Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2014-07-08, 11:44

U mnie na ból nóg, kiedy czuję, że są takie ściśnięte, pomaga baclofen.

ana-fana
Posty: 82
Rejestracja: 2013-05-26, 21:54
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Postautor: ana-fana » 2014-08-10, 13:28

Nie mam bólu nóg, tylko one są ciągle bardzo sztywne. Chodzę z laską, tak jest dużo lepiej.

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2014-09-03, 19:22

Witam Was ; o bólu nóg pisałam już wcześniej; bolą non stop - a najbardziej dokuczają nocą. Pod koniec lipca miałam zrobiony kontrolny MRI - nie pojawiły się nowe zmiany , stan stabilny - czyli nie jest źle a nogi nadal bolą. Ale jest pewien fakt, o którym chce Wam napisać. Otóż moja młodsza siostra w maju tego roku miała operację wstawienia endoprotezy ( drugie biodro) i ona zasugerowała mi abym poszła z wizytą do ortopedy. Poszłam ze zdjęciami ze szpitala sprzed 3 lat. Lekarz powiedział, że w tym czasie dużo mogło się zmienić, skierował na RTG bioder i wyznaczył wizytę. Zgłosiłam się z aktualnymi zdjęciami i okazało się , że kwalifikuję się do operacji - im szybciej tym lepiej.W pierwszej chwili nie chciałam słyszeć o żadnej operacji ale rodzina i lekarz przekonali mnie, że powinnam się zgodzić - i chyba się zdecyduję ( mogę przecież zrezygnować w ostatniej chwili). Rozmawiałam o wszystkim ze swoją lekarz neurolog - powiedziała, że nie ma żadnych przeciwwskazań ze względu na sm - i być może moje bóle nóg to wynik problemów z biodrami a nie efekt sm bo sm nie boli jak mówi pani doktor. Cóż , może po operacji nogi przestana boleć

Nodrep12
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-13, 10:58

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: Nodrep12 » 2015-10-12, 19:54

Witam
Mialam postawioną diagnoze we wrzesniu 2012, a od lutego 2013 zaczely mnie boleć dłonie. Byly to typowe bóle neuropatyczne - pieczenie, miejscowe klucia. Obecnie bola mnie codziennie cale ręce i nogi. Pieczenie, klucia, skurcze. Nie pomagały mi zadne leki przeciwpadaczkowe stosowane w tych wypadkach. Skurcze zmniejsza baclofen a nieco łagodzi bóle combo - paracetamol z tramalem. I nie ma to nic wspólnego z kręgosłupem u mnie.
Niedawno moja pani neurolog stwierdziła, że powoduje te bóle zmiana w rdzeniu kręgowym w ośrodku odpowiedzialnym za ból i czucie.
Bóle nasilają sie po wysilku fizycznym i zdenerwowaniu.
Od roku biorę tysabri i kroplowki te jeszcze spotegowaly u mnie te bóle.
Taki mam dziwny przypadek sm.
Beata

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: Myszona » 2015-10-15, 15:15

Beatko współczuję Ci, mam też mega-bóle, dobrze, że chociaż teraz neurolodzy nie negują, że SzMata boli :wink:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: blanka » 2015-10-15, 15:51

Mój neuro powiedział ,że to neuropatyczne bóle ( u mnie nogi) przy sm .Teraz biorę AKLEXA i bardzo mi pomogło .Dorażnie jeszcze łykam MOVALIS .Wcześniej też brałam POLTRAM COMBO ,ale z czasem stało się mało skuteczne .
Blanka

kasia1972.
Posty: 9
Rejestracja: 2015-10-14, 19:08

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: kasia1972. » 2015-10-19, 12:22

Witam,
mi ostatnio dokucza ból rąk i dłoni, ale chyba dlatego, że są one bardzo słabe.

Awatar użytkownika
Uszak
Posty: 75
Rejestracja: 2016-02-23, 22:17
Wiek: 48
Lokalizacja: Zielona Góra

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: Uszak » 2016-02-27, 14:48

Ja mam problem z bólem kręgosłupa. Po ciąży (córka urodziła się 6 lat temu) zaczęły się rwy kulszowe co kilka miesięcy, potem częściej, a rok temu (mniej więcej od czasu objawów stwardnieniowych lub trochę dłużej) ciągły ból kręgosłupa lędźwiowego. najbardziej boli po wstaniu z pozycji siedzącej. Przez ten ból ortopeda zlecił badanie MRI kręgosłupa i dzięki Bogu, bo wyszły przy okazji znalezienia przepukliny (bulging disc) zmiany demielinizacyjne w odcinku piersiowym (oprócz jednej w głowie). Ciekawi mnie ten ból i rozgryźć nie mogę czy to osobna przypadłość czy SM, bo ponoć rezonans nie wskazuje na to, żeby mnie aż tak potwornie bolało. jeden lekarz stwierdził, że to SM potęguje ten ból. Przyjmuję to, choć z drugiej strony sami już wiecie, że póki nie ma diagnozy, to lekarze winią wszystko inne, a jak już jest -to SM jest winne WSZYSTKIEMU. Ortopeda już rozłożył ręce i wysłał mnie do neurochirurga... Jeszcze nie byłam.
Obrazek
Czasem siła to nie ten wielki buchający ogień, który wszyscy widzą. Czasem to maleńka iskierka, która szepcze: "Jeszcze trochę, dasz radę".

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: zosiasamosia » 2016-03-01, 10:31

Uszak pisze:Source of the post Ciekawi mnie ten ból i rozgryźć nie mogę czy to osobna przypadłość czy SM
Według mnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Choroby kręgosłupa to rzecz odrębna, nabyta i namacalna, SM z kolei działa na nerwach - dosłownie i w przenośni :wink:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: homag » 2016-03-01, 14:10

Mnie też pobolewał kr. lędźwiowy ( czasem jeszcze się zdarzy ) z różną częstotliwością. Byłem u neurochirurga i zrobiłem sobie RMI w/w. Powychodziły zmiany i po konsultacji z dobrym specjalistą, okazało się, że nie ma to nic wspólnego z sm. Ani ból, ani niedowład lewej nogi. To zupełnie inna jednostka chorobowa, którą nabyłem bez żadnego związku z sm. Często mam rehabilitację i to wg. mnie bardzo dobry sposób na ewentualny ból lędźwi, o którym właściwie zapomniałem. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
Uszak
Posty: 75
Rejestracja: 2016-02-23, 22:17
Wiek: 48
Lokalizacja: Zielona Góra

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: Uszak » 2016-03-31, 16:56

Już wiem o co chodzi z bólem kręgosłupa i jakie jest powiązanie. Dyskopatię mam całkiem niegroźna, a ból straszny, co okazuje się -jest związane z przeczulicą nerwów w tym miejscu. Neurlożka przepisała mi na Pregabalin 150mg, wzięłam jedna tabletkę i na tym się skończyło. Poczytałam w internecie co to jest i co się z ludźmi po tym dzieje i postanowiłam, że nigdy więcej takich eksperymentów.
Obrazek
Czasem siła to nie ten wielki buchający ogień, który wszyscy widzą. Czasem to maleńka iskierka, która szepcze: "Jeszcze trochę, dasz radę".

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Dlaczego przy Sm bolą nogi ?

Postautor: kamilakonieczna » 2016-10-27, 12:23

Tutaj chodzi oczywiście o zmęczenie układu nerwowego które w dużym stopniu kontroluje układ ruchowy w tym nogi dlatego nogi bolą
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości