Zaparcia

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-05-07, 08:21

mammamaja pisze:zbyt częste wspomagacze powoduja zespół jelita leniwego


masz rację, a tu małe info o ispagulu (nazwa brzmi jak z "Władcy pierścienia")

Wskazania: Zaparcia nawykowe, choroby w których pożądane jest wypróżnienie miękkim stolcem np. przy szczelinach odbytu, hemoroidach, po zabiegach operacyjnych na prostnicy i odbycie, w czasie ciąży. Pomocniczo w biegunkach różnorodnego pochodzenia oraz w podrażnieniu jelit.

Działanie:
w zaparciu: wskutek zwiększenia objętości stolca - skrócenie czasu przesuwania.
w biegunkach: wskutek wiązania wody - przedłużenie przesuwania upłynnionej treści jelitowej. Spadek poziomu cholesterolu w surowicy.

Stosowanie:łyżkę łupin lub zawartość saszetki wymieszać przynajmniej z 150 ml (3/4 szklanki) wody, soku jogurtu lub płatków śniadaniowych, dobrze wymieszać i wypić. Łupiny można również dodać do żywności i popić 150 ml płynu.
Przyjmować rano i wieczorem popijając obficie wodą. Dawka dobowa: 4-20 g.

Skład:łupina nasienna babki jajowatej zawiera polisacharydy śluzowe, związki irydoidowe.

Przeciwwskazania:patologiczne zwężenia przewodu pokarmowego, zagrażająca bądź istniejąca niedrożność jelit, ciężka do opanowania cukrzyca. Nie zaleca się stosowania środka w przypadku silnych biegunek, którym towarzyszy gorączka.

Malgorzata
Posty: 89
Rejestracja: 2010-05-04, 21:17
Lokalizacja: Bialystok /UK

Postautor: Malgorzata » 2010-05-07, 09:07

No No
A ja dostalam Lactulose i powiem ze narazie pomaga 2 razy dziennie trzy miareczki i kibelek z rana jest nie wiem jak dlugo tak bedzie czy przypadkiem jak odstawie nie bedzie problemu z powrotem narazie pomaga :oops: :lol:
"Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma."
Władysław Stanisław Reymont
"Choroby są po to, by nam przypominać, że nasz kontrakt z życiem może być w każdej chwili unieważniony."
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972

ewa
Posty: 553
Rejestracja: 2008-10-28, 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ewa » 2010-05-08, 18:41

Też niestety mam ten problem. Kiedyś pomagałam sobie Bisacodylem, ale teraz jest na receptę. Żadne owoce i picie wody na mnie nie działa (śmieję się, że mogłabym zjeść na czczo zielone śliwki i popić surową wodą i nic). Pomagam sobie ziołami. Właściwie codziennie piję 2x senes i inne ziólka. Właściwie wcale nie piję normalnej herbaty, a tylko różne herbatki ziołowe. Mój problem jest starszy, niż moje SM. Niestety :-/
Nic nie boli tak jak życie

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-09, 01:50

Ja już walczę z tym jakieś 3 lata i bywa różnie, próbowałem ten Ispagul, Colon C i be rewelacji, poza tym powinno się dużo pić a ja piję mało bo znów problem z pęcherzem biorę Ditropan który u mnie spowalnia jeszcze pracę jelit i kółko się zamyka. Masakra :-(
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

lucja8112
Posty: 1953
Rejestracja: 2010-04-14, 19:58
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: lucja8112 » 2010-05-09, 07:33

Łukasz to zjedz sobie starte na drobnym tarku jabłko z otrębami pszennymi i możesz dodać cynamonu do smaku ;-) ,efekty po kilku dniach murowane-mojej mamie pomogło więc mam nadzieje że Tobie też,ja tego problemu na szczęście nie mam :-D

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-10, 17:15

Dzięki lucja spróbuje bo już nie wyrabiam.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2010-05-10, 18:44


Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2010-05-10, 20:42

Łukasz, a może Figura1, dla mnie pomaga.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-11, 16:59

Dzięki Myszona ale to już przerobiłem i nic, nawet takie wynalazki jak Xenna, Laktuloza czy Duphalac. Będę kombinował dalej :-/
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

halka
Posty: 50
Rejestracja: 2010-02-06, 17:15
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Postautor: halka » 2010-05-11, 22:36

Ja też miałam taki problem Nic nie pomagało .Jedynie liść senesu
niestety senes bardzo niszczy jelita
Od miesiąca pije Lactulosum trzy łyżki dziennie na czczo i po problemie

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-05-12, 09:58

do dam coś od siebie, ja mam inny problem, rano i tylko rano, czasem jeszcze w łóżku, jak mnie złapie skurcz w brzuchu, jak młot, to tylko krzyczę "z drogi!!!" i lecę,bo mam wrażenie, że nie utrzymam, to nie rozwolnienie, ale po prostu taka jakby spastyka jelita, później siedzę dłużej, bo i tak coś w kier. zatwardzenia, a jak nie mogę od razu do kibelka, bo ktoś jest, a mi się uda utrzymać, to nic z tego, do następnego rana, niesamowicie rzadko później odwiedzam kibelek. Dziwne to, ale mam to od kilku m-cy, wcześniej tak nie było, w zasadzie te wszystkie dolegliwości, tak, jakby na raz, ale podobno nic mi nie jest, tylko dlaczego cierpię :?:
P.S. Mam nadzieję, żę nikogo nie uraziłam swoim naturalizmem :oops: :?:
ooooo

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-05-12, 10:40

Nie czuję się urażona, ale gastrologa polecam. Nie ty jedna masz taki problem i zdaje się, że to nie musi być sprawa neurologiczna.

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-12, 17:32

Halinka ma rację udaj się Mammamaja do gastrologa bo to trochę takie dziwne jest. A jeśli chodzi o to utrzymanie to ja mimo zaparcia to jak mi się zachce to też w miarę szybko muszę znależć się w toalecie chociaż i tak cały proces trwa długo. Jak leżałem w szpitalu na rzut to zrobili mi takie badanie, które stwierdza siłę działania zwieraczy odbytu ponieważ tak jak w przypadku problemu z utrzymaniem moczu tak i w tym chorzy na esemesa czyli my pracę tych zwieraczy możemy mieć osłabioną.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Malgorzata
Posty: 89
Rejestracja: 2010-05-04, 21:17
Lokalizacja: Bialystok /UK

Postautor: Malgorzata » 2010-05-17, 09:16

Lactulose pomoglo ale tylko chwilowo bo dalej jest to samo i nie mam juz pomyslow co zrobic zeby troche to zmienic moze ktos cos nowego probowal ??
"Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma."
Władysław Stanisław Reymont
"Choroby są po to, by nam przypominać, że nasz kontrakt z życiem może być w każdej chwili unieważniony."
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-18, 16:43

U mnie coś jakby drgnęło, nie wiem czy to przypadek ale jest trochę lepiej. Zacząłem pić 2-3 razy dziennie siemie lniane mielone (zalewa się je wrzątkiem i miesza) zjadam ok. 8 suszonych śliwek codziennie, orzechy włoskie i ziemne, jabłka, kiwi i jogurt Jogobella Regularis. Zobaczymy bo to dopiero początek. Aha słyszałem jeszcze o takich tabletkach Debridat lub Tribux, to są leki na receptę ale podobno poprawiają perystaltykę jelit więc może warto spróbować.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości