Problem z jedzeniem-PILNIE potrzebna pomoc

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

xyz1
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-29, 13:19
Lokalizacja: Lublin

Problem z jedzeniem-PILNIE potrzebna pomoc

Postautor: xyz1 » 2011-08-29, 13:21

Witam
Jestem nowy i nie lubie sie rozpisywac,wiec przejde odrazu do rzeczy,mam ojca chorego na SM (choruje juz ponad 20 lat) i ledwo kontaktuje o ruszaniu sie nie wspomne,potrzebuje jakiejs informacji odnosnie jedzenia w "plynie" poniewaz ostatnio moj ojeciec nie chce nawet gryzc gdy sie go karmi...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez xyz1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-08-29, 18:49

Witam,
xyz1, można przygotowywać pokarm dokładnie tak, jak dla małego dziecka. Czyli zmiksować/ rozdrobnić ulubione potrawy ojca. Może nie do końca na "papkę", ale żeby zminimalizować potrzebę gryzienia. Chleb, wędlinę itp. kroić w małe kosteczki, może też podawać częściej gęste, ale zupy. Jednym słowem, posiłki półpłynne, sałatki pokrojone dość drobno, różnego rodzaju pasty itp.
Twój ojciec może mieć również problem z przełykaniem.
Porozmawiałabym o tym z lekarzem, bo w takich wypadkach dodatkowe osłabienie nie byłoby wskazane. Może się okazać, że niezbędne będzie żywienie pozajelitowe.
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-08-29, 20:42

Popieram Beatę.mam pod pieczą moją Mamę(94 wiosny,po udarze...)
do tej pory lekko rozcieralismy potrawy,krojenie w drobną kosteczkęcóż czasem dla
esemka z takim stażem jak Twój Tata gryzienie potraw to bywa ...droga przez mękę
:-?


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości