kuracja sterydami

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-06-28, 12:58

Danielsoon, czyli ten sam szpital. Tylko ja u dr.Kurowskiej. Jakbys mial sie pojawic sie na solu na oddziale- to znajdz mnie, bedzie razniej- chyba jednak bede stacjonarnie- szukaj takiej malej rudej z krotkimi wlosami :-P

Rob, Haniutek, powiem tak- tylko krowa nie zmienia pogladow :roll: . Nie podoba mi sie to solu. Ale gdzies w zakamarkach mozgu dzwoni mi ze macie racje. Rozmawialam przed chwila z lekarka- jak odbieralam avonex w czwartek mowila mi ze dzis ma dyzur i "czeka". Mam sie dzis zjawic spakowana- jeszcze raz mnie zbada i zdecyduje.

Dzieki za wsparcie :-D :lol: ;-)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-06-28, 13:07

danielsonn jak i pchla doradzam ambulatorium, sam z tego skorzystałem i tak już jest w większości krajów zachodnich, szczególnie jeżeli dość dobrze przyjmujesz sterydy to nie ma takiej potrzeby być w szpitalu a szpital w takim przypadku działa tylko przygnębiająco a po co :-).

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-06-28, 13:33

pchla pisze:Danielsoon, czyli ten sam szpital. Tylko ja u dr.Kurowskiej. Jakbys mial sie pojawic sie na solu na oddziale- to znajdz mnie, bedzie razniej- chyba jednak bede stacjonarnie- szukaj takiej malej rudej z krotkimi wlosami :-P

Rob, Haniutek, powiem tak- tylko krowa nie zmienia pogladow :roll: . Nie podoba mi sie to solu. Ale gdzies w zakamarkach mozgu dzwoni mi ze macie racje. Rozmawialam przed chwila z lekarka- jak odbieralam avonex w czwartek mowila mi ze dzis ma dyzur i "czeka". Mam sie dzis zjawic spakowana- jeszcze raz mnie zbada i zdecyduje.

Dzieki za wsparcie :-D :lol: ;-)


pchla ja chyba ambulatoryjnie wezme, gdyz sam szpital jak rob wspomnial dziala szczegolnie na mnie strasznie przybijajaco, a ja zawsze tak robilem ze jak bylem na sterydach i w Polsce i na wyspach to po kroplowce szedlem sobie do domku a wracalem tylko na noc, czasami pielegniarki dzwonily po mnnie i wtedy im mowilem ze jestem w kawiarni albo na innym oddziale...:)

pchla a Ty Avonex dostajesz z NFZ-u ??

ps w czwartek rano bylen na ORN-ie na 1 pietrze u dr Ledzion, moze sie gdzies minelismy....:)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-06-28, 13:33

Pchełko, czy piszesz o dr Katarzynie Kurowskiej? Jeśli tak, to proszę pozdrów ją ode mnie, w Instytucie to jedyna osoba z Neurologii, którą wspominam bardzo ciepło, bo traktowała mnie jak człowieka. Nie było jej przez jakiś czas (chyba była w ciąży), potem zmieniłam szpital, więc może mnie nie pamiętać.
Mam nadzieję, że- jak ja- jesteś zadowolona z opieki. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę i mądrą decyzję ;-) Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-06-28, 13:49

danielsonn pisze:pchla ja chyba ambulatoryjnie wezme
niestety jak mam zaczac dzisiaj- nie ma pielegniarki ktora "zgodzilaby sie" mi wbic welfron- toz to poza ich obowiazkami szpitalnymi.

danielsonn pisze:pchla a Ty Avonex dostajesz z NFZ-u ??
tak- odmowilam 4razy brania udzialu w "eksperymentach"- midzy innymi 2razy wlasnie dr. Ledzion- bo to ona przewodzi wiekszosci programom w Instytucie. A ze leczyc musza- wiec..... hihi.... lek dostalam bo stan sie pogorszyl- czyli ominelam tych co mieli jakies leczenie w 'programie". nie wiem czy jest to sposob godny polecenia na dostanie szybko interferonu z nfz- ale u mnie zadzialalo.

danielsonn pisze:ps w czwartek rano bylen na ORN-ie na 1 pietrze u dr Ledzion, moze sie gdzies minelismy....:)
pewnikiem przy recepcji :-D

a_g_n_e_s pisze:czy piszesz o dr Katarzynie Kurowskiej?
Tak,to ona. Tez ja polubilam :-D .

_

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2009-06-28, 15:14

o, i ja ją bardzo dobrze wspominam :) zajmowala sie mna przy diagnozowaniu :)
ale sam instytut na nie, o pielegniarkach nie wspomne nawet :-/

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-06-28, 15:57

pielegniarki sie zachowuja tak jakby one tam rzadzily.....ale ja mam na nie sposob iogolnie jest OK......

pchla co masz na mysli mowiac ze ktora pielegniarka by sie zgodzila wbic Ci wenflon ??

to kto ma to zrobic jak nie one ??

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-06-28, 18:26

A ja właśnie leżę w szpitalu na solu. Nikt nawet nie chciał słyszeć o leczeniu ambulatoryjnym. I miejsca na oddziale też dla mnie nie było. Jeden lekarz mówił,że to wina pogody, drugi stwierdził,że mam rzut. Na szcęście pani doktor od pogody przez cały rok mówi,że objawy mają związek z pogodą
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-07-02, 12:50

Mam pytanie, czy przy podejmowaniu decyzji przez lekarza sa brane wytyczne z jakiegos protokolu z warunkami do podania solu??
bo mi lekaka powiedziala ze wg protokolu jakiegos tam nie spelniam warunkow do podania sterydow....

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2009-07-02, 14:27

Danielsonne, jesteś w projekcie badawczym BG00012 więc sądzę, że tutaj należy poszukać odpowiedzi na Twoje pytanie.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-07-02, 15:45

ale co ma piernik do wiatraka.......ja pytam o sterydy........

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2009-07-02, 17:11

Musiałbyś wyjaśnić z lekarką jakie warunki nie zostały spełnione.
O protokole dotąd nie słyszałam, przy najbliższej okazji(już za parę dni)podpytam czy coś takiego istnieje .
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-07-02, 17:21

ja sie jutro jej zapytam co to za protokol czy jakis goglny czy do BG00012 bo jak do tego drugiego to mam w d.....te tabletki, niech mi daja sterydy bo zdrowko najwazniejsze a nie jakis tam badania.....a tak w ogole to sie zastanawiam czy nie odejsc od tego programu i pojsc do NFZ po interferon ??

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-07-02, 17:46

Witam po upojnych pieciu dniach w Instytucie na Solu- siodemeczka nadal widoczna i lekko ciagnie ale zdecydowanie lepiej ;-)

danielsonn pisze:pchla co masz na mysli mowiac ze ktora pielegniarka by sie zgodzila wbic Ci wenflon ??

A wiec sprawa wyglada tak. Instytut tnie koszty. Zamknal gabinet zabiegowy przy poradni neurologicznej. Krew jest pobierana na oddziele psychologii ale wraz z zamknieciem ambulatorium nie ma pielegniarki ktore by mogly podac kroplowke tym z 'neurologii'. Pielegniarki z oddzialu powiedzialy dosc i za to im nie placa, zlikwidowali etat to nie ma podawania ambulatoryjnego. Tak wiec chwilowo nie ma opcji podania solu ambulatoryjnie. Chociaz Ty mialbys szanse, po jestes pod opieka szefowej oddzialu rehabilitacji- a to pielegniarki z tego oddzialu wlasnnie odmawiaja tym z neurologii. Absurd.

hihihihi- jest inny wiekszy absurd. Podczas pobytu nie przyslugiwalo mi MRI- bo NFZ...... Ale jutro neurolog bedzie mogla przepisac skierowanie- bo juz mnie nie ma w szpitalu. A ze trzeba i glowe i piersiowe- a nie wolno jej dwoch skierowan wystawic w jednym miesiacu- to to drugie da mi za miesiac. Nie wiem czy smiac sie czy plakac :mrgreen: :-/ :roll:

_

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-07-02, 20:04

Pchła, weź kilka głębokich oddechów (jak ja podczas czytania Twojego postu) - może pomoże ;-)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości