Martwica kości

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Martwica kości

Postautor: anesia » 2016-04-13, 12:25

Witajcie
Od jakiegoś czasu odczuwam ból biodra. Na moją prośbę lekarz zlecił mi badanie MR stawów biodrowych, gdyż wcześniej zrobiony RTG nic niepokojącego nie wykazał.
Opis badania przeraził mnie: "cechy martwicy awaskularnej głów obu kości udowych".
Podejrzewam, że przyczyniły się do tego sterydy. Może ktoś z Was spotkał się z takim skutkiem przyjmowania sterydów i wie jak można sobie pomóc. Mój lekarz ortopeda wspomniał tylko o konieczności powtarzania badania MR co rok.
Wiem, że forum dotyczy stwardnienia rozsianego, ale może Ktoś z Was spotkał się przy okazji leczenia SM z takim skutkiem przyjmowania sterydów.
Proszę Was o jakiekolwiek wskazówki co do dalszego działania, by móc sobie pomóc, a nie zaszkodzić.
Z góry przepraszam jeżeli temat został wcześniej przez kogoś poruszony...przeglądałam, nie znalazłam.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Martwica kości

Postautor: blanka » 2016-04-13, 18:22

anesia pisze:Source of the post przy okazji leczenia SM z takim skutkiem przyjmowania sterydów.
- wiem ,ze sterydy odwapniają organizm .Najbardziej cierpią kości . Ja robię raz w roku densytometrie ,MR nigdy nie musiałam w tym kierunku robić .Cóz ,tyle tylko mogę Ci napisac ,marna to informacja .Może ktoś wie cos więcej .
Trzymaj się :bye:
Blanka

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Martwica kości

Postautor: Andrew » 2016-04-14, 12:24

Na temat leczenia nic mądrego nie napiszę — mogę tylko potwierdzić, że choroby stawów biodrowych są znanym powikłaniem po sterydach.

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Martwica kości

Postautor: anesia » 2016-04-14, 18:35

Dziękuję za odzew :)

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Martwica kości

Postautor: kamilakonieczna » 2016-10-27, 12:24

jeśli pytasz dlaczego to oczywiście odwapnienie kości związane jest z przyjmowaniem steroidów natomiast istnieją leki te same który przepisuje się na osteoporozę i one powinny być stosowane w twoim przypadku
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości