Mydocalm,Mydocalm forte

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

mazia17
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-03, 17:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: mazia17 » 2011-03-27, 18:00

wczoraj wzięłam jeszcze 1/2 tabletki tak zaleciła mi pielęgniarka,mówiąc,że one uzależniają,fakt nogi trochę lepiej szczególnie 2 godziny po tabletce,ale rano to jeszcze nie to...myślałam,żeby drugą połowę brać np.rano ... nie wiem czy to dobry pomysł :8:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-03-27, 20:00

mazia17 pisze:,mówiąc,że one uzależniają,fakt nogi trochę lepiej szczególnie 2 godziny po tabletce,ale rano to jeszcze nie to.

dlatego zaproponawałam Ci całą tabletkę na noc, żebyś rano mogła ocenić skuteczość.
O tym, że uzależniają też wiem, dlatego biorę przez kilka dni, wtedy kiedy sirdalud mało pomaga a spastyka daje w kość, potem znowu sirdalud. :-)
Jak chcesz brać 2x po połowie, weż i spróbuj i napisz jak Ci pomogło :-)
pozdrawiam
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-03-29, 17:14

Postanowiłam brać 1 tabletkę Myolastanu(50 mg) na noc,tuż przed snem.Wzięłam kiedyś,pierwszy raz tabletkę wieczorem tuż przed 21-szą, to od razu usnęłam jak dziecko,w ciągu kilkunastu minut :roll: Dlatego w moim przypadku lepiej zażywać to zaraz przed snem bo bardzo mnie uspypiają te piguły....a czy pomogą na spastykę to chyba ocenię dopiero po dłuższym okresie ich stosowania.Na razie biorę je dopiero 3-4 dni(a raczej nocy) :-D Mam nadzieję,że choć trochę pomogą na tę sztywność nóg.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-03-29, 17:49

Aśka pisze:a czy pomogą na spastykę to chyba ocenię dopiero po dłuższym okresie ich stosowania.


Pewno masz rację Asiu i zdasz nam później relację. ;-)

Aśka pisze:Na razie biorę je dopiero 3-4 dni(a raczej nocy)


A czy po nocy czujesz się lepiej? Spastyka trochę odpuszcza?....


Aśka pisze: Mam nadzieję,że choć trochę pomogą na tę sztywność nóg.


Asiu oby pomogło....Ech, ta spastyka. :-/ i sztywność nóg, to takie dobijające.

Trzymam kciuki, by choć trochę Ci ulżyło. :-)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-03-29, 18:23

Aniu, rano na razie nie odczuwam dużej ulgi po tym leku ale jak np. w środku nocy wstaję do wc to czuję lekką różnicę,nogi są odrobinę mniej sztywne :-) Czyli jednak ten Myolastan coś tam pomaga ;-) Oby tylko ta poprawa,zmniejszenie spastyki utrzymywała się też w ciągu dnia to byłoby super.W ciągu dnia biorę z kolei Mydocalm Forte,nie pomaga może jakoś super ale zawsze jakaś ulga w tej spastyce jest....masz rację Aniu,ta sztywność nóg naprawdę potrafi uprzykrzyć zycie :-/

Na pewno napiszę jak tylko zauważę jakąś większą poprawę po Myolastanie.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-03-29, 18:43

Aśka pisze:ale jak np. w środku nocy wstaję do wc to czuję lekką różnicę,nogi są odrobinę mniej sztywne :-) Czyli jednak ten Myolastan coś tam pomaga ;-)


To ja tak mam jak wezmę wieczorkiem sirdalud i jeszcze jak mam nogi gorące to spastyka znacznie odpuszcza. Wtedy łudzę się, że tak pozostanie. ;-)
Wierzę, że myolastan pomorze Tobie. Zawsze to jakaś ulga, nawet jeśli miałaby być tylko w nocy. :-)

Aśka pisze:Oby tylko ta poprawa,zmniejszenie spastyki utrzymywałą się też w ciągu dnia to byłoby super.


No właśnie, też najbardziej zależałoby mi na zmniejszeniu spastyki w dzień. Czasem to daje mi popalić. :-/ Ciągle się jednak łudzę, że pewnego dnia obudzę się i napięcie zniknie. :-)

Również przesyłam pozdrowionka. :-)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-04-07, 13:46

Asiu, napisz Nam jak u Ciebie, bo ja przetestowałam obydwa leki i na mnie myolastan fajnie działał . Zjadłam 10 tab. czasem brałam całą a czasem połowę na noc w zależności od potrzeby. Przestałam i zaczęłam teraz mydocalm 50mg. chcę trochę oczyścić organizm z sirdaludu, słabo ostatnio pomagał.
Porównując te 2 leki stwierdziłam, że jednak myolastan lepiej działał, tylko tak jak Ty brałam jak szłam spać, bo usypiał mnie na siedząco.
Za ok 2 tyg wracam do sirdaludu, bo nic tak na mnie działa jak on, a jak dodam do tego myalgan i odpuści ból stawów znów będzie lepiej , czego i wszystkim życzę :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-04-08, 16:23

Reniu, ja własnie jestem już w czasie brania końcówki opakowania Myolastanu i powiem,że jest jakaś poprawa :-D Rano nogi nie są tak sztywne jak zawsze były.Biorę 1 tabletkę tuż przed snem,śpi się dobrze po tym leku.Ale najważniejsze,że w nocy jak wstaję i po przebudzeniu spastyka jest mniejsza ;-) W ciągu dnia szwność zawsze jakaś tam wraca dlatego po śniadaniu biorę Mydocalm Forte.Spastyka całkiem nie odpuszcza ale na pewno jest lepiej niż w czasie brania Baclofenu.Sirdalud coś tam mi też pomagał ale czułam się bardzo oslabiona po nim :-/ Z leków na spastykę u mnie najlepiej sprawdzają się Myolastan na noc a w ciągu dnia Mydocalm :-)

Pozdarwiam :-)

mazia17
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-03, 17:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: mazia17 » 2011-04-13, 20:37

Witam!Właśnie wróciłam ze szpitala po trzech kroplówkach solo medrolu,w sumie to na te sztywność nóg,ale oprócz tego jakby oko zaczęło szwankować,Do tego ciagle biorę mylostan 1/2 tab.na noc,o dziwo nie usypia mnie i daje poczucie lekkości w nogacg,tylko szkoda,że tego samopoczucia nie mam rano...może jeszcze przyjdzie po tych sterydach,zobaczymy ;-)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-04-14, 08:29

mazia17 pisze: biorę mylostan 1/2 tab.na noc,o dziwo nie usypia mnie i daje poczucie lekkości w nogacg,tylko szkoda,że tego samopoczucia nie mam rano..

mazia, skoro Cię nie usypia, to bierz rano też, albo tylko rano . :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-04-14, 20:23

Ja biorę rano i jest spora ulga w nogach :-)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-04-15, 19:34

Mnie po Mydocalmie Forte po kilkunastu dniach jego brania zaczął pobolewać żołądek więc na razie biorę tylko Myolastan.W ciągu dnia także zaczęłam go brać,po prostu biorę z samego rano po pół tabletki albo dzielę tabletkę na 4 części i jem po ćwiartce np.rano po śniadaniu,potem w południe i na wieczór.Taka dawka(1/4 tabletki) też mnie rozluźnia ale nie usypia ;-)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości