SM, a obrzęk

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

SM, a obrzęk

Postautor: malina :/ » 2012-04-01, 10:48

hej, mam do Was pytanie. Wczoraj wylądowałam w szpitalu ponieważ od piątku chodzę ze spuchniętą połową twarzy. Mówi się, że ma się "worki pod oczami" i ja właśnie spuchnięty mam ten "worek" pod lewym okiem... W szpitalu pan doktor z pomocy świątecznej powiedział, że nie wie co mi jest i zwaliliśmy wszystko na możliwą jakąś reakcje alergiczną (wszystkie do tej pory wykonane testy i badania wychodzą, że alergii nie mam). Odruchy są dobre (porobiłam mu ciekawe minki i stwierdził, że jest ok, nic mnie nie boli, widzę normalnie ale trochę się denerwuje bo jeżeli to miałaby być reakcja alergiczna to po 2 zastrzykach i tabletkach powinno przejść... A niestety nadal to mam może delikatnie mniejsze ale nadal jest opuchlizna... I tak trochę się zaczęłam bać bo SM zdiagnozowali u mnie od PZNW oka lewego... A opuchlizna jest tylko pod lewym okiem ;/
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2012-04-02, 08:41

Malinko, faktycznie dziwnie to wygląda. Co prawda sm potrafi dawać różne objawy, ale opisany przez ciebie stan wygląda właśnie bardziej na reakcję alergiczną. Może tylko nie jest łatwo znaleźć przyczynę.
Ufam, że wszystko wróci do normy. Trzymaj się.
Ela

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2012-04-02, 18:38

Dziękuję Elu :)
ja również mam nadzieję, że jakoś to wszystko opanuję...
dziś jestem po wizycie u swojego dermatologa i on też już sam nie wie co ze mną robić :-/ dał kolejny cudowny specyfik, wizyta też kosztowała i przed świątecznie popłynęłam finansowo - ale to nic dam każde pieniądze, żeby dowiedzieć się co mnie uczula...
Zachodzi także ewentualność, że mój organizm zaczyna tak reagować na betaferon, a to byłby już problem ;/ bo jak robiłam sobie zastrzyki w nogi to zrobiło mi się straszne uczulenie, które nawet smarowane maściami sterydowymi nie schodziło, a jak przestałam się zastrzykować w nóżki to jest wszystko ok...
10 mam wizytę u mojego neuro więc jeszcze się go wypytam o jakiekolwiek możliwości czy to nie było nic z eSMesowatym związane...
ehh ciągle szukam igły w stogu siana...
i to jest najgorsze... na SM lekarstwa nie ma, na uczulenie moje też nic nie mogę znaleźć bo testy wychodzą, że alergii brak, a jednak coś mnie uczula...
kurcze no ta piep....na bezradność :13:
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-04-04, 09:11

malina :/ pisze:Zachodzi także ewentualność, że mój organizm zaczyna tak reagować na betaferon

malinko , też moja pierwsza myśl też była taka.
Obrzęk stawów przy niedowładach czy podczas upałów możliwy jest przy SM ale to co ty opisujesz :13: w ulotce betaferonu nic nie znalazłaś?
Trzymaj się malinowy ludziku :588:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2012-04-04, 23:48

Reniu nawet nie pomyślałam aby zajrzeć do tej ulotki bo tyle razy ją przeglądałam i myślałam, że już znam ją na pamięć, a tu ufff trochę się przestraszyłam ;/

jeśli u pacjenta wystąpią objawy, takie jak swędzenie całego ciała, obrzęk twarzy, języka lub nagła duszność. Mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej (nadwrażliwości), które mogą zagrażać życiu.

dobrze, że we wtorek po świętach jadę do szpitala więc spotkam się z neuro o pogadam o tym incydencie i od razu odbiorę wynik rezonansu podsumowujący 3 lata leczenia...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości