Nietrzymanie moczu /wstydliwy problem

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

sylurek
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-16, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Nietrzymanie moczu /wstydliwy problem

Postautor: sylurek » 2011-10-22, 20:53

Witam wszystkich użytkowników forum :)

Mam 22 lata i od 5-ciu choruję na SM
piszę, bo mam bardzo wstydliwy problem zarówno z pęcherzem jaki i jelitami :( i liczę na jakieś Wasze porady...

Zarówno w sprawie pęcherza i jelit wpadam z jednej skrajności w drugą :(
Pęcherz raz nie może się opróżnić mimo, że odczuwam jego pełność, a innym razem opróżnia się mimowolnie bez możliwości zahamowania tego procesu. Kilka razy taki przypadek dopadł mnie na ulicy....
Podobnie jest z jelitami. Potrafię nie wypróżniać się kilka dni, a drugim razem w momencie potrafię "narobić w gacie" , dosłownie bo najczęściej zdarza mi się to, kiedy wychodzę z domu i nie ma w pobliżu toalety...

Jest to bardzo krępujący dla mnie problem i szukam jakichkolwiek podpowiedzi jak temu zaradzić :( Czy ktoś z Was spotkał się już kiedyś z takim problemem? Znacie jakieś sposoby by nie bać się wychodzić do ludzi :( POMÓŻCIE!!

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sylurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-10-23, 14:34

sylurek pisze:piszę, bo mam bardzo wstydliwy problem zarówno z pęcherzem jaki i jelitami i liczę na jakieś Wasze porady...

sylurek, moim zdaniem w tej sprawie nie można dać sobie wmówić, że to wina SM. Gdyby nawet tak było, można z tym walczyć. Nawiedzaj lekarza rodzinnego i niech skieruje Cię na badania, bo na pewno nie jest to tylko SM a reszta w porządku.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-10-23, 20:46

Sylurku.Poprę przedpiszącą.
Czeka Cię sporo chodzenia.Poproś familijnego o;
-skierowanie na analizę krwi i moczu,mocz z posiewem(dwa pojemniczki)
intensywniejszy zapaszek świadczy o infekcji.Wyniki niech wpierw obejrzy familijny
powie ew.co dalej
-skierowanie do urologa,być może zleci Ci wykonanie badania czynnościowe pęcherza
-skierowanie do gastrologa,kłopoty jelitowe.
Esemek lubi wyczyniać różne figle ale nie wszystko wpisuje się na kark jego wywrotnej
czasem,działalności.
Powodzenia i...kliknij jak Ci poszło
:-|
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2011-10-23, 21:04

sylurek pisze:Mam 22 lata

Tylko gastrolog w pilnym trybie. A do tego momentu zakup pieluchomajtek (np. w hipermarkecie) takich które stosują ludzie z takimi problemami. Jak nie wiesz jakie to pisze na opakowaniu. To sa dosyc drogie rzeczy i dlatego weż recepte na to od lekarza. Mogę cie pocieszyć - w tym wieku to jest zupełnie wyleczalne tylko trzeba pójść do lekarza i nie wstydzić się. Im wczesniej tym lepiej. Pozdrawaim
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2011-10-23, 21:47

sylurek, Bardzo dobrze Cię rozumiem bo mam bardzo podobny problem z jelitami-staje sie wieźniem własnego mieszkania :-/ W czwartek idę do gastroentrologa,mam nadzieję że coś zaradzi.Choruję również na zespół drażliwego jelita i neurolog nie wie czy przyczyną moich problemów jest właśnie to czy sm...

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-10-23, 23:39

Oj,no to witaj w klubie.Mam to samo - chociaż jakby coraz rzadziej odkąd zaczęłam działać z boreliozą...
Mój neuro twierdził ,że to typowe w SM. Ale dobrze z autopsji wiem jakie to okropne... Ja zawsze do autka i do domu bokami... :oops:

Najgorzej było jak wpadłam w pętlę pt.nie piję to się nie posikam - marne nadzieje.Wysuszyłam dosłownie organizm ,a nic to nie dało...
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2011-10-24, 09:11

Sylurku,niech Ci sprawdzą też koniecznie kręgosłup (ja wiem,ze powtarzam to przy każdej okazji :-P) ale ja miałam sensacje tego typu właśnie przy uciśniętych nerwach w zespole "ogona końskiego" spowodowanego uwięznietą przepukliną dyskową i też medycy bardzo chętnie zwalali to na sm,dopiero jedna prowincjonalna Pani neurolog kazała zajrzeć w plecy i wyszło szydło z wora-operacja całkowicie rozwiązała problem.

miKaKa
Posty: 246
Rejestracja: 2009-03-17, 11:01
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: miKaKa » 2011-10-24, 09:57

Jeszcze tydzień temu miałam podobnie często siusiałam i zdarzyło mi sie popuszczać zrobiłam sobie badanie moczu i wyszło że mam bakterie w moczu rodzinna zapisała mi Furagin i powiedziała żebym piła zioła Urosan na drugi dzień czułam znaczną poprawę.

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2011-10-24, 11:28

Z siusianiem mam też problem,ale nie taki jak z jelitami :2: Z układem moczowym mam taki problem,że mam pełen pęcherz ale nie mogę oddac tego zrgomadzonego moczu,jakieś 5 min trwa zanim się "skupię".Wyniki moczu wskazują tylko 3-4 leukocyty a reszta ok.Poza tym skończyłam 3 antybiotyki na zapalenie gardła,a były one też na układ moczowy.

january1956
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-24, 14:14
Lokalizacja: cardiff

Postautor: january1956 » 2011-10-24, 14:32

sylurek to co naoisałeś zmusiło mnie do zarejestrowania się na forum.Jestem chory na SM już wiele lat chociaż diagnozę mam od roku (w końcu)przebywam w Wielkiej Brytanii i może i standarty lecznia trochę się różnią bo probemy z pęcherzem to tutaj rozwiązała pielęniarka specjalizująca się w SM. zpisała mi tabletki(Vesicare 5mg)jedna dziennie rano i poprawa o 90%.wczśniej miałem bardzo duże problemy z pęcherzem.problemów jeliowych nie miałem więc w tym temacie nie mogę nic powiedzieć.
xxx

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-10-24, 15:20

January ,tyś płeć odmienna,a sylurek płeć urodziwa i trochę inne względy
wchodzą w grę.Vesicare to u nas ,medykament z tej wyższej półki,i co też ważne
reakcje na ten specyfik bywają różne . ;-)
co w duszy,to i w oczach

sylurek
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-16, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sylurek » 2011-10-24, 16:29

Dziękuję wszystkim za odpowiedz :)

Na układ moczowy zażywam różne tabletki dostępne bez recepty, np. Urosept, Urinal. Wykonuję też ćwiczenia , które mogą wpłynąć na oddawanie moczu. Miałam także wykonane badanie bakteriologiczne moczu i nic nie wyszło. Póki co, to korzystam także z każdej dostępnej na drodze toalety.


Odnośnie jelit to moja mama (pielęgniarka) zasięgnęła różnych opinii i też są podejrzenia o zespół jelita wrażliwego. A jak myślicie czy ostatnie moje "wpadki" mogły być także częściowo spowodowane powrotem do picia aloesu? Jedno jest pewne muszę iść do lekarza i na pewno pójdę :) już moja mama tego dopilnuje :P

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-10-24, 17:40

Jeśli chodzi o sprawy jelitowe i problem z utrzymaniem stolca to może to być min. osłabienie zwieraczów odbytu co przy SM jest częstym problemem. Będąc w szpitalu miałem wykonywane badanie tj. manometrię anorektalną, jest bezbolesne i nie trzeba się przygotowywać jak do kolonoskopii. Dzięki temu badaniu można stwierdzić jak pracują zwieracze. Lekarz polecił mi takie proste ćwiczenie na poprawę pracy tych zwieraczy i jest to zwykłe zaciskanie pośladków na kilka sekund i rozluźnianie i tak seriami.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-10-24, 22:19

sylurek, czy miałaś robione badanie urodynamiczne? Na jego podstawie można stwierdzić np. nadreaktywność pęcherza i dobrać leki. Badanie dotyczy również mięśni odpowiadających za wypróżnianie, jest nieprzyjemne, ale myślę, że dużo mniej niż Twoje obecne dolegliwości.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemu.
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

sylurek
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-16, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sylurek » 2011-10-25, 10:00

a_g_n_e_s nie miałam robionego takiego badania. Pani urolog kazała mi na razie sikać do pojemnika z miarką i zapisywać wyniki. Zapisywać mam także ilość spożytych płynów.

Łukasz jeżeli chodzi o ćwiczenie zwieraczy to również w tym kierunku działam :)


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości