TYSABRI może odwrócić uszkodzenia spowodowane przez SM

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-07-01, 00:46

Jestem ciekawa, czy w Stanach lek biorą tylko ci ze wskazaniami (częste, ciężkie rzuty, bez reakcji na inne leki), czy każdy kto ma taką okazję, na zasadzie "cudownego środka na SM", bez względu na możliwe skutki uboczne.
Człowiek zdesperowany wiele zniesie, tylko za jaką cenę?...
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

marcinl0
Posty: 139
Rejestracja: 2009-03-10, 14:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: marcinl0 » 2009-07-01, 17:51

W krajach zachodnich, USA tam gdzie nie ma bariery finansowej lek immunomodulacyjny jest podawany po pierwszym rzucie choroby, i kolejność jest taka: 1. interferon/glatiramer potem jak w/w nieskuteczne to 2. Tysabri i to powszechnie bo jest refundowane.

Tysabri – kiedy refundacja w Polsce
http://kurierapteczny.pl/index.php?opti ... &Itemid=83
Finis Coronat Opus

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-01-18, 13:45

Na stronie PTSR można przeczytać komunikat :

Przygotowania do stworzenia programu leczenia Tysabri


Pokrewne wiadomości
Tysabrii
Przygotowania do stworzenia programu leczenia Tysabri
AOTM
Przygotowania do stworzenia programu leczenia Tysabri
NFZ
Przygotowania do stworzenia programu leczenia Tysabri
Ministerstwo Zdrowia
Interpelacja poselskaPrzygotowania do stworzenia programu leczenia Tysabri

Ministerstwo Zdrowia zleciło Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM): ”Przygotowanie rekomendacji Tysabri dla świadczenia opieki zdrowotnej w ramach terapeutycznego programu zdrowotnego NFZ w sprawie jego zakwalifikowania jako świadczenia gwarantowanego, wraz z określeniem poziomu finansowania w sposób kwotowy albo procentowy lub sposobu jego finansowania, lub warunków jego realizacji”. 582/09 2009-10-23 MZ-PLE-460-8365-91/GB/09

Oznacza to, że Ministerstwo Zdrowia rozważa możliwość wprowadzenia przynajmniej częściowej refundacji leczenia Tysabri. Na radość jest jednak za wcześnie. Nie wiadomo, jak długo potrwają procedury AOTM i co na to wszystko powie płatnik, czyli NFZ…



źródło:http://www.ptsr.org.pl/pl/?temat=art/show&id=20100116_0818


W końcu może coś drgnie w sprawie dalszego leczenia. Mam taką nadzieję.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2010-01-18, 22:08

Gdyby zaczął NFZ refundowć byłabym szczęśliwa, bo ponoć tylko Tysabri jest dla mnie wskazany.Testuję BG, ale jest żle. :evil:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-01-19, 16:40

nie wiem czy komuś to lekarz mówił czy też nie...
jeśli zacznie się przyjmować Tysabri - to super, bo ten lek ma prawie 70 %-ową skuteczność o czym zresztą wszyscy wiecie.
jest tylko jedno "ale". nie należy przerywać leczenia czyli trzeba to brać do końca swoich dni.
spytacie dlaczego? po odstawieniu choroba może, ale nie musi rzecz jasna, wrócić, nadrobić w krótkim czasie "zaległości" u chorego, a potem postępować jeszcze szybciej :shock:
to taki "skutek uboczny" niestety.
tak więc refundacja np. na 2 lata czy jakoś tak, to dopiero kropla w morzu.


info od Pani Dr mającej pod opieką dziewczynę, która właśnie zaczęła przyjmować Tysabri [nie z programu, sama sobie płaci za lek].
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości