Bóle stawów - związane z SM???

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Aniaaa
Posty: 40
Rejestracja: 2012-05-11, 11:40
Lokalizacja: Rybnik

Bóle stawów - związane z SM???

Postautor: Aniaaa » 2013-07-30, 08:33

Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, ale nic na ten temat nie znalazłam.

Od jakiegoś czasu (ok. 7 m-cy) towarzyszą mi dziwne bóle - chyba stawów... Obecnie boli kostka i kolano. Mój neuro mówi, że to nie z SM i olał sprawę (bo ból nie idzie od kręgosłupa). Ale ja mam coraz większe problemy z chodzeniem po schodach, schodzę po jednym. Nie chodzi, że jestem słaba tylko, że coś mi blokuje nogę. Od wczoraj też z trudem zginam jedną. Nie doczytałam nigdzie, że takie objawy towarzyszą SM. Może ktoś ma też takie i potrafi mi wytłumaczyć.
Boję się iść do ortopedy czy innego lekarza, bo mi powie, że nie mam już 18 lat albo, że to wina SM (o którym nic nie wiem) albo że przemęczyłam nogę.
No i reasumując, chyba będę szukać nowej choroby, bo pierw neuro mi eliminował (najtańszymi badaniami) choroby reumatyczne, jakieś kiły itp.
Będę wdzięczna za każdą informację i radę na ten temat :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Aniaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-07-30, 09:18

Nie będę się upierać z całą pewnością, ale sprawdź się na boreliozę. Zdaje się, że przy całym podobieństwie obu chorób to tym, co ją różni od SM są właśnie bóle stawów.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-30, 09:26

Powiem Ci, że mnie (a mam sm) kolana także bolą i też sądzę, że stawy.
I ja z kolei radzę zrobić krew na chlamydię pneumonie bo przy niej też bolą stawy oprócz często niedokuczliwego (bezobjawowej infekcji) gardła. Sama czekam po antybiotykach na to badanie. A z tego co z ludźmi rozmawiam, ci też co mają sm, mają i chlamydię. I fakt lekarze mało temat znają; mnie laryngolog stwierdził, że ropa na gardle jest od sm, co tu dużo mówić...

Aniaaa
Posty: 40
Rejestracja: 2012-05-11, 11:40
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Aniaaa » 2013-07-30, 09:42

No właśnie myślę o innych chorobach. No fakt - wyeliminowanych. Bo przecież stara nie jestem, ciężka też nie żeby mnie nogi nie niosły. Jakieś reumatyczne może... Nawet kiła może powowodwać zmiany w mózgu (he he tak wyczytałam). Może mam kiłę (mój facet by mnie udusił chyba) :)))

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2013-07-30, 11:39

Wydaje mi się, że badanie pod kątem kiły jest standardowe przy pobieraniu płynu mózgowo-rdzeniowego przy diagnozowaniu SM. Sprawdzają wtedy borelkę (ale marnawym testem), kiłę, chyba też HIV. Przynajmniej tyle pamiętam ze swojego badania.
It doesn't get any easier; you just go faster.

Aniaaa
Posty: 40
Rejestracja: 2012-05-11, 11:40
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Aniaaa » 2013-07-30, 11:49

No tylko z moją diagnozą było inaczej... Nie miałam badanego płynu. Tylko rezonans i wykluczenie innych chorób na podstawie badań krwi. Nawet potencjałów wywołanych nie małam. Biorę interferon od roku.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-30, 12:33

Ja też nie miałam płynu pobieranego ale z krwi faktycznie borelioza, toksoplazmoza, kiła, HIV chyba nie bo to miałam sprawdzane przed programem dopiero.
Z krwi miałam badania serologiczne: USR, TPHA, Lyme IgG, IgM. Ale to było 8 lat temu w Poznaniu, nie wiem jak jest teraz.

teska
Posty: 125
Rejestracja: 2009-06-26, 22:17
Lokalizacja: łodz

Postautor: teska » 2013-07-30, 19:08

To moga byc poprostu zwyrodnienia w kolanie..trzeba by bylo przeswietlic i zobaczyc co tam sie dzieje.
Mnie ortopeda zaproponowal blokady-ale jeden zastrzyk ok 100 zl-jak juz nie dam rady to sie zdecyduje.
Niestety w moim przypadku to mam SM i zwyrodnienia,i astme,alergie,nadcisnienie,i otylosc :-D
lubie deszcz ,bo w deszczu nie widac łez


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości