Zespół cieśni nadgarstka

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-03-27, 18:13

Mam pytanie dotyczące cieśni nadgarstka. Leczyłam się u ortopedy (dostawałam sterydy w zastrzykach "w kanał") z powodu drętwienia dłoni i podejrzenia obustronnej cieśni nadgarstka. Po kilku miesiącach trafiłam na neurologię z powodu zaburzeń równowagi, pamięci, drętwień nóg. Ręce też oczywiście drętwiały. Neurolog stwierdził jednoznacznie, że to od głowy. diagnoza sm i sterydy po których wszystkie objawy ustąpiły -poza rękoma. Teraz wróciłam do ortopedy z wynikami rezonansu odcinka szyjnego kręgosłupa - przepuklina. Orto powrócił do opcji cieśni (po badaniu, gdzie czułam prądy przy opukiwaniu itp.) Pomimo prawidłowych wyników emg namawia mnie na operację. I nie wiem co robić, bo neurolog się śmieje i nadal twierdzi, że to od głowy. Nie wiem za czyim głosem iść - zoperować się "dla świętego spokoju" i mieć nadzieję, że objawy ustąpią czy "zwalić" to na głowę i dac sobie spokoj?

Mira
Posty: 233
Rejestracja: 2009-03-24, 20:08
Lokalizacja: śląsk

Postautor: Mira » 2014-03-27, 20:28

aanaa mam podobnie. Dwa lata temu, mając już podejrzenie sm od 7 lat, zdrętwiała mi jedna dłoń ( do tego potwornie bolała i miałam wrażenie, że mi ją ciśnienie rozwali od środka) Lekarz na SOR-ze, widząc moją historię choroby stwierdził rzut. W międzyczasie do dłoni doszło ramię i jedna strona brzucha. Podleczyli mnie sterydami, w zasadzie wszystko przeszło... oprócz dłoni. No i zaczęło się szukanie. Zespół cieśni podejrzewało bodajże trzech neurologów, sugerowali badanie emg, ale "moja" neurolożka stwierdziła, że to jednak nie to. Chirurg z kolei stwierdził, że w "tym wieku" (w opisie odjął mi 10 lat :-) ) zespół cieśni się nie zdarza, ale jak bym się uparła, to on chętnie mnie zoperuje... Dr Gruszka z Poradni sm we Wrocławiu (wybitny fachowiec w dziedzinie sm) na tą dłoń zaaplikowała dodatkowe sterydy. Summa summarum... mam zdrętwiałą dłoń do dziś... Póki co, nie myślę o operacji i twierdzę, że to "od głowy", ale chętnie zapoznam się z opinią forumowiczów na temat: dać się pokroić czy też nie...
Mira

Karcia 001
Posty: 35
Rejestracja: 2014-01-21, 01:07
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Karcia 001 » 2014-03-30, 19:27

Aanaa i Mira ja mam stwierdzoną cieśń nadgarstka i tak na prawdę tylko wykonując badanie Emg można potwierdzić chorobę. Osobiście zrobiłam sobie to badanie prywatnie i lekarz,która mi je wykonywała powiedziała mi, że jestem młoda więc z tym zabiegiem warto poczekać a iść na rehabilitację i tak zrobiłam przy tym staram się mniej dźwigać. Pani rehabilitantka poleciła noszenie opaski uciskowej przy dźwiganiu i kiedy śpię i mi to pomaga dopiero potem stwierdzono u mnie SM. Nie dawajcie się od razu nacinać zróbcie sobie to badanie spróbujcie rehabilitacji i tego co poleca rehabilitant, bo po tym zabiegu drętwienia mogą wrócić. Życzę powodzenia )

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-03-31, 21:20

Hmm, to ja już nie wiem ;-) emg prawidłowe ale wszystkie testy robione przez orto potwierdzają cieśń. Podobno to bardzo dobry lekarz. Dostałam sterydy w kanał, za 2 tyg ponownie. Ortezę noszę ale efektów nie widać. Aha, rehabilitację też miałam, pomogła ciut, ale na krótko i nie do końca. Jakby zabieg miał mi pomóc, to ja na stół b. chętnie :-) Tyle tylko, że pewności, że to własnie cieśń nie ma :-(

Karcia 001
Posty: 35
Rejestracja: 2014-01-21, 01:07
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Karcia 001 » 2014-03-31, 23:58

Aanaa skoro ani rehabilitacja nie przyniosła poprawy oraz opaska a w Emg nie wykryto cieśni to nie wiem. Wiem że to badanie określa konkretny stopień choroby. Najgorsze jest to że to emg nie potwierdziło. może spróbuj jeszcze raz to badanie wykonać. Wiesz na zabieg nie ma co iść jak nie ma 100% pewności że to cieśń.


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości