Przeczulica skóry

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2013-05-27, 14:09

no to ja tez poczekam, moze minie.. dziwne ale jak mi sie zaczela ta przeczulica- a nie wiedzialam, ze to wlasnie to jest ta "przeczulica" - to powiedzialam do narzeczonego ze tak czuje ze przydalaby mi sie akupunktura i wtedy by mi przeszlo, tak jakos poczulam :)

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2013-05-27, 19:00

zauwazylam bardzo dziwna rzecz, od pepka az do dolu (przez wzgórek) mam linie (taka ciemniejsza linia na skorze, cos w stylujak maja kobiety w ciazy na brzuchu), jakby oddzielala moje cialo na pol, doslownie stanowi ona granice na moim ciele miedzy czescia ktora czuje normalnie a ta gdzie mam przeczulice (jednak na brzuchu i plecach tez ja mam ;/ )

dinusia
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-22, 12:16
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: dinusia » 2013-05-27, 20:26

a małe pytanko? czy ta przeczulica może już zostać jak to mówią na amen? Mam to juz niestety 2 może 3 miesiące :-> ( a może dłużej... :8: )

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-30, 09:32

pytanko - czy u kogoś objawy wystąpiły w trakcie leczenia sterydami?
do tej pory taka podrażniona skóra pojawiała się u mnie miejscowo, okresowo (2-3 dni) i sobie mijało ( kupowałam kompleksowe jakies witaminy i cos w stylu neurovitu) i było ok. Jestem teraz po Solu, biorę metypred i a w nocy zbudziłam sie bo "bolały" mnie spodnie od piżamy , no tragedia , załozyłam bokserki męża bo normalnych gatek nie mogę :evil: jakby mnie ktoś szpilkami nakłuwał kompleskowo, dodatkowo zdrętwiała mi całkowicie lewa stopa, :-?
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-05-30, 12:12

U mnie to wystąpiło podczas wlewów na łydce i przeszło po 2 dniach. Jeśli chodzi o zdrętwienie stopy - po pierwszym rzucie, już po wlewach, zdrętwiały mi podbicia obu stóp. Utrzymywało się to przez około 6 tygodni, po czym sobie poszło. W tej chwili trochę drętwieją mi palce obu dłoni. :-? Mój lekarz (prowadzący, nie ta nieprzyjemna pani doktór od rokowań) powiedział, że rzut, bez znaczenia czy traktowany sterydami, czy też nie, rozwinie się tak, jak miał się rozwinąć, ale stan zapalny szybciej zaniknie.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-30, 12:42

sk pisze:Mój lekarz (prowadzący, nie ta nieprzyjemna pani doktór od rokowań) powiedział, że rzut, bez znaczenia czy traktowany sterydami, czy też nie, rozwinie się tak, jak miał się rozwinąć, ale stan zapalny szybciej zaniknie.

Dziwi mnie ta opinia. Na ogół u mnie rzut wyglądał tak, że rzuciło mi się na coś (oko, noga) i tak sobie trwało. Dwa razy widziałam jednak, że rzut się pogłębia i co dzień to gorzej. I od razu, jak tylko steryda dostawałam, to przestawał się pogłębiać. Oczywiście nim wróciłam do stanu pierwotnego mijało mniej lub więcej czasu, ale steryd zatrzymywał postęp rzutu. Raz - mogłabym uznać za przypadek. Dwa razy - już każe mi wierzyć, że to steryd zadział.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-30, 14:21

Jukka - ja chyba bym tej powstałej pzreczulicy nie nazwała pogłebieniem rzutu tylko jakimś skutkiem ubocznym :?: :idea: mam wrażenie że czuję jak mi pojedyńcze włoski odrastają na nogach :evil: :-(
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-30, 14:35

Ja to co powyżej napisałam o przebiegu rzutu w ogóle. Sama przeczulicy nie traktuję jako rzutu choroby, podobnie jak mojego ostatniego nerwobóla. Jak dla mnie są to "dolegliwości towarzyszące"... chyba na skutek jakichś niedoborów pierwiastkowych tudzież stresu. Tak, pobyt w szpitalu to zdecydowanie stres... a jeśli do tego dodać w jakim momencie wylądowałaś w tym szpitalu, to już w ogóle.
Dali Ci jakąś milgammę czy coś w ten deseń? Mnie kiedyś po solu medrolu tym właśnie stawiano na nogi.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-30, 15:00

miligammę biorę 3 m-c na zlecenie neuro więc juz długo, nie wiem co te moje nogi napadło ale szału dostaję :20:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-30, 15:05

No to nie wiem, co mogłabym polecić, bo mnie neuro po każdej wizycie zapisuje co innego, więc nie zawsze pamiętam co na co. Zresztą, nie zawsze mi mówi, z ulotek sobie układam który lek na którą z moich przypadłości mi dał.

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2013-05-31, 22:57

Witam. Chyba pomalu przechodzi mi ta przeczulica. Dzisiaj tylko na przedniej stronie nogi od kolana do gory mam przeczulice, na pozostalej czesci nogi mam raczej normalne czucie :) tylko skora na brzuchu strasznie mnie piecze i na plecach. Wiem ze wizyta u neuro mnie nie minie, wybiore sie za jakis czas nawet jesli przejdzie, ale poki co ciesze sie ze jest lepiej :)

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-06-10, 19:38

kafia pisze:ehh no wlasnie mi nie przeszkadza ubranie a przeciez to cala noga, ani skarpetki a ni obcisle spodnie mnie nie uwieraja, ani buty... tylko jak cos bardzo zimnego dotkne. i moglabym sobie wylac wrzatek na noge i nawet bym tego nie poczula, tylko zimno przeszkadza.. ciezko znalezc jakiekolwiek informacje na ten temat bo w ogole ciezko mi to nazwac :( tlumaczylam sobie ze nie wiem, moze to jakis stan zapalny bo przeciazylam noge, albo od krazenia (mam zylaki) ale noga nie jest sina ani czerwona,ani spuchnieta..

Miałam dokładnie to samo. Gdy szłam pod prysznic i kapały na mnie zimne krople to bardzo bolało. a gorącą herbatę mogłam wziąć normalnie, dopiero po paru sekundach zaczęła mnie boleć dłoń. a czucie ogólnie miałam, jakby ktoś dał mi znieczulenie - czułam COŚ, ale nie wiedziałam co. Np. szorstka gąbka - na stronie 'chorej' czułam, że coś mnie dotyka, ale nie czułam co. Podczas pierwszego rzutu nic nie dostawałam, przeszło samo, ale z drugim już dostałam steryd, bo wykryto demielinizację i obrzęki w mózgu.

No i mam nadzieję, że u Ciebie będzie dobrze, że przejdzie i już nie wróci :))

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-11, 12:09

Aniu-co to znaczy obrzeki w mózgu? O ile mi wiadomo obrzęk mózgu -to stan bezpośrednio zagrażający życiu .Bardziej mi to pasuje do stanów pourazowych ,lub wtórnych następstw ciężkich uszkodzeń mózgu ,wywiązujących się wtórnie w przebiegu ostrych bądz podostrych chorób organicznych lub właśnie urazów .
Obrzęki-zdiagnozował Ci neuro? Miałaś objawy inne niż pasujące do sm?
Blanka

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-06-11, 14:53

Tak, neurolog tak stwierdziła, jak dawali mi solu to powiedziała, że to też dlatego żeby zmniejszyć obrzęki. Nie wiem od czego to może być, bo nie przypominam sobie, żebym się uderzyła gdzieś, albo coś. Ale od dość dawna pamiętam, że mnie codziennie prawie bolała głowa, a po solu już jest wszystko w porządku.
Może te obrzęki zrobiły się, bo po pierwszym rzucie nic nie stwierdzono i one tak narastały i narastały... nie mam pojęcia.

Nawet sprawdziłam w badaniach: "MRI wykazało dwa ogniska w istocie podkorowej obu półkul mózgu i 2 ogniska w istocie białej lewego płata ciemieniowego o charakterze demielinizacyjno-obrzękowym."

Objawy w sumie wszystkie pasują do SM. W przyszłym tygodniu w szpitalu będe miała powtórzone MRI.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-11, 16:14

Nie spotkałam się jeszcze z tego typu objawem ,dlatego pytałam .Napisz kiedy będziesz wiedziała coś więcej. :-)
Blanka


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości