Ilość zmian a przebieg choroby

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Sepia
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-27, 19:52

Ilość zmian a przebieg choroby

Postautor: Sepia » 2016-01-28, 21:51

Może jeszcze pół roku nie minęło, ale mam się póki co nieźle. :)
Pojawił się nowy trop i koncepcja na rozległe zmiany w rdzeniu i czysty mózg: choroba Devica. Człowiek się przyzwyczaił, a tu o. Ale szybciej się oswoiłam z tą diagnoza.. nie ma co tracić czasu na rozpacz, póki jeszcze mnie nie wywaliło.

KatarzynaW
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-28, 20:30

Ilość zmian a przebieg choroby

Postautor: KatarzynaW » 2016-08-21, 19:13

Mam niezliczone zmiany w MRI - w tym kilka dużych - 2,5x3 cm!! Diagnoza rok temu, ale podejrzewam pierwsze objawy ok. 5 lat temu. Chodzę zupełnie normalnie, najbardziej odczuwam zmiany w mozdzku - czasowe problemy z rownowaga. Pojawiają się dretwienia rąk i nóg. Ale generalnie jest świetnie! Także chyba wielkość i ilość zmian w MRI nie ma jakiegoś wpływu na stan chorego.

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Ilość zmian a przebieg choroby

Postautor: Zgredzia » 2016-08-21, 21:09

KatarzynaW pisze: Ale generalnie jest świetnie! Także chyba wielkość i ilość zmian w MRI nie ma jakiegoś wpływu na stan chorego.

Super wiadomość, oby takich było coraz więcej :yes: . Pozdrawiam :)

kujawek
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-17, 20:57

Ilość zmian a przebieg choroby

Postautor: kujawek » 2016-10-25, 20:50

Też mam dużo zmian i każdy lekarz się dziwi, że w takim dobrym stanie jestem względem tego, co widzi w badaniu. Dla mnie, z perspektywy pacjenta, liczy się stan kliniczny, nie stan mózgu w MRI, a jak widzać, te dwie rzeczy są często mocno rozbieżne.


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości