Interferony

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-15, 07:41

Nie ma co panikować, jak opuści jeden zastrzyk. Mnie się wiele razy zdarzało poprostu nie zrobić zastrzyku. System kłucia sie w poniedzialek, środę i piątek jest wypracowany w okresie badań, jako najbardziej efektywny, ale to nie znaczy ze jak ktoś zrobi zastrzyk w czwartek i sobotę to coś się stanie. Będzie jak z tymi łańcuszkami w internecie, NIE STANIE SIE ZUPEŁNIE NIC :-D Pamiętajcie, że tylko 2 % z chorych w ogóle się kłuje, a wszyscy żyją. Pani Woyciechowska i tak uważa, iż interferon działa przez 3 do 6 miesięcy :lol: Później kłujemy się bez sensu :lol:
Podstawa to pozytywne myślenie i czerpanie sił z tych pozytywnych przypadków wokół nas :!: :!: :!:
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-10-10, 10:40

Wiecie co muszę sie Wam przyznać-odstawiłam jakiś czas temu Betaferon.Nie miłam już siły na te bolesne dla mnie kłucie:w nocy dreszcze i gorączki a następnie bóle głowy..no i ta bezsenność!!!!!Teraz czuję się zajebiście!!Śpię,nie mam bólów głowy a każdy dzień jest boski bo nie myślę czy znowu będzie bolało ,czy znowu dreszcze,gorączka....Jeju normalnie odżyłam!!!W moim nowym rezonansie wyszły 4 nowe zmiany: 4 mm,5mm,8mm,10,mm.Nie mam nic pomniejszonego,żadnych zabliźnień....Teraz odżywam...
Nadzieja umiera ostatnia ...

nikola
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-20, 18:41
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nikola » 2009-10-11, 17:47

Hejka
mam pytane odnośnie Rebifu. Czy ktoś po tym leku miał pogorszenie stanu zdrowia. lek biorę od 5 miesięcy. Nie wspomnę o objawach grypopochodnych, które powodują, że następnego dnia po zażyciu leku, nie mogę chodzić, o ogromnych siniakach,o bolących guzkach w każdym miejscu, w którym robię sobie zastrzyk. W ciągu 5 miesięcy brania leku miałam dwa rzuty, teraz mam kolejny i niestety jutro idę do szpitala, chodzę od ściany do ściany :(. odkąd biorę lek mój stan się diametralnie pogorszył, raptownie. Wcześniej kulałam, ale jakoś chodziłam, teraz nie mogę poruszać się bez kul, zaznaczam, że choruję od niedawna, bo od grudnia 2008 roku. Czy pogorszenie tak stanu jest możliwe? Zastanawiam się, czy nie mam jakieś innej choroby, przecież ten lek ma pomóc, a nie zaszkodzić?
":Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni."

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-10-11, 18:04

Z tego co się orientuję z rozmów z chorymi na SM, to Rebif nie na każdego dziala w sposób pozytywny. Ludzie z niego rezygnuja. Moim zdaniem powinnaś zaprzestać kuracji Rebifem, skoro miałaś dwa rzuty w tak krótkim czasie. Kłucie się bez sensu może tylko zaszkodzić.
Korzystniej szukać programu z innym lekiem. To oczywiście tylko moje zdanie i Ty zdecydujesz. Pozdrawiam i życzę poprawy zdrowia.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-10-11, 18:05

ja biorę rebif od grudnia. Oczywiście objawy grypodobne to normalna sprawa, mój lekarz mówi,że jak tak się czuję to znaczy,że lek działa. Od grudnia miałam trzy rzuty. Trochę czuję się gorzej,ale czy to wina leku? Nie wiem co by było gdybym nie brała leku może byłoby jeszcze gorzej?!Rzuty prawie mi przeszły,sterydy i rehabilitacja pomogły.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Delfin
Posty: 556
Rejestracja: 2008-07-21, 16:25
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontaktowanie:

Postautor: Delfin » 2009-10-12, 13:16

nikola jest taki temat Rebif i myślę,że tam znajdziesz odpowiedzi na większość pytań.
Ja musiałem zrezygnować z Rebifu i opisałem dlaczego,poszukaj tam ;-)

Flaper
Posty: 88
Rejestracja: 2010-04-19, 19:18
Lokalizacja: Olsztyn

Pytanie

Postautor: Flaper » 2010-04-23, 19:32

Mam pytanie dot. interferonu.
Niedługo rozpocznę kurację interferonem i mam pytanie, czy jest może osoba na tym forum w moim wieku bądź może rodzic i czy jest on/ona po kuracji interferonem? Jaka jest częstotliwość zastrzyków? Są one podskórne czy domięśniowe i czy są bolesne?:P
I jakie były skutki uboczne?

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2010-04-23, 20:50

czesc :-)
ktory konkretnie lek dostaniesz :?:
chyba kazdy interferon podaje sie podskornie a czestotliwosc zalezy wlasnie od tego,ktory bierzesz.co do bolesnosci,to sprawa indywidualna.samym zastrzykiem bym sie nie przejmowal a raczej tym,co moze byc po nim.nie obawiaj sie wypytywac lekarzy o takie rzeczy :-D

postaram sie dowiedziec cos w tej kwestii ale to potrwa kilka dni ze wzgledu na weekend.najwczesniej w poniedzialek cos bede wiedzial.dam znac

pozdrawiam

grazyna60
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-31, 16:45
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postautor: grazyna60 » 2010-04-23, 22:24

cześć Filip
Jestem Agata, zachorowałam gdy miałam skończone 15 lat. Zaczęłam leczenie betaferonem prawie po dwóch latach od początku choroby a więc gdy miałam 17 lat. Zastrzyki robię sobie od początku sama co drugi dzień podskórnie.Jeśli chodzi o objawy uboczne to prawie wcale nie występowały, niewielkie dreszcze po pierwszych kilku zastrzykach. Pierwsze zastrzyki robiłam 1/3 dawki później 2/3 a po 3 tygodniach robiłam sobie całość. Do zastrzyków się idzie przyzwyczaić, gdyby nie one wcale nie pamiętałabym, że jestem chora. Jak chcesz podłącz się do mnie na gg to mój numer 5907650

pozdrawiam Agata

ps - piszę z konta mamy, bo ja tu nie urzęduje ;)) , ale oglądałam Cię w telewizji i fajnie, że jest tu ktoś w moim wieku. ;)

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-04-23, 22:57

Filipku Ja biorę betaferon....są to zastrzyki podskórne podawane co drugi dzień...
Kłuję się sama, już od ponad 5 lat....można się do nich przyzwyczaić...w obliczu choroby, są "pikusiem"....
Efekty uboczne występują zapewne (tak jak i sm) u każdego inaczej....Ja początki wspominam tragicznie, ale później już było co raz lepiej....

Pozdrawiam

Na forum znajdziesz dużo inf. opinii dotyczących interferonów.....

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=597
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewtopic.php?t=52
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=310

Trochę tego jest ale naprawdę warto poczytać :-)

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2010-04-26, 13:34

niestety nie dowiedzialem sie czegokolwiek istotnego.jedynie,ze w LBN jest stosowane takie leczenie ale zadnych konkretow :-|
najpewniejsze wydaje sie wypytywanie lekarza,ktory zaproponowal ci leczenie,bo u tak mlodych osob moze byc inaczej,niz u doroslych
pozdrawiam :-)

Iwona123
Posty: 24
Rejestracja: 2010-01-25, 21:31
Lokalizacja: Leśna
Kontaktowanie:

Postautor: Iwona123 » 2010-05-04, 16:26

Witam
Jestem mamą 13,5 letniego Oliwera,u niego pierwsze obiawy wystąpiły jak miał 5 lat połozyło go całkiem na 2 tygodnie
W grudniu 2009 roku zaczął leczenie REBIFEM są to zaszczyki
bierze je 3 razy w tygodniu zaszczyki robi sobie sam na przemian w ramona brzuch uda i pośladki.
Z tego co mówi Oliwer nie jest to bolesne tylko malutkie ukłucie samo wszczyknięcie leku jest niewyczuwalne.Jedynym skutkiem ubocznym jest ból głowy ale nie często i uczucie przeziębienia Oliwerowi lekaż polecił branie Ibupromu przed podaniem zaszczyka i jest to skuteczne,chociaż ja nie polecam brania Ibupromu przed kazdym zaszczykiem,
Pozdrawiam cię serdecznie i życzę wszystkiego co najleprze:)
Iwona

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2010-05-05, 19:32

Witam!
Ja jestem na interferonie od września jest to Avonex.Dostaje go raz w tygodniu domięśniowo (boję się igieł dlatego zastrzyki robi mi mąż).Sam zastrzyk jest troche bolesny-bynajmiej dla mnie.Na poczatku miałam całe spektrum skutków ubocznych od dreszczy po ból mięśni, teraz zostały tylko bóle mięśniowe i to też rzadko.Zawsze pół godz przed zastrzykiem biorę 2 paracetamole Powodzenia i wytrwałości bo ja już szczerze mówiąć mam dosyć tego kłucia Pozdrawiam

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-05-11, 17:38

Witaj ja przyjmuję Betaferon co drugi dzień z tym że nie muszę się kłuć sam bezpośrednio tylko dostałem taki przyrząd do iniekcji podskórnych. Wkładam do niego przyrządzony lek przykładam do danej części ciała, naciskam przycisk i on sam wbija igłę i wpuszcza lek. A skutki uboczne leku to tak jak u każdego bywa różnie. Trzymaj się będzie dobrze :-)
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

darisa
Posty: 394
Rejestracja: 2010-03-20, 12:51
Lokalizacja: Londyn,Ruda Slaska
Kontaktowanie:

Postautor: darisa » 2010-12-15, 17:21

Witam wszytskich serdecznie :)Wlasnie wrocilam ze szpitala opowiedzialam swojemu neuro o swoich objawach 3 miechy temu problem z zwieraczami i palenie skory stwierzdil ze to byl rzut i powiedzial ze musze zaczac brac lekartswa i dal mi do wyboru AVONEX,COPAXONE,BETAFERON-INTEFERON BETA-1B dostalam do tych zastrzykow filmy dvd mam to obejrzec i sie zastanowic ktora terapia bedzie mi odpowiadac czy np wstrzykiwac co 2 dni czy dziennie czy raz na tydzien :DNie wiem co mam robic jutro musze te filmy obejrzec aha i dostalam numer telefonu do jednej dziewczyny ktora jest z polski i mieszka w londynie jestem z nia jutro umowiona na telefon moze ona mi cos doradzi ktory z tych lekow jest w miare skuteczny.Jak juz sie zdecyduje ktory lek chce przyjmowac to musze zadzwonic do sekretarki od neuro i ona przepisze mi receptne na to i przyjdzie do mnie do domu pielegniara ktora bedzie mnie uczyc jak sie to wstrzykuje :) Pozdrawiam was serdecznie :)
Życie jest ciągłym pytaniem o sens istnienia.. Życzę miłego dnia [you]:-)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości