Daclizumab czy Avonex??

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

maveric
Posty: 6
Rejestracja: 2010-10-01, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn

Daclizumab czy Avonex??

Postautor: maveric » 2010-10-18, 15:22

Witam
To dopiero początek mojej choroby,jestem po pierwszym rzucie(diplopia).
Mam juz 2 rezonanse mózg spora iloscia ognisk w obu półkulach i móżdżku, w rdzeniu na wysokości szyi tak samo kiepsko.
Wyniku prążków z punkcji jeszcze nie znam, gdyż była niedawno robiona.Dostałem solu i czuje sie dobrze.SM niezdiagnozowane lecz lekarze są pewni.
Ordynator zaproponował mi leczenie w jednym z dwóch programów DACLIZUMAB lub z tego co powiedział najnowszy zmodyfikowany 100% AVONEX, inny niż do tej pory.
Najpierw kolejny rezonans 3 miesiace po pierwszym(bedzie to poczatek grudnia)
Doktor powiedział, że wszystkim pokieruje a do mnie należy wybór.
Co o tym myślicie??Co wybrac??

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-10-18, 15:33

he,widze,ze Tobie tez kazali wybierac na zasadzie "czerwone czy zielone skarpetki se dzisiaj ubiorę" Masz dwa wyjscia 1:kazac lekarzowi opisac oba leki (mnie sie nie udało) 2:poszukac opisów w sieci ,na forach...ja wybrałam Avonex tylko ze wzgledu na czestotliwosc podania (1xtygodniowo) .Zajrzyj u nas na tematy dot.leków-masa informacji jest,moze łatwiej Ci będzie cos zdecydować.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-10-18, 15:35

maveric, może ten temat trochę Ci pomoże :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=533
maveric pisze:Co wybrac??

Taką decyzję to faktycznie musisz podjąć sam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)
Obrazek

maveric
Posty: 6
Rejestracja: 2010-10-01, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: maveric » 2010-10-18, 15:50

Lekarz powiedział, że avonex pomaga w 30% w zatrzymaniu liczby rzutów, a daclizumab w 70% i,że avonex powoduje stany grypopodobne i gorączki do 40st. I jak narazie uważam, że ten drugi będzie lepszy.Ale nie wiem czy to dobra decyzja dopiero sie dowiedziałem o chorobie i mało o niej wiem,a przede wszystkim troche boje się sm z powodu bardzo kiepskich MRI.Chciałem usłyszec opinie innych urzytkowników forum którzy napewno wiedzą więcej niż ja i tych którzy zażywali takie leki.
JASZCZURKA jak wygląda leczenie u Ciebie?? I czy miałes dokladnie taka sama sytuacje jak ja, z wyborem tych samych leków.

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2010-10-18, 22:13

Ja podchodzę do tego tak: MRI mam złe, duuuużo ognisk. Ale mój stan fizyczny jest prawie idealny. Dlatego nie chcę się jeszcze truć. Niedługo powinna zadzwonić do mnie doktor w sprawie Copaxone 3x/tydzien, ale myślę, że nie podejmę się tego. Za wcześnie na tak radykalne środki.

Olga_B
Posty: 36
Rejestracja: 2010-10-17, 15:31
Lokalizacja: Genewa, Szwajcaria

Postautor: Olga_B » 2010-10-18, 22:45

i nam lekrz tak mowil: tak naprawde stan kliniczny/fizyczny jest wazny a nie ilosc ognisk na mri, wiec nie samym mri trzeba sie kierowac :)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-10-19, 08:58

Maveric ja akurat dostałam do wyboru Avonex,Rebif,Copaxone i Betaseron-to bylo 17 miesiecy temu i nie wiem czy wtedy juz dawali cos innego oprocz tych lekow.Lekarka wymienila mi nazwy i kazala wybierac.Zglupialam i mowie ze nic nie wiem o tych lekach oprocz tego ze to jedyne obecnie dostepne-na co ona mowi mi jak czesto sie przyjmuje i tyle.Pytam wiec o roznice,dopasowanie do postaci choroby i ktory bedzie najkorzystniejszy dla mojego przypadku,usiluje na zywca sklonic ja do przyblizenia mi jakichs konkretow,no bo niby jak mam wybrac?normalnie randka w ciemno.No i co? Guano! spojrzala na mnie pogardliwym wzrokiem bazyliszka i powiedziala z przekasem"no ja za pania nie wybiore-prosze sie decydowac,bo musze do karty wpisac" no wiec wzielam Avonex,bo wolalam jeden zastrzyk tygodniowo niz wiecej.Ale na pocieszenie Ci powiem,ze po 12 mcach nie mam nowych zmian w mri i nie czuje sie jakos tam katastrofalnie gorzej (a choruje blisko 10 lat i mri mam złe) no i ciesze sie w sumie ze wybralam avonex,bo mam silne odczyny po zastrzyku ale tylko dwa dni mam wyjete z tygodnia zamiast 4-5 jak niektorzy na tych lekach co sie bierze czesciej.No wiec jak masz czas na zastanowienie,to ryj po sieci ile wlezie,ale polecam raczej opracowania naukowe,dane statystyczne itp.bo natkniesz sie tez na mase subiektywnych opinii pacjentow-moze i przydatne,ale nie zapomnij,ze kazdy ma inaczej,kazdy choruje inaczej i kazdy reaguje inaczej.A Tobie zalezy na choc troche swiadomym wyborze (jesli nie mam racji,to mnie popraw,prosze) pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 43 gości