Nawet nie wiem jak to nazwać

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

monik
Posty: 87
Rejestracja: 2008-09-28, 14:15
Lokalizacja: gdzieś koło bdg

Nawet nie wiem jak to nazwać

Postautor: monik » 2010-03-21, 16:45

hej:)
mam cos dziwnego. od kilku dni...
a zaczelo sie to tak: szlam w domu i nagle w prawej rece i nodze nastapil tak jakby brak czucia ale niezupelny. odczuwam przy tym dziwne gilgotanie i reka sama mi sie wykreca. no i gdy tak szlam to az mnie polozylo na podlodze i nie moglam przez okolo minute nic zrobic. i dziennie mam to ok 2 razy. to nie jest brak czucia, mrowienie . nie wiem jak to nazwac. w nodze nie jest to takie ostre jak w rece.
czy ktos mial cos podobnego?
pytam, bo nie wiem czy musze sie udac do szpitala a jak wiadomo-nie usmiecha mi sie to
pozdro
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 09:41 przez monik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-03-21, 17:32

Witaj monik, niedawno podobne zdarzenie miał mój mąż, z tym że jeden raz , rodzinny powiedział, że takie objawy daje kręgosłup szyjny, albo w głowie coś się dzieje.
Dał skierowanie do neurologa, nie powtórzyło się więcej , więc mąż do lekarza iść nie chce, ale Ty powinnaś nie bagatelizuj tego, pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

agniecha
Posty: 53
Rejestracja: 2010-02-24, 16:41
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: agniecha » 2010-03-22, 17:56

Witaj Monik.
Ja poczatki tez tak mialam szczegolnie jedna noga byla taka dziwna nie wiadomo jak to okreslic. Mialam brak czucia powierzchowego. Nawet dla porownania bralam igle i kazalam mezowi kloc po lydce i to nie bylo bolesne (oczywiscie lekko) a jak zrobilam tak u meza to krzyczal ze go kluje.U Ciebie bez lekarza i badan nie mozna nic stwierdzic musisz zasiegnąc porady lekarza.
Pozdrawiam i zycze zdrowka

monik
Posty: 87
Rejestracja: 2008-09-28, 14:15
Lokalizacja: gdzieś koło bdg

Postautor: monik » 2010-03-22, 19:49

echh wiem wiem, ze musze sie wybrac, ale sami wiecie ile spraw na glowie jest do zalatwienia heh.boje sie ze mnie w szpitalu zostawia. dzis ani razu nic takiego nie bylo ale reka dziwnia sie zachowuje.
nic zadzwonie jutro do szpitala i zobaczymy co mi powiedza...
pozdrawiam ;)

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2010-12-04, 23:00

ja tez mam cos takiego w ostatnim czasie.... nie wiem jak to nazwać ale nie mam jeszcze diagnozy sm.... lekarz wpisując np. skierowanie na rezonans pisze G 37 czyli inna demielinizacja juz prawie 3 lata jestem bez diagnozy a to co mi sie teraz pojawilo to jakby drugi rzut.... Zazwyczaj te dziwne objawy pojawiaja mi sie przy naglych ruchach jak dziwnie usiade.... a pozniej mam wstac :] a za niedlugo bede miala 4 rezonans...
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2010-12-04, 23:20

LIPIEC 5,6 i 7 - przykurcz prawej strony 30 sekundowy, ogólnie złe samopoczucie

07.07- rezonans magnetyczny głowy
Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowia poszerzone.
Układ komorowy miernie poszerzony, położony pośrodkowo.
W istocie białej wokółkomorowo, w istocie białej struktur głębokich, w ciele modzelowatym oraz podnamiotowo w moście obustronnie i obu półkulach móżdżku stwierdza się liczne, różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazowaniu FLAIR o cechach zmian demielinizacyjnych.
W porównaniu do badania z 2005 – progresja zmian.
Niektóre z ognisk ze strefą obrzęku-w ostrej fazie (aktywnych)- ulegają wzmocnieniu po podaniu kontrastu.

LIPIEC 10-17 - przykurcze wielokrotne prawej strony kilkudziesięciosekundowe, wielokrotne.

LIPIEC 12 - parestezje Lhermitt”a

To wycinek z mojego dziennika z 2008 roku, następny wpis to była wizyta u neurologa, i sterydy. Beata biegiem do lekarza.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2010-12-05, 00:02

Juz odwiedziłam lekarza objawy juz mi przeszły całkowicie ale nadal zastanawiam sie co to bylo kolejny rezonans w następnym roku... No i nie wiem czy diagnoza sie w końcu pojawi jestem dziwnym przypadkiem jak to powiedział pan doktor ponieważ ogniska w mózgu cofnęły mi sie po 1 rzucie... po prostu zaczęły znikać :) ale cos mi sie wydaje ze po tym drugim rzucie pojawiły sie nowe... :] :-?
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości