Poranny ból oka

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Neiti
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-01, 10:01
Lokalizacja: Poznań

Poranny ból oka

Postautor: Neiti » 2012-06-01, 10:07

Hej, najmocniej przepraszam, jeżeli powtarzam temat lub umieściłam go w złym dziale - zarejestrowałam się dosłownie 3 minuty temu i jeszcze się uczę obsługi. Mam do Was pytanie: czy ktoś z Was też cierpi na bóle oka? Mój chłopak co jakiś czas odczuwa bardzo silny, często uniemożliwiający poruszanie się i wykonywanie normalnych czynności, ból prawego oka. Jak czasami jest bardzo źle, a on musi np wyjść na uczelnię, to bierze ibuprom, ale nie chce brać tego codziennie, więc czasami bierze to po prostu na przetrzymanie. Czy znacie jakieś inne metody na radzenie sobie z takim bólem? Może jesteście w stanie powiedzieć, skąd to się bierze? Mój chłopak jest informatykiem, spędza przed komputerem dużo czasu, może ten ból wynika z tego... Ale z tym ciężko coś zrobić - to jest praca... Doradźcie coś, proszę

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-06-01, 10:55

Witaj Neiti :-)
Nie piszesz, czy ból jest powiązany z pogorszeniem widzenia. Tak czy inaczej, polecałabym wizytę u dobrego okulisty. Jeśli nie zauważy on istotnych zmian, zapewne skieruje Twojego chłopaka do innego specjalisty. Komputer może tu mieć też jakiś wpływ, ale należałoby to dokładnie sprawdzić.
Tak więc rada jest jedna - do lekarza ;-) Samo może nie zniknąć.
Pozdrawiam Was serdecznie :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-06-01, 11:15

Komputer ma na pewno wpływ na pogorszenie widzenia, łzawienie, pieczenie, ale ból to już insza inszość :-? tak "po prostu" oko nie powinno boleć :-/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiasamosia, łącznie zmieniany 1 raz.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Neiti
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-01, 10:01
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Neiti » 2012-06-01, 11:46

Pogorszenie widzenia akurat nie jest związane z tą dolegliwością (ale występuje zawsze po wzmożonym wysiłku). Czyli radzicie raczej wizytę u okulisty, nie neurologa, tak? SM nie jest bardzo egzotyczne, ale też nie należy do najpopularniejszych, nie wiem, czy taki losowo wybrany okulista będzie wiedział, co robić. Ale jedno jest pewne - i tak lepiej spróbować niż nie robić nic :)
Agnieszka, Dawid i Betaferon <3 ;)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-06-01, 11:55

Neiti pisze:nie wiem, czy taki losowo wybrany okulista będzie wiedział, co robić.


Jakikolwiek okulista by nie był, to trzeba mu powiedzieć o diagnozie SM, wtedy będzie wiedział na co zwrócić uwagę.

Neiti pisze:Czyli radzicie raczej wizytę u okulisty, nie neurologa, tak?


Neurolog wyśle Was do okulisty, więc nie ma co drogi nadrabiać ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiasamosia, łącznie zmieniany 1 raz.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości