnie. Teraz wiem, że niepotrzebnie panikowałem. Nie ma też co za dużo "testować" tego oka niepotrzebnymi ruchami itp. Nadmienię tylko, że w moim przypadku nie był to jakiś duży ból, ale takie krótkotrwałe ukłucia i niewielki ból przy poruszaniu.

PS Po przeczytaniu zauważyłem, że powtarzam słowo "niepotrzebnie", ale niech tak sobie zostanie :)


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości