Pytanie o przebieg choroby

Indywidualny przebieg SM

Moderator: Beata:)

agata
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-30, 16:59
Lokalizacja: szczecin

Pytanie o przebieg choroby

Postautor: agata » 2009-03-30, 17:11

moja mama od lat choruje na sm, całe życie była w dość dobrej fformie fizycznej, ogolnie bez widocznych objawow tej choroby. niestety od dwoch lat choruje psychicznie bardzo powaznie. lekarze stwierdzili ze jest to napewno na podlozu choroby. sytuacja jest tragiczna. mama cierpi na psychoze, jej stan jest fatalny, zyje w swoim swiecie. dla nas jest to szok i wielkie cierpienie. choroba postepuje z dnia na dzien.mam pytanie czy ktos mial takie doswiadczenia, prosze pomozcie, napiszcie jak zyc.
Ostatnio zmieniony 2011-08-19, 15:42 przez agata, łącznie zmieniany 1 raz.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-03-30, 18:00

To nie musi być SM, niewątpliwie jakaś choroba tylko musi mama trafić do lekarza, kóry nie będzie sie ograniczał do tej jednej możliwości, rozpatrzy inne też. Niestety nie potrafie Ci podpowiedzieć do kogo powinna trafić.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-03-30, 18:03

agata pisze:moja mama od lat choruje na sm,


więc konsekwencje psychiczne związane z już zdiagnozowaną chorobą,Halinko.
Myślę ,że tu może pomóc specjalista ,problem jest poważny i tak też należy do tego podejść.
A jak żyć? Tak jak się da i nie tracić nadziei.
Pozdrawiam i podziwiam.
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-03-30, 19:25

Ponieważ wśród moich najbliższych był podobny przypadek, diagnoza pierwsza okazała się zupełnie nie trafiona a ja odsłuchałam tyradę : "U kogo wy się ludzie leczycie?!!!!" po prostu zwracam uwagę Agaty na inne możliwości. Nawet jak ma się pewny SM to one też istnieją. Wydaje mi się że warto je rozważyć.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-03-30, 19:33

No tak Halinko,w sumie to masz rację.Jest też możliwe,że lekarze postawili złą diagnozę. Nie mnie to oceniać.
Obrazek

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-03-31, 08:23

Każda długotrwała choroba zostawia ślady na psychice, zapewne mama korzysta z wizyt u psychiatry, może z nim porozmawiać, jakąś dodatkową terapię (nie koniecznie lekową), pozdrawiam.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-03-31, 12:46

Z moich skromnych doswiadczen dobry psycholog/psychiatra moze pomoc. Wiem co o chorobach psychicznych, w rodzinie i wsrod znajomych bywaja takie przypadki, lecz zadna z tych osob nie choruje na SM. Moze Halinka ma racje ze lekarze podciagneli 'chorobe' twojej mamy pod SM. Czesto sie to zdarza, kiedy mamy do czynienie ze 'zlewajacymi' lekarzami.

Poszukaj jakiegos innego dobrego lekarza. Moze postawi inna diagnoze.

Co to tego jak zyc to podlanczam sie do slow Tuji. Jak najduzej sie da patrzec optymistycznie i doszukiwac sie tych dobrych stron zycia.

pozdrawiam gorąco
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)


Wróć do „Przebieg choroby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości