Avonex

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2009-06-28, 21:49

I czy rzeczywiście można to podawać tylko w udo? :-x
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-06-29, 15:53

samodzielnie to jest chyba najwygodniej w udo.Ale mozna w ramie i posladki tez , raczej przy pomocy osoby trzeciej.



Pchełka ja tez nie lubie juz piatków-ostatnio mi sie juz w czwartek snil zastrzyk,a raczej jego nastepstwa wrrr :evil:

Sylwia89
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-01, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Sylwia89 » 2009-07-01, 14:16

Witajcie! Dzisiaj mam dostać pierwszy zastrzyk AVONEX-u. Przez ponad 2 lata byłam leczona betaferonem, ale zmieniono mi ze względu na odczyny, które występowały po każdym zastrzyku i utrzymywały się bardzo długo. Z jednej strony cieszę się, że dostałam AVONEX, bo to tylko zastrzyk raz w tygodniu, ale z drugiej strony, po przeczytaniu waszych wypowiedzi o samopoczuciu strasznie się boję tego momentu, kiedy zacznę go brać. Wiem, że każdy przechodzi objawy inaczej, ale znając siebie, zapewne będą występować u mnie te najgorsze objawy uboczne. No nic, nie chce być złą wróżką i jak będzie, przekonam się wieczorem. Dam znać jak na mnie to podziałało. Pozdrawiam ciepło :)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-07-01, 17:07

trzymam kciuki! bedzie dobrze,tylko nie zapomnij o tabletce typu Ibuprom...a zreszta jak jestes w klinice na botanicznej ,to Ci sami dadza i przypilnuja,zebys polknela :-P .A ja wlasnie dzis odebralam wyniki krwi po pierwszym miesiacu Avonexu i wszystko w normie,wiec chyba w piatek dostane nastepne opakowania-na 3 miesiace tym razem( chyba tak jakos gadala lekarka) A efekty uboczne moze nie sa najprzyjemniejsze,ale da sie przezyc,jak sie mocno zacisnie zeby i zezre troche ibupromkow przed i po,tak,ze trzymaj sie,nie dawaj sie ,nie bedzie zle!

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-07-01, 17:20

jaszczurka, biore Avonex juz miesiac i nie wiem nic o badaniach krwi
co ile czasu powinni badac krew przy braniu Avonexu?
i napisal ktos cos o podpisaniu zgody na leczenie Avonexem..ja nic nie podpisywalem
mieszkam na Islandii i tu moze jest inaczej
czy ktos moze mi to wyjasnic?
z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-07-01, 18:26

mnie sie widzi,ze co klinika to inaczej,a co dopiero na Islandii :mrgreen: moge powiedziec jak jest w krakowie w klinice neurologii: przed Avonexem podpisujesz chyba ze 3 rozne cyrografy ,robisz badania:morfologia,kreatynina,bilirubina,alat,aspat,GTP+opinia psychiatryczna.Po 4 zastrzykach ten sam zestaw badan bez psychiatry i jak wyniki sa dobre,to dostajesz zapas leku na 3 mce.Potem,o ile dobrze zrozumialam,robisz te badania co 3 mce,ale na 100% bede wiedziec w piatek,bo wtedy wlasnie ide do kliniki z wynikami.A wiem,ze w innych osrodkach to jeszcze robia EKG co jakis czas...


dupa tam :evil:magicznego fioletowego pudełeczka nie daja na 3 miesiace tylko na 1 miesiac za kazdym razem,wiec np w lipcu bede sie ciagnac do swojego( rodzinnego wprawdzie) Kraka dwa razy...bleee ale za to badania za 3 miechy,wiec przynajmniej to na chwile z glowy :-)
Ostatnio zmieniony 2009-07-13, 09:44 przez jaszczurka, łącznie zmieniany 1 raz.

Sylwia89
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-01, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Sylwia89 » 2009-07-01, 20:40

Jestem prowadzona przez Szpital Żeromskiego, a zastrzyki będzie mi robić mama (zawodowa pielęgniarka :P) A co powiecie mi na temat najlepszych miejsc do wstrzykiwań? Myślałam, żę w pupę będzie można a tu w ulotce piszą, że nie... Więc nie wiem jakie miejsce wybrać i jakie w ogóle są że tak powiem dostępne?

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-07-01, 21:53

nam na szkoleniu powiedzieli,ze mozna w posladek,ale nie samodzielnie .A w zeromskim nie zrobili wam szkolenia?

Sylwia89
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-01, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Sylwia89 » 2009-07-02, 10:18

Lekarka i oddziałowa powiedziały, że można, tylko ta ulotka mnie zmieszała. No ale w ostateczności wybrałam właśnie pośladek i przeżyłam. Noc trochę nie przespana, bo koło 2 w nocy paracetamol chyba przestał działać, zrobiło mi się zimno i bolało mnie wszystko. Zażyłam drugi i po jakimś czasie usnęłam i obudziłam się o 9.30 dzisiaj się czuję dobrze. Może nie reaguje tak bardzo na to, bo brałam ponad 2 lata betaferon, więc to tylko zmiana była. Mam nadzieję, że po pewnym czasie wszystkie niepożądane objawy znikną. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Wszystkim!

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2009-07-16, 23:31

Przy zastrzyku w pośladek podobno (tylko PODOBNO!) daje gorsze efekty uboczne, a i angażowanie osoby trzeciej bywa kłopotliwe...

Biorę Avonex 6 miesiąc, pozbyłam się wszystkich objawów ubocznych. Strasznie mnie suszy i czuję się troszkę osłabiona wieczorem, ale gorączka, dreszcze i takie tam przeszły już po trzech miesiącach.To chyba jest w dużej mierze zależne od organizmu.

W czerwcu po raz pierwszy dali mi avonex na 3 miesiące z góry i tak już podobno zostanie. Co wizytę mam robione szczegółowe badania krwi, EKG i bad.neurologiczne, raz na 3 wizyty badania koncentracji.

Jeszcze aż/tylko półtora rock'u :lol:


PS. gdyby ktoś potrzebował wskazówek - http://stwardnienie-rozsiane.blogspot.c ... vonex.html ,to jest zestawienie wszystkiego czego ja szukałam przy zastrzykach :))

siuper
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-04, 23:53
Lokalizacja: strzelin-london

Postautor: siuper » 2009-08-05, 00:06

pchla pisze:
pchla pisze:Z drugiej strony znam udzielajaca sie na forum "Avoneks-owa dziewczyne" ktorej picie nawet w dniu zastrzyku nie szkodzi (tez oczywiscie sprawdzala to poswiecajac sie dla dobra ludzkosci).


iness pisze:Na mnie połączenie Avonexu z piwem nie wywiera wpływu, poza jednym pozytywnym - śpię nawet po małej ilości % jak zabita, żadne napady gorąca czy drgawki mi nie straszne .


hihi- ujawnila sie "Avoneks-owa dziewczyna" o ktorej pisalam ze poswieca sie dla dobra ludzkosci :-D - zeby nie bylo ze Avoneks daja tylko milosnikom pefka :-P .... hmmmm a moze wlasnie to jest kryterium przyznawania? :lol:

_




jestem i ja czesc wszystkim jestem tez na avoneksie i piwko jak najbardziej wskazane jak dla mnie po waszych postach stwierdzilam ze przy trzecim zastrzyku sprawdze jak to jest i "dla dobra ludzkości" :) zeby nie było sprawdzam
siuper

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2009-08-05, 15:02

Witamy w Avonexowym klubie ;-)

caay
Posty: 59
Rejestracja: 2008-11-23, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: caay » 2009-08-16, 18:03

Ja jestem po 17 strzalach, od maja.
Zdarza mi się przesunąć zastrzyk o 24h na wyjazdach. Neurolog patrzy w sufit i mówi, że nic o tym nie wie. Przesunięcie immunostymulanta nawet o 48h nie wywoła efektu - to sie w nas kumuluje. Sama nie wiem dobrze czy źle ;)

Objawy uboczne mi przeszły prawie całkowicie. Następnego dnia zapominam czy wczoraj się kłułam czy przedwczoraj.

Piwko faktycznie nie szkodzi, acz stwierdzam, że się ekonomiczniejsza zrobilam ;)

pozdr

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-08-16, 19:36

w miniony piatek zaliczylem 12 strzal,czyli 3 miesiac
i zdziwienie: zero goraczki,w nocy tylko przebudzily mnie trzesiawki na chwile
w sobote zero bolu miesni i plecoe (zawsze byly),tylko bol glowy, ktory pokonalem trzema prochami
mysle wiec,ze skutki uboczne odchodza w niebyt,ciekawe co bedzie w next piatek :)
pozdrawiam wszystkich
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

kasia_z21
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-21, 21:21
Lokalizacja: Korczyna

Postautor: kasia_z21 » 2009-08-21, 21:28

Witam Was, przepraszam że wpadam wam tak w rozmowe i bez przywitania i przedstawienia zadaje już pytania.
Moja mama ma obiawy SLA jest to stwardnienie boczne zanikowe. Nie ma tego jeszcze stu procentowo potwierdzonego, ma jechać na klinikę do krakowa, by wykonać konkretne badania i stwierdzić chorobe. Od jakiegoś roku ma problem z unoszeniem rąk do góry. Ostatnio objawy się nasiliły, ciężko jej się samej ubrać, umyć. Od znajomej dowiedziała się o leku avonex nie wiem jednak czy stosuje się go tylko u chorych na SM czy na SLA również. Właściwie mało wiem o tym leku. Podane w internecie informacje napisane są takim medycznym językiem, że ciężko mi je zrozumieć. Prosiłabym o jakieś informacje dotyczące tego leku ? Może znajduje się tu także jakaś osoba która również codziennie zmaga się z SLA.
Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości