Najbardziej nietypowe objawy SM

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Najbardziej nietypowe objawy SM

Postautor: zosiasamosia » 2011-08-19, 11:39

długo szukałam odpowiedniego tematu, w którym mogłabym o to zapytać, ale nie zalazłam.............. :roll:
Pozwoliłam więc sobie założyć oddzielny, gdzie każdy będzie mógł dołożyć swoje 3 grosze.
Jak sięgnę pamięcią wstecz, na czas mojego 2 rzutu, kiedy to miałam mrowienia, drętwienia i przeczulicę skóry, przypomniało mi się jeszcze, że przez ok. 3 tygodnie utrzymywały się u mnie silne mdłości ( niemal jak w okresie ciąży ), musiałam wybiórczo dobierać jedzenie, bo na widok niektórych produktów mnie odrzucało i stąd moje pytanie : czy mdłości to też element układanki w SM ?, jeśli tak to czym jest on podyktowany ?, bo jakoś w ogólnych informacjach na temat SM się tego nie doczytałam.

wpisujcie też proszę jak sugeruje temat Wasze najbardziej nietypowe objawy SM, może łatwiej będzie potem komuś pozbierać to w jedną całość układanki.........
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Emilencja
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-04, 23:36
Lokalizacja: Chippenham

Postautor: Emilencja » 2011-08-19, 22:54

Wiesz, ja też miałam takie mdłości, problemy z trawieniem, jakby wszystko stało i nic ani w tą, ani w tamtą. Mdłości miałam nawet jak nic nie jadłam. Sama się wyleczyłam rumiankiem, ale kto wie... Może to był stres, może co innego? W sumie to było jakoś do roku przed diagnozą...
Without you I feel so shipwrecked.

Szarlej
Posty: 115
Rejestracja: 2011-07-25, 21:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postautor: Szarlej » 2011-08-22, 16:52

Cześć

Ja też miewam mdłości, półtora roku temu nawet bardzo silne, schudłem wtedy kilkanaście kg, po prostu po każdym nawet najmniejszym posiłku, a nawet po szklance wody było mi niedobrze.
Mi też żaden lekarz nie potwierdził, że to objawy SM.
Choć wiele razy czytałem, że chorzy często przyznają się do takich objawów.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-08-22, 17:41

Też czasami miewam takie mdlości,dość dużo osób z sm także je ma :-/ Więc niestety to chyba jeden z objawów tej choroby :-( Może też nerwy,stres wiążące się z chorobą, także wplywają na występowanie mdłości i klopotów z trawieniem...
No i pogoda też chyba robi swoje(a chorzy na sm sa jednak wrażliwi na upały) np.dzisiaj u mnie jest potwornie duszno,gorąco,parno i także od rana mnie "muli",nie mam apetytu :-/

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-08-23, 05:11

Moje mdłości trwały ponad tydzień,był to jak na razie jednorazowy epizod ale tak nieprzyjemny że codzień rano wysnuwałam sie z łoża prosto do łazienki na spotkanie z muszelką ,kupilam wtedy tabletki na silne zawroty głowy i po kilku dniach było lepiej.Myślę że to był rzut z tym ze obeszło się bez sterydów,pozostalo mi tylko (:( dalsze zawroty dosc silne ale bez muszelkowych spotkań.I tak do dziś ,z zawrottami jestem za pan brat.
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2011-08-23, 10:29

Hej, widzę, że nie tylko ja miałam takie objawy, więc hmm..........nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem ;-)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

krowa
Posty: 74
Rejestracja: 2011-05-07, 13:51
Lokalizacja: wodzislaw

Postautor: krowa » 2011-08-23, 11:58

Ja również podczas rzutu miałam silne mdłości, nie potrafiłam praktycznie nic zjeść. Tłumaczyłam sobie że to efekt podawania sterydów, ale problemy z jedzeniem zaczęły się około 2 tygodnie wcześniej. Można powiedzieć że praktycznie nie odczuwałam głodu a jak już zmusiłam się do zjedzenia czegoś to było mi potwornie niedobrze. Około 3 tygodni po rzucie wszystko wróciło do normy.
No i skurcze na szyi...Do dziś czasami je mam, na szczęście teraz już bardzo rzadko. Relanium pomaga.

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-10-16, 19:41

Hmm, ja silne mdłości mam przed samym rzutem i w jego trakcie oraz przy nasileniu objawów. Trudno mi wówczas cokolwiek przełknąć.

mirmit
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-09, 21:29
Lokalizacja: Bruksela

Postautor: mirmit » 2011-10-27, 09:41

no a co z przeczulica skory, bo temat omijacie a ja jetem wyraznie zainteresowany

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-10-27, 11:26

mirmit pisze:no a co z przeczulica skory, bo temat omijacie a ja jetem wyraznie zainteresowany

Temat jest na forum. Zainteresowani używają bardzo pomocnej funkcji SZUKAJ, widocznej na górze strony ;-) Poczytaj i :arrow: tam w razie wątpliwości dopytaj o interesujące Cię sprawy.
Pozdrawiam.
Obrazek

mirmit
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-09, 21:29
Lokalizacja: Bruksela

Postautor: mirmit » 2011-10-28, 10:33

Nie uzylem funkcji SZUKAJ bo nie bylem zainteresowany, tylko udawalem. Zartuje, dzieki za pomoc i nastepnym razem na pewno skorzystam z funkcji. Hm... zartownis ze mnie :-) Pozdrawiam

krowa
Posty: 74
Rejestracja: 2011-05-07, 13:51
Lokalizacja: wodzislaw

Postautor: krowa » 2011-10-28, 23:12

Hmmm, ja osobiście nie za bardzo potrafię rozpoznać tę przeczulicę skóry. Myślałam, że to odrętwienie, ale dotyk był bardzo nieprzyjemny i lekarz stwierdził że to raczej przeczulica.

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-09-15, 20:15

Temat dosyć dawno nie odświeżany, więc pozwolę sobie podpytać. Czy ktoś miał coś takiego jak potworny (bo inaczej nie umiem tego nazwać) ból dużych paznokci u nóg? Do tego stopnia, że nawet miękkich kapci nie dam rady włożyć na nogi bo zwijam się z bólu. Dodam, że nie miałam nigdy problemu z paznokciami typu wrastanie czy grzybica. Byłam u dermatologa i stwierdził,że i skóra stóp i paznokcie nie wskazują na jakikolwiek objaw chorobowy, a ja butów nie dam rady włożyć na nogi.Czy to może być objaw SM :?:
Ela

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2013-09-16, 07:53

Owszem, ale to nie objaw SM-u tylko zaburzeń krazenia w stopach. Na jakim tle? To powinien wyjasnic lekarz; doraźnie pomagają środki moczopędne, ale problem zasadniczy leży gdzie indziej i od jego wykrycia zależy dalsze leczenie.

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-09-16, 08:02

Dzięki Halinka. Na krążenie biorę niacynę. Mój rodzinny powiedział, że wydumuję dlatego zadałam pytanie u nas na Forum. No cóż będę szukać powodu.
Ela


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości