Avonex

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

dawidero
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-02, 19:19
Lokalizacja: stąd

Postautor: dawidero » 2014-11-21, 22:46

Gdy robiłem iniekcję na noc to sen nie był przyjemny (gorączka, dreszcze), jednakże rano byłem już jak nowo narodzony. Natomiast gdy robię rano to występuje jedynie delikatna gorączka (oraz rozciąganie staje się niezwykle przyjemne) 5/6 godzin po iniekcji i po drzemce mija. :-)

Edit: daj znać jak Ci poszedł pierwszy raz ;-)

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-21, 23:35

Właśnie to zrobiłam! Powinnam powiedzieć wreszcze, bo od 22.40 byłam gotowa na zastrzyk :roll:

Było bezboleśnie i po raz kolejny się okazało, że strach ma wielkie oczy :-D

W porównaniu do iniekcji Beta-po prostu bajka :-) teraz tylko czekam na gorączkę, etc. Noga już sztywna od zastrzyku :)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-11-23, 23:03

Justii, wiedziałam, że tak będzie! Przekonałaś się, że nie ma się czego bać! :)
Mi nigdy noga nie drętwieje po zastrzyku, w ogólne nie odczuwam żadnych dolegliwości w okolicy miejsca iniekcji, ta drętwiejąca noga chyba nie jest czymś naturalnym.
Jak się teraz czujesz, wszystko ok?

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-24, 00:25

Dziękuję, już dobrze :) jestem w ciężkim szoku, bo poza sztywną nogą przez ok.10 minut po iniekcji i bólem głowy absolutnie nic się nie stało, a czekalam i czekalam :)

Ciekawe jak to będzie za tydzień, ale jak na razie jestem zadowolona z zamiany :mrgreen:

Najbardziej mnie cieszy to, że nie będzie po Avo siniaków, bo Beta mnie strasznie oszpeciło, aż wstyd się mężowi pokazać :oops: :22:

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2014-11-25, 17:54

Ja w piątek brałam czwarty zastrzyk i po iniekcji dopiero po trzech godzinach zaczęły się dreszcze a właściwie takie zimno że bez termoforu ani rusz ,tym razem mniejsze bóle kręgosłupa i to mnie przekonuje że przywyknę a wieczorem w sobotę było ok dałam się namówić na spacer króciutki z mężem pod rękę (od jakiegoś czasu mąż mi służy jako balonik,bo się potykałam i przewracałam) równowaga zachwiana okrutnie ...
Justii tak się zastanawiam dlaczego Ci noga zdrętwiała i czy zawsze ? A może ta noga jest słabsza i dlatego tak dokucza jak u mnie kręgosłup?
zosieńka3

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-26, 12:14

zosia_cz_wa, myślę, że ten ból nogi to naturalny bòl po iniekcji w mięsień, bo to jednak ingerencja w tkankę i zanim się zagoi to trwa :-) kręgosłup też boli, ale od czego innego, mam dodatkowo prócz SM jamistość rdzenia kręgowego :13:

Róża, może lek Ci nie służy i trzeba będzie zmienić? Po Beta czułam się źle przez pierwsze miesiące, później było idealnie przez kilka tygodni. A później wróciły skutki uboczne ze zdwojoną siłą do tego stopnia, że nie byłam w stanie normalnie chodzić do pracy :roll: Lekarz powiedział, że nie ma się co męczyć i zmienił lek :-) i odpukać-na razie jest idealnie :23:

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-27, 11:23

Stres tez ma znaczenie niestety :-? Aż 9 miesięcy wytrzymałaś na Betaferonie? Podziwiam.. ja po 4 miesiącach nie mogłam znaleźć miejsca odpowiedniego do wkłucia :roll:

Pawel23
Posty: 169
Rejestracja: 2010-04-04, 10:36
Wiek: 36
Lokalizacja: Podlaskie

Postautor: Pawel23 » 2014-11-28, 11:56

Robię zastrzyk o 21 w piatek, a objawy grypopodobne gora do 16 w sobotę, w poniedziałek miewam jeszcze 'sztywne nogi'. Za pierwszym razem tez miałem podana cala dawkę około 10 przez oddziałowa , gorączka i dreszcze - tylko to się pojawiło :-)

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-28, 20:19

Pawel23, to mialam podobnie :)

Dziś zastrzyk numer dwa, jutro zajęcia na uczelni.. zobaczymy jak to będzie :)

Ula Siwek
Posty: 19
Rejestracja: 2014-10-22, 20:37
Lokalizacja: Nysa

Postautor: Ula Siwek » 2014-11-29, 21:20

Avonex w penie boli kiedy strzelam w reke, czuje jak igla
uderza w kosc a to nie jest przyjemne
Biore go okolo 18 po dwoch i pol godz odczuwam juz bole miesni ud,
dreszcze i temperatura no i klopoty z chodzeniem. Na drugi dzien jestem
bardzo slaba, wrecz slaniam sie na nogach,zawroty glowy,mocno wyczulony
wech i ogromne bole miesni
Avonex biore niecale 3 miesiace

Pozdrawiam! : :-) :-)
ulla72

justii
Posty: 60
Rejestracja: 2013-08-27, 12:12
Lokalizacja: Ś-ca

Postautor: justii » 2014-11-30, 19:59

Avonex w Penie TYLKO podajemy w udo, nie wolno inne miejsca, moze dlatego boli ;-)

katich3
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-02, 18:10
Lokalizacja: Jelenia Góra

Zmiana ampułek na Avonex Pen

Postautor: katich3 » 2014-12-02, 18:20

Witam,

mam takie pytanie. Otóż, od stycznia br jestem leczona Avonex'em w ampułkach. Początkowo po leku bardzo źle się czułam (objawy grypopodobne: gorączka, dreszcze, ból głowy, ból mięśni), stopniowo z miesiąca na miesiąc objawy zaczęły ustępować, jednak w maju br uczestniczyłam w wypadku samochodowym, był to śmiertelny wypadek (na moich oczach zginął człowiek). Po tym wypadku biorąc Avonex wszystkie objawy, które miały ustąpić powróciły za pewne przez stres związany z tym wydarzeniem. Stopniowo z czasem znów ustąpiły. Wczoraj dostałam nowy Avonex, tzn. Avonex Pen i tu ku mojemu zdziwieniu miałam nieprzespaną noc, z dreszczami, gorączką, bólem głowy i mięśni tak jak na początku leczenia. Biorę Avonex już prawie rok, więc takie coś nie powinno mieć miejsca :-/ Wydaję mi się, iż dzieję się tak przez to, że lek uwalnia się 10 sekund automatycznie, a ja wstrzykując sobie sama robiłam to na pewno dłużej, niż 10 sekund. Czy ktoś miał podobny przypadek po zmianie Avonexu w ampułkach na Avonex Pen? Bo jeśli po roku leczenia mam się tak źle czuć po Avonex Pen to z tego zrezygnuję i wrócę z powrotem do Avonexu w ampułkach. Czekam na Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam :)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości