Ból oka :/

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Ból oka :/

Postautor: ania.m » 2009-03-29, 09:31

myślę i myślę co to może być, czytam w necie, szukam... juz mówię o co mi chodzi.

od dwóch tygodni boli mnie gałka oczna, oko. non stop. a nasilenie następuje, gdy ostro skieruję wzrok w którymś kierunku.
cały ten ból zaczął już promieniować na głowę [co wcale mnie nie ciszy;)]. do tego mam tak jakby mgiełkę na oku.

w miniony poniedziałek poszłam do mojej neuro - kobieta przeraziła się, że to może być PZNW. ale dziwiła się też, że takie coś miałoby się dziać przy Betaferonie.
tak czy siak - dała skierowanie do okulisty z zapisem - podejrzenie PZNW SM. już we wtorek odwiedziałam szpital. byłam na ostrym dyrzuże. okulista przebadał [potencjały wzrokowe, dno oka, itd.] i wszystko wyszło OK.
lekarz wykluczył PZNW i stwierdził, że to "suche oko" i zalecił sztuczne łzy.

stosuję sztuczne łezki, a ból jak był tak jest i delikatnie gorsze widzenie wywołane "mgiełką" też się utrzymuje.


w czwartek idę do kolejnego okulisty. może nawet pokuszę się o wizytę w klinice okulistycznej.


co o tym myślicie? bo zaczyna mnie to lekko dołować. gdyby nie było pogorszenia widzenia, tylko ból, to pewnie nie robiłabym z tego większego "halo", ale jedno i drugie... :-/
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 09:43 przez ania.m, łącznie zmieniany 1 raz.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2009-03-29, 10:21

ania.m pisze:kobieta przeraziła się, że to może być PZNW. ale dziwiła się też, że takie coś miałoby się dziać przy Betaferonie
:shock: Hmm, dziwna kobieta, przecież wiadomo nie od dziś, że interferon ma zmniejszyć częstość rzutów i ograniczyć występowanie ciężkich rzutów oraz opóźnić postęp choroby a tym samym nie wyklucza występowania wogóle rzutów.
Aneczko, pole widzenia również miałaś wykonywane ewentualnie OCT? I jeżeli zamierzasz zasięgnąć kolejnej porady okulistycznej to będąc na Twoim miejscu udałabym się do kliniki. Możliwe, że masz tzw migrenę oczną ale warto wykluczyć inne możliwości.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-03-29, 10:34

Aniu,mam co jakiś czas to samo.Ból oka przy nagłym zwróceniu wzroku w inną stronę.Przyznam,że zaskoczył mnie ten temat,bo chyba trochę to zbagatelizowałam.Pojawia się i za kilkanaście dni znika.Pewnie już się do tego przyzwyczaiłam i nie reaguję.Myślę jednak ,że to Ty masz rację,że chcesz wiedzieć ,dlaczego tak się dzieje.
Wizyta w klinice jak najbardziej na miejscu,skoro nie uspokaja Cię opinia okulisty.
Ja mam na wypisie ze szpitala::skroniowe zblednięcie tarcz n.2 obustronnie,nie mam pojęcia ,co to znaczy,może to właśnie to?
Obrazek

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-03-29, 10:45

A to znalazłam w necie :

"Charakterystyczne objawy
1) Objawy oczne. Zapalenie pozagałkowe nerwu wzrokowego.
Początkowo zwykle jednostronne, cechuje się znacznym upośledzeniem ostrości wzroku, które pojawia się w ciągu kilku dni. Czasami występują bóle gałki ocznej i zaburzenia wzrokowe w czasie wykonywania ruchów gałek ocznych. Dno oka i tarczka n. wzrokowego początkowo nie wykazują zmian. Po 3-4 tygodniach może dojść do zaniku n. wzrokowego, przede wszystkim do zblednięcia skroniowej części tarczy nerwu ( jest to niezbity dowód przebycia pozagałkowego zapalenia n. wzrokowego). Ostrość wzroku zaczyna się poprawiać po 1-2 tygodniach i może powrócić całkowicie do normy. Objawy oczne sa bardzo często pierwszymi objawami choroby."



Czyli przy okazji dowiedziałam się ,co to znaczy skroniowe zblednięcie tarcz obustronnie.Ech,,,wciąż mi się to sm potwierdza :-|
Obrazek

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-03-29, 11:52

dla mnie rownież bardzo bolało oko. pojawiła się mgiełka, boleć przestało ale mgiełka jest. i jest rownież JAKAŚ zmiana na dnie oka która nie wiadomo o czym świadczy bo angiograf nie jest w stanie nic powiedzieć, ani okulista.
trzeba czekać.

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2009-03-29, 15:15

W trakcie PZNW nie ma żadnych zmian na dnie oka.
Dopiero po jakimś czasie pojawia się przyskroniowe zblednięcie tarczy n. wzrokowego, które możne świadczyć o fakcie przebycia właśnie zapalenia nerwu, ale niekażde zblednięcie tarczy n. II świadczy o tym, że przebyliśmy PZNW.
Niektórzy po prostu mają taka urodę.

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-03-29, 17:04

no ale nerw lewy mam w dużo gorszej koncydcji od nerwu prawego w oku.
o czym to może świadczyć ?

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2009-03-29, 17:06

A potencjały wzrokowe jak wyszły ?

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-03-29, 18:12

dziwne to, ja mam w lewym oku slabszy nerw , a potencjaly nieprawdilowe w obydwu oczach, pozagalkowego nie mialam :-|

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-03-30, 11:26

nieznacznie slabsze w lewym oku :-|
a no i wlewym oku widze bardziej matowo wszysko.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-03-31, 12:55

:(:(:(:(:( Pogorszylo mi sie widzenie w Lewym Oku wlasnie dzis.... wstalem i widze za mgielka.... mam nadzieje ze przejdzie, bo jestem w trakcie zdawania egzaminow na prawo jazdy i boje sie ze moze mi to przeszkodzic ;/

Czy jest cos co moge wziasc na poprawe widocznosci ? w sensie jakies leki czy cos ?
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

rakoll
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-06, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rakoll » 2009-03-31, 19:07

pablo nie zwlekałbym ani chwili, leć po solumedrol. U mnie widzenie za mgiełką z rana rozwinęło się po kilku dniach w ślepotę przy patrzeniu na przedmiot, zostało tylko widzenie kątem oka. Sterydy mi pomogły i przeszło w miarę szybko, ale przez kilka miesięcy czuło się różnicę w patrzeniu zdrowym i chorym okiem. Wtedy sobie to trochę zlekceważyłem (bo to był mój pierwszy rzut) i do lekarza poszedłem po 4-5 dniach.
Zanim cokolwiek zepsujesz zastanów się dlaczego nie działa

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2009-03-31, 20:42

dziękuję moi Kochani za odzew :-)

Pablo, widzę, że wiosna nam nie służy ;-) idź jak najszybciej do neuro. nie lekceważ - szczególnie przy prawku.
ja w rezultacie chyba skończę na Solu...

dlaczego tak myślę?
no cóż... byłam dzisiaj w Klinice Okulistycznej [ta szanowna znana dzięki Gierkowej, hahaha i nie tylko oczywiście i na szczęście;)].
przebadali mi oko na wylot. znowu wyszło, że przewodnictwo super i nic tam nie ma, usg oka też ok, dno i inne badania tez nieźle, jedyne co wyszło kiepsko, to... pole widzenia [?] czy coś takiego [sorki, nie pamiętam]. i okulistka delikatnie zgłupiała. ale zaraz się opamiętała i stwierdziła, że albo to druzy [byłoby super, gdyby to było to], które można wykryć dzięki usg, albo po prostu początek pozagałkowego zapalenia nerwu.
w końcu zabrała mnie do jakiegoś innego doktorka [jakiś adiunkt], też zbadał i i powiedzial to samo co ona...
cały dzień badań skończył się tym, że dała mi "liścik" do neurolog z opisem badań i z pytaniem czy można leczyć sterydami.
a wiadomo, odp jest jedna - tak, można.
zobaczymy co jutro powie moja Neuro. a jeszcze tydzień temu cieszyła się, gdy jej dałam karteczkę od okulisty z Izby Przyjęć, że wszystko OK.
a jutro akurat Prima Aprilis. hehe.. co za ironia 8-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-02, 11:54

No niestety wiosna nam chyba raczej nie sluzy :)

Bylem u Potemkowskiego (moj neuro) I jak narazie odszedl od solu. Bo mi minelo jakos samo... powiedzial ze jak sie powtorzy to mam przyjsc.

Dzieki za pomoc :)
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2009-04-02, 12:47

A już byłam pewna, że w szpitalu jesteś :(

To super, że przeszło, pewnie to takie wiosenne przesilenie, a nie PZNW :-)
U mnie Potemkowski nie zareagował na PZNW, czego skutki odczuwam do dziś, niestety...

Pozdrawiam :lol:

Piękną pogodę dziś mamy !
A weekend w ogóle bedzie cuuuudowny :-)


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości